Премини към съдържанието
Nervous

Едновременен достъп до текстов файл с Kate на cifs share

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля за помощ и идеи. Имам конкретна ситуация: Текстов файл на маунтнат cifs share, в който от време на време нанасям дребни промени с Kate - сменям някоя дума, добавям нов ред и подобни. Колегата може по същото време и той да нанася промени. Допълнително външен софтуер добавя от време на време по някой ред отдолу. Не мога да ползвам заключване за редакция, понеже софтуерът задължително трябва да може да си нанесе промените. Проблемът е, че Kate (най-вероятно и КДЕ и въобще Линукс) не разбира винаги, когато файл на cifs share е модифициран или поне не разбира навреме. Четох за Version Control системи - не ми се струва много удачно. Това, което ми трябва е или нещо да ме предупреди преди да запиша файла, ако е бил променен от друг, тогава мога лесно да видя какво съм правил , да рефрешна файла и да си нанеса промените отново или нещо автоматично да merge-ва моите промени с промените на другите. По принцип конфликти при merge-ване не се очакват, понеже с колегата винаги работим на различни редове от файла, а програмата пише само отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.