Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрвейте! По-горе в заглавието виждате видеото ми. Искам да попитам дали е възможно от овърклика на него да му стане нещо? Защото вече 2 месеца е клокната на 855МHz при заводски 750MHz (GPU Clock) и 920MHz при заводски 900MHz (Memory Clock), също има и Power Control, който съм го сложил на +10%. При тези настройки е м/д 55 и 60 градуса. Прегледах упътването за овърклок във форума, но информацията ми се стори доста старичка и искам да попитам тук. Наблюдавам и FPS drop от време на време на дадени игри което не се случваше преди. Прочетох и една американска статия за овърклок и там правеха тестове като увеличаваха клока с по 10MHz и проверяваха дали системата е стабилна което ми е доста непонятно... Та възможно ли е да съм си прецакал видеото? Клоквам с програма на Radeon беше си с видеото. И ако може да ми кажете какво е това със стабилната система...? 

ПС: конфигурацията 

CPU Type
Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @ 2.40GHz (Dual Core)

Graphics Chipset
AMD Radeon (TM) R5 M330 (2GB DDR3 Memory Clock 900 MHz Core Clock 750 MHz)

RAM 8GB

(лаптоп е)

ПС2: Току що прочетох в една тема да се убеличават херците на видеото докато не крашне драйвъра... Е на мен това ми се е случвало многократно в игра, но нищо не ставаше, просто ми изписваше, че драйвъра е спрял но играта си вървеше без проблем... Което ме навеждаше на мисълта, че windowsa дав бъгове защото е 10-ка и съм чел не малко критики за него... Та да и драйвъра ми е спирал доста пъти. Дали вече има някакви поражения по видеото? 

Редактирано от Dobromir Kirov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно но при мобилните е силно НЕ препоръчително!

Иначе картата е на нивото на вградената та единствената причина да е сложена е да създаде проблеми а не да ти помага.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Извършваш убийство на лаптопа си.

Защо по дяволите най-удобно тия са сложили скалите за клок на видеото... Като при това максималната допустима е 1000MHz и на GPU-то и на Memory-то.... Това си е чиста прецаквация за потребителя ако не е запознат много добре с нещата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Dobromir Kirov написа:

Защо по дяволите най-удобно тия са сложили скалите за клок на видеото... Като при това максималната допустима е 1000MHz и на GPU-то и на Memory-то.... Това си е чиста прецаквация за потребителя ако не е запознат много добре с нещата....

Предполагам за да може да се клокне когато се ползва за по тежки графични процеси и после да махнеш клока и да продължиш да си го ползваш нормално. В редки случаи и за малко като следиш внимателно как се държи системата и как са температурите. Ако мислиш да го оставиш клокнат за да изкара малко повече fps и да го тормозиш с игри за продължителен период от време .... е предполагам че сам ще видиш резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изпържиш видеочипа и лаптопа отива на боклука :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, eminem_vr написа:

Предполагам за да може да се клокне когато се ползва за по тежки графични процеси и после да махнеш клока и да продължиш да си го ползваш нормално. В редки случаи и за малко като следиш внимателно как се държи системата и как са температурите. Ако мислиш да го оставиш клокнат за да изкара малко повече fps и да го тормозиш с игри за продължителен период от време .... е предполагам че сам ще видиш резултата. 

От вчера съм го нагласил на стандартните настройки. Мога ли по някакъв начин да проверя състоянието на картата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да и псунеш един бенчмарк с FurMark например. Но щом не прегрява и не ти прави проблеми значи си е добре. Проблем може да се появи при продължително прегряване, което е често срещан проблем при лаптопите. 

Също може да пуснеш бенчмарк със клокнатите честоти за да видиш тогава как са температурите. 60С максимум под товар не ми изглежда реално дори без клок при натоварване. Или си гледал температурите на десктопа или го ползваш някъде на доста студено. Ако си ти държи тази температура и не ти крашва то клока ти е безопасен. Но задължително го тествай под товар с подходяща програма и не за 5 минути :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, eminem_vr написа:

Може да и псунеш един бенчмарк с FurMark например. Но щом не прегрява и не ти прави проблеми значи си е добре. Проблем може да се появи при продължително прегряване, което е често срещан проблем при лаптопите. 

