Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрвейте! По-горе в заглавието виждате видеото ми. Искам да попитам дали е възможно от овърклика на него да му стане нещо? Защото вече 2 месеца е клокната на 855МHz при заводски 750MHz (GPU Clock) и 920MHz при заводски 900MHz (Memory Clock), също има и Power Control, който съм го сложил на +10%. При тези настройки е м/д 55 и 60 градуса. Прегледах упътването за овърклок във форума, но информацията ми се стори доста старичка и искам да попитам тук. Наблюдавам и FPS drop от време на време на дадени игри което не се случваше преди. Прочетох и една американска статия за овърклок и там правеха тестове като увеличаваха клока с по 10MHz и проверяваха дали системата е стабилна което ми е доста непонятно... Та възможно ли е да съм си прецакал видеото? Клоквам с програма на Radeon беше си с видеото. И ако може да ми кажете какво е това със стабилната система...? 

ПС: конфигурацията 

CPU Type
Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @ 2.40GHz (Dual Core)

Graphics Chipset
AMD Radeon (TM) R5 M330 (2GB DDR3 Memory Clock 900 MHz Core Clock 750 MHz)

RAM 8GB

(лаптоп е)

ПС2: Току що прочетох в една тема да се убеличават херците на видеото докато не крашне драйвъра... Е на мен това ми се е случвало многократно в игра, но нищо не ставаше, просто ми изписваше, че драйвъра е спрял но играта си вървеше без проблем... Което ме навеждаше на мисълта, че windowsa дав бъгове защото е 10-ка и съм чел не малко критики за него... Та да и драйвъра ми е спирал доста пъти. Дали вече има някакви поражения по видеото? 

Редактирано от Dobromir Kirov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно но при мобилните е силно НЕ препоръчително!

Иначе картата е на нивото на вградената та единствената причина да е сложена е да създаде проблеми а не да ти помага.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Извършваш убийство на лаптопа си.

Защо по дяволите най-удобно тия са сложили скалите за клок на видеото... Като при това максималната допустима е 1000MHz и на GPU-то и на Memory-то.... Това си е чиста прецаквация за потребителя ако не е запознат много добре с нещата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Dobromir Kirov написа:

Защо по дяволите най-удобно тия са сложили скалите за клок на видеото... Като при това максималната допустима е 1000MHz и на GPU-то и на Memory-то.... Това си е чиста прецаквация за потребителя ако не е запознат много добре с нещата....

Предполагам за да може да се клокне когато се ползва за по тежки графични процеси и после да махнеш клока и да продължиш да си го ползваш нормално. В редки случаи и за малко като следиш внимателно как се държи системата и как са температурите. Ако мислиш да го оставиш клокнат за да изкара малко повече fps и да го тормозиш с игри за продължителен период от време .... е предполагам че сам ще видиш резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изпържиш видеочипа и лаптопа отива на боклука :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, eminem_vr написа:

Предполагам за да може да се клокне когато се ползва за по тежки графични процеси и после да махнеш клока и да продължиш да си го ползваш нормално. В редки случаи и за малко като следиш внимателно как се държи системата и как са температурите. Ако мислиш да го оставиш клокнат за да изкара малко повече fps и да го тормозиш с игри за продължителен период от време .... е предполагам че сам ще видиш резултата. 

От вчера съм го нагласил на стандартните настройки. Мога ли по някакъв начин да проверя състоянието на картата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да и псунеш един бенчмарк с FurMark например. Но щом не прегрява и не ти прави проблеми значи си е добре. Проблем може да се появи при продължително прегряване, което е често срещан проблем при лаптопите. 

Също може да пуснеш бенчмарк със клокнатите честоти за да видиш тогава как са температурите. 60С максимум под товар не ми изглежда реално дори без клок при натоварване. Или си гледал температурите на десктопа или го ползваш някъде на доста студено. Ако си ти държи тази температура и не ти крашва то клока ти е безопасен. Но задължително го тествай под товар с подходяща програма и не за 5 минути :)

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, eminem_vr написа:

Може да и псунеш един бенчмарк с FurMark например. Но щом не прегрява и не ти прави проблеми значи си е добре. Проблем може да се появи при продължително прегряване, което е често срещан проблем при лаптопите. 

