Премини към съдържанието
Dron

Програма за "принудителен" System Restore.

Препоръчан отговор

Търся програма с която да мога да настроя машината да се връща към определени настройки( или някакъв ресторе пойнт) на определен график, приемерно всеки ден в 2:30 или всяка седмица и т.н.

По принцип ако е само едно ПЦ не е проблем да се прави и ръчно, но трябва да се сложи на 30 машини. Помагайте :).

Благодаря предварително.

Едит: Намерих нещо, което може би ще ми свърши работа.(Цък.) Ако някой има нещо подобно или по-добро наум, приемам предложения :)

Редактирано от Dron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Aquaris написа:

а каква е целта на занятието?

Прави се компютърна зала в училище, целта на занятието е учениците да не омажат много машините. Това е накратко.

преди 10 часа, Aleksus написа:

Това може да свърши работа (линк). След рестартиране на машината промените са изтрити.

Благодаря! ;) . Ще прегледам за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не винаги ще помага, особено, ако омажат системата качествено...

В училищна зала (и не само там) се прави мрежа с домейн контролер и по-ниски права на учениците. Така не се налага 'вашата' гимнастика...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Deep freeze върши работа но съм имал случаи когато не съм можел да размразя системата или деинсталирам програмата.

Но едвали ще си я купите :)

И ще ползвате пиратска съмнителна версия.

Не че при вас специално е важно секюрито но все пак.

Предлагам да използвате сървърна операционна система както са споменали по горе. Поискай те си ключ от МОН за server 2008 r2 standard.  И администрирайте смело ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Плюс е, че ще се научите да администрирате сървър даже на чужда сметка и без да се притеснявате от последствията... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

ExaFlop, ако си пробвал програмата Reboot Restore Rx, би ли споделил мнение за нея, има ли хляб в това "произведение"? Как стои въпроса с рестарта? Усещам много съмнителен пропуск, като например опит да се допускат ъпдейти на системата.... Може да греша, затова питам ако знаеш...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лично не съм я ползвал. Инсталирането на ъпдейти на системата става след забраняване на Reboot Restore Rx. Инсталираш ъпдейтите и включваш Reboot Restore Rx.

Виж това

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз програмата я разбирам по следния начин:

Reboot Restore пази компютъра НОН-СТОП безспирно през цялото време! и никога не спира да го прави, компютъра е замразен завинаги, докато не деинсталираш програмата.

Стартира ти се ОС. Долу иконката показва винаги статус "изключено състояние". В момента, в който решиш, че системата ти харесва както е сега в момента, а от тук насетне следва да правиш мазало, включваш програмата и