Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Та първоначално бях с Win 8.1, след това се качих на 10-ка.Но си преинсталирах PC-to и сега отново съм с 8.1 Да ама идва въпроса как отново да си сложа 10-ка.Вече го няма онова прозорче с иконката на Win 10, чрез което буквално за 1 час ставаше работата.Има ли някакъв друг начин за надграждане или ще трябва по старата схема, чрез диск/флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл да си слагаш тази боза само ядове ще береш всеки ден ще има бъгове стой си на 8 и си ползвай машинката с здраве не я мъчи с 10 а ако имаш мерак ще чакаш да ти се появи ъпдейта ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ИзмислеН написа:

Та първоначално бях с Win 8.1, след това се качих на 10-ка.Но си преинсталирах PC-to и сега отново съм с 8.1 Да ама идва въпроса как отново да си сложа 10-ка.Вече го няма онова прозорче с иконката на Win 10, чрез което буквално за 1 час ставаше работата.Има ли някакъв друг начин за надграждане или ще трябва по старата схема, чрез диск/флашка?

Бъди сигурен че ще ти излезе ъпгрейда.. Просто всички ъпдейти преди това трябва да са инсталирани. Ако искаш да забързаш нещата просто пусни проверка за ъпдейти и инсталирай всичко което излиза. Майкрософт са готови на всичко за да набутат 10-та на всички. Дори мислят да спират поддръжката на 7, което си е странно като се има в предвид че ХР беше актуална доскоро. Иначе не слушай глупостите за бъгове и подобни. Аз съм с 10 откакто я пуснаха за България и нямам абсолютно никакви оплаквания. Много добра ОС. Работи стабилно. Единствен недостатък - крадат ти данните с цел реклама, но предполагам че вече знаеш за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като веднъж вече си бил ъпгрейднал до 10 е можело да направиш директно чиста инсталация като си го свалиш от официалния сайт: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 - при чиста инсталация не е необходимо да въвеждаш сериен номер, защото данните на компютъра ти вече са записани на сървърите на Майкрософт и уиндоус 10 ще се активира сам.

Чрез tool-а на същия сайт можеш и да ъпгрейднеш настоящата си инсталация до 10.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, toc написа:

След като веднъж вече си бил ъпгрейднал до 10 е можело да направиш директно чиста инсталация като си го свалиш от официалния сайт: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 - при чиста инсталация не е необходимо да въвеждаш сериен номер, защото данните на компютъра ти вече са записани на сървърите на Майкрософт и уиндоус 10 ще се активира сам.

Чрез tool-а на същия сайт можеш и да ъпгрейднеш настоящата си инсталация до 10.

Ми ако ъпгрейда е минал ок, няма смисъл да правиш чиста инсталация. После трябва на ново драйвери, програми, игри, музика....още два часа. И ъпдейтите също...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Евгени Симеонов написа:

Ми ако ъпгрейда е минал ок, няма смисъл да правиш чиста инсталация. После трябва на ново драйвери, програми, игри, музика....още два часа. И ъпдейтите също...

Не си ме разбрал - човека пише, че след като е ъпгрейднал до 10 е направил преинсталация и е инсталирал пак 8.1. Щом е решил да преинсталира е можел директно да инсталира чист windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, toc написа:

Не си ме разбрал - човека пише, че след като е ъпгрейднал до 10 е направил преинсталация и е инсталирал пак 8.1. Щом е решил да преинсталира е можел директно да инсталира чист windows 10.

Аха, ми да, така може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи въпроса ми беше дали ще мога да сложа 10ка без да качвам самия уйн на диск и от там да го инсталирам.Опитах през сайта на windows но иска key

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш на бутона - Upgrade Now и стартираш сваления файл ти иска ключ ли?

Edit: Ето директен линк към тулчето - http://download.microsoft.com/download/B/7/9/B7904248-C051-4A9D-AB3A-AA629FA94E74/GetWindows10-sds_____________.exe

Няма нужда от качване на диск или флашка - тулчето сваля уиндоуса и те води към ъпгрейда - ще трябва да потвърдиш как искаш да бъде направен ъпгрейда - като ти запази файловете или не и това е - компютъра ще се рестартира и ще бъде направен ъпгрейда. След това ще имаш една папка в C със стария уиндоус, която може да изтриеш с Disk CleanUp-а.

Edit2: Ако някъде ти поискаш ключ виж дали няма бутон Skip - при чиста инсталация има такъв /при ъпгрейд не ми е искало ключ, а съм правил такъв на 2 компютъра/ и не е необходимо да се въвежда ключ след като веднъж вече е имало инсталиран Уин 10 на компютъра. След инсталацията се активира автоматично.

Редактирано от toc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи бях свалил ето това - https://www.microsoft.com/bg-bg/windows/windows-10-upgrade Натиснах "Надстройте сега".Свали Windows 10 и после се появи прозорец, в който да въведа ключа.А аз реално нямам такъв.За skip съм на 99% сигурен, че нямаше.Сега ще видя с линка от по-горния пост дали ще стане нещо или отново същото и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ИзмислеН написа:

Значи бях свалил ето това - https://www.microsoft.com/bg-bg/windows/windows-10-upgrade Натиснах "Надстройте сега".Свали Windows 10 и после се появи прозорец, в който да въведа ключа.А аз реално нямам такъв.За skip съм на 99% сигурен, че нямаше.Сега ще видя с линка от по-горния пост дали ще стане нещо или отново същото и ще пиша.