Също може да пуснеш бенчмарк със клокнатите честоти за да видиш тогава как са температурите. 60С максимум под товар не ми изглежда реално дори без клок при натоварване. Или си гледал температурите на десктопа или го ползваш някъде на доста студено. Ако си ти държи тази температура и не ти крашва то клока ти е безопасен. Но задължително го тествай под товар с подходяща програма и не за 5 минути :)

Ами не е на десктопа... в игра съм гледал никога не ми е минавала макс. 65 градуса... Също не е крашвала... Благодаря за бързия отговор. Ще тествам и ще кача скрийн. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, eminem_vr написа:
преди 23 часа, eminem_vr написа:

Не иска да ми засече другата видео карта... 

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2016 г. at 23:04, Dobromir Kirov написа:

Не иска да ми засече другата видео карта...

3dmark

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, eminem_vr написа:

(Това не е свързано с 3Dmark. Не съм го пробвал още.)Продължение по темата... Както си седя, компютъра беше на десктоп, и ми угасна екрана. Пусна ме на lock screen... При което очеизваждащо резолюцията беше по-ниска. Влязох си в профила на компа и в долния ляв ъгъл с учудване гледам едно черно квадратче (1см Х 1см)?!?! Като сложа мишката на него тя се замъгляваше, но се виждаше леко... Рестартирах компютъра, гледам няма го черното квадратче, но ми изписа, че AMD драивера не е наред. Влезнах да погледна и кво да видя пише, че Intel HD Graphics 5500 не работи щото windows-a засякъл някакъв ерор с код 43...? Спрях драивъра и го пуснах на ново и резолюцията ми се оправи автоматично и всичко си беше наред. Някакви коментари? 

Untitled.png

Untitled2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иде реч за вграденото видео дето може да го спреш от биос-а и драйвър не му трябва така или иначе.(за интела)

А другото си е краш на видеодрайвъра най-истински (амд дето е) 

Коя версия ти е драйвъра? Махнал ли си клока? 

В биос как са настройките за видеото? 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, eminem_vr написа:

Иде реч за вграденото видео дето може да го спреш от биос-а и драйвър не му трябва така или иначе.(за интела)

А другото си е краш на видеодрайвъра най-истински (амд дето е) 

Коя версия ти е драйвъра? Махнал ли си клока? 

В биос как са настройките за видеото? 

Версията е 15.300.1025.1001 (предполагам за АМД-то питаш) и е последната...

Клока съм го махнал още от преди да направя темата във форума.

А за биоса не знам трябва да погледна. (какво точно те интересува там?)

ПС: В биоса имаше настойки на конфигурацията и там бяха две възможности. Едната беше работа и с двете видео карти, а другата беше да работи само с вградената такава (Intel-a)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от monster951
      Здравйте,
      Наскоро си направих експеримент, сложих процесор АМД атлон 64 х2 5200+ на дъно Asrock K7S8XE. Тъй като процесора е за АМ2 слот а реално съм го сложил на слот Socket A (Socket 462) , ми отчита процесора като Amd athlon XP 1700+ ( не очаквах изобщо да тръгне). Въпроса ми е мога ли да накарам това дъно да разпознае реално процесора или поне да активирам и двете ядра както и SSE2 функцията на процесора ми. До тук опитах с ъпдейт на БИОС-а понеже добавя подръжката на още процесори, но без късмет.

• от Kuncavia
      Здравейте,
      От доста време си търся подходяща видео карта. Бях се спрял на 1050 ti, но в последствие реших да изчакам да паднат малко видео картите и да заложа на 1060 ti.
      И в други теми съм споменал, че си падам по шареното, затова съм се спрял на вариант Stix, роб съм и на Nvidia и на Asus. Дето се вика, ограничихме рязко вариантите за избор. 
      Това, което ме вълнува от доста време и не мога да разбера, е до колко мога да усетя разликата в шината на картите. 
      Въпроса ми е породен от това, че на една цена са 1060 ti Stix и RX570 Strix. Само, че в първия вариант сме 192 бита, докато във втория са 256... 
      Това, което съм чувал, е че за игри, скоростта на шината е от голямо значение. Дали обаче това е така, се надявам, някой по-компетентен да ми разясни...
      Реално, почти по всички показатели, Nvidia варианте е доста по-добър - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3933&gid2=3613&compare=AMD Radeon RX 570 Asus ROG Strix Gaming 4GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1060 Asus ROG Strix Gaming OC 6GB Edition
      Но честно казано, голяма част от тях не мога да си ги обясня... Остава въпроса, от голяма тежест ли е скоростта на шината или не?
      Поздрави, 
    • от Кристиян Кръстев
      Така колебая се да си купа процесор между fx 4300 с 4gb ddr3 1600mhz за 210лв или да си купя intel g4560 с 4gb ddr4 2133mhz и дъно за 290лв ???  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.