Също може да пуснеш бенчмарк със клокнатите честоти за да видиш тогава как са температурите. 60С максимум под товар не ми изглежда реално дори без клок при натоварване. Или си гледал температурите на десктопа или го ползваш някъде на доста студено. Ако си ти държи тази температура и не ти крашва то клока ти е безопасен. Но задължително го тествай под товар с подходяща програма и не за 5 минути :)

Ами не е на десктопа... в игра съм гледал никога не ми е минавала макс. 65 градуса... Също не е крашвала... Благодаря за бързия отговор. Ще тествам и ще кача скрийн. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, eminem_vr написа:
преди 23 часа, eminem_vr написа:

Не иска да ми засече другата видео карта... 

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2016 г. at 23:04, Dobromir Kirov написа:

Не иска да ми засече другата видео карта...

3dmark

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, eminem_vr написа:

(Това не е свързано с 3Dmark. Не съм го пробвал още.)Продължение по темата... Както си седя, компютъра беше на десктоп, и ми угасна екрана. Пусна ме на lock screen... При което очеизваждащо резолюцията беше по-ниска. Влязох си в профила на компа и в долния ляв ъгъл с учудване гледам едно черно квадратче (1см Х 1см)?!?! Като сложа мишката на него тя се замъгляваше, но се виждаше леко... Рестартирах компютъра, гледам няма го черното квадратче, но ми изписа, че AMD драивера не е наред. Влезнах да погледна и кво да видя пише, че Intel HD Graphics 5500 не работи щото windows-a засякъл някакъв ерор с код 43...? Спрях драивъра и го пуснах на ново и резолюцията ми се оправи автоматично и всичко си беше наред. Някакви коментари? 

Untitled.png

Untitled2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иде реч за вграденото видео дето може да го спреш от биос-а и драйвър не му трябва така или иначе.(за интела)

А другото си е краш на видеодрайвъра най-истински (амд дето е) 

Коя версия ти е драйвъра? Махнал ли си клока? 

В биос как са настройките за видеото? 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, eminem_vr написа:

Иде реч за вграденото видео дето може да го спреш от биос-а и драйвър не му трябва така или иначе.(за интела)

А другото си е краш на видеодрайвъра най-истински (амд дето е) 

Коя версия ти е драйвъра? Махнал ли си клока? 

В биос как са настройките за видеото? 

Версията е 15.300.1025.1001 (предполагам за АМД-то питаш) и е последната...

Клока съм го махнал още от преди да направя темата във форума.

А за биоса не знам трябва да погледна. (какво точно те интересува там?)

ПС: В биоса имаше настойки на конфигурацията и там бяха две възможности. Едната беше работа и с двете видео карти, а другата беше да работи само с вградената такава (Intel-a)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Genady Y
      Здравейте,
      Дойде време да си сменям машината и съм си харесал Ryzen.
      Процесор: Ryzen 5 1600X или Ryzen 7 1700?
      Вентилатор: нещо поносимо и не много бръмчащо?
      Дъно: Подходящо за идеята, с M2 слот
      Памет: 2х8 или 2х16 - какви? Най-добро съотношение цена/качество?
      SSD: Нормлано или NVME като EVO 960? Има ли смисъл от NVME?
      HDD: 4-6TB, 7.2K, НЕ Seagate.
      Видео карта: 1060 6GB? Струва ми се оптимална цена/мощност
      Кутия: Обикновена, без нищо светещо
      Захранване: 600-650W?

Монитор: 30+", QHD кое е прилично на пазара?
      Нямам твърд бюджет, но предпочитам най-доброто цена/качество или цена/бързина спрямо шарени и светещи неща като памет или вентилатор със светодиодна подсветка.

Машината ще се използва основно за кодене + от време на време някоя игра като DOOM
      Благодаря предварително за мненията.

• от Dan7es
      Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от kolib4iata
      Здравейте.
      Оверклоквам си видеото и искам да попитам какви температури са в рамките на безопасното.Тествах с FurMark като температурата достигна до 68 градуса при 23 стайна.С Valley Benchmark температурата стигна до 61 градуса.В игра (WOT) стигна до 62 градуса.
      Повдигнал съм с 200 ядрото и с 490 паметта.
      Видео - https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N970WF3OC-4GD-rev-10-11#ov

• от Даниелл
      Здравейте,
      дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
      Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
      ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
      Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
      Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
      Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
      Относно конфигурацията:
      Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
      Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
      Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
      Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
      Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
      Предварително благодаря на всеки отзовал се.
      Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
      Поздрави, успешен и усмихнат ден !
      Дани
    • от Venom2004
      Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
      дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
      рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
      ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
      Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
      Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.