Първо си активирай пиратската 8-ца и тогава надграждай до 10 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е надградил от осмица на десятка, микромеките са засякли компа,  и после се е върнал на осмица, така ,че спокойно може да си инсталира на чисто някоя десятка, обезателно без кей ...ъ-ъ-ъ... те ще му  го активират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи първоначално когато си взех PC-то си качих 8.1 и нямаше проблеми.След това качих 10ка от онова малко прозорче.Преинсталирах го от диска отново на 8.1 и сега нямам това прозорче.Във долния десен ъгъл има надпис "Go to PC Settings to activate Windows" отивам там и виждам 2 опции.Да го активирам онлайн или чрез код.При първата опция дава грешка "Windows cant activate.Try again later" а във втората е логично, че няма как да го активирам, защото нямам закупен оригинален.И съответно нямам код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изминалите 7-8 часа от първия ти пост, да си свалил един Windows 10 от сайта на Microsoft, да си го записал на една флашка с Rufus, да си го инсталирал, оптимизирал и да си забравил отдавна... А колкото до това, че активирана пиратски 8.1 след ъпдейт до 10 ще се запази пиратския лиценз... аз лично не знам за такова нещо. Ако става дума примерно за лаптоп (или компютър), на който му е активиран Windows 10 с легален ключ, да, точно така ще стане, повторно ключ няма да има нужда да се вкарва, но за пиратските изпълнения, силно се съмнявам. Имам предвид, че пиратския Windows ще си остане пиратски и няма магически да се легализира.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако си бях в нас, проблема да е решен.Както и да е.Имам диск 4.7 GB.Може ли линк от който да сваля читава 10-ка и да я запиша на диск.Поне до 12 да се опитам да го преинсталирам пък утре ще се занимавам с останалото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ИзмислеН написа:

То ако си бях в нас, проблема да е решен.Както и да е.Имам диск 4.7 GB.Може ли линк от който да сваля читава 10-ка и да я запиша на диск.Поне до 12 да се опитам да го преинсталирам пък утре ще се занимавам с останалото.

Заповядай - http://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ИзмислеН написа:

Мерси!

За нищо!

И, между другото, ако при инсталацията се е инсталирала Home версията, а искаш Pro, използвай този ключ за да минеш на Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Подробности тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, djagi написа:

... А колкото до това, че активирана пиратски 8.1 след ъпдейт до 10 ще се запази пиратския лиценз... аз лично не знам за такова нещо. Ако става дума примерно за лаптоп (или компютър), на който му е активиран Windows 10 с легален ключ, да, точно така ще стане, повторно ключ няма да има нужда да се вкарва, но за пиратските изпълнения, силно се съмнявам. Имам предвид, че пиратския Windows ще си остане пиратски и няма магически да се легализира.

Е явно го е наравил веднъж. То пиратския като се активира няма никаква разлика с легалния. Минават си ъпдейти и genuine проверки и всичко останало. Иска му ключа защото не е активирал 8-цата преди това. Както и да е ... темата приключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, eminem_vr написа:

Е явно го е наравил веднъж. То пиратския като се активира няма никаква разлика с легалния. Минават си ъпдейти и genuine проверки и всичко останало. Иска му ключа защото не е активирал 8-цата преди това. Както и да е ... темата приключи.

Това е вярно, ама само докогато въпросния ключ не бъде включен в черния списък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, eminem_vr написа:

Може и така да е, ако се инсталира върху стар пиратски активиран Windows, но не и ако се прави чиста инсталация. Може и да бъркам, но такива поне са моите впечатления. За разлика от легално активирания, при който Windows се активира автоматично, предполагам стига да не си сменял дъно например. Вярно, минават си ъпдейтите и т.н., но това, че се заблуждава операционната система инсталирана на компютъра че Windows-а е легален, не значи че се заблуждават и тези от MS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2016 г. at 23:58, djagi написа:

Може и така да е, ако се инсталира върху стар пиратски активиран Windows, но не и ако се прави чиста инсталация. Може и да бъркам, но такива поне са моите впечатления. За разлика от легално активирания, при който Windows се активира автоматично, предполагам стига да не си сменял дъно например. Вярно, минават си ъпдейтите и т.н., но това, че се заблуждава операционната система инсталирана на компютъра че Windows-а е легален, не значи че се заблуждават и тези от MS.

Инсталирал е 8-ца и я е активирал с активатор. Няма ключ само е активирал. От там надгражда до 10 и номера минава. Ключа от активатора е валиден и минава проверката. Той си остава в сървърите на МС. При новата инсталация обаче не е активирал 8-цата отново. Ако ползва същия ключ може да надгради без проблем, но той не го знае. Ако активира наново с активатор пак може да надгради с друг пиратски ключ генериран от активатора. Иначе минават тези ключове без проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко както трябва но по време на инсталацията изписва "Windows не може да инсталира необходими файлове" еди какъв си файл липсва и директно затваря сетъпа.Дори и когато се опитам да инсталирам 8.1 през диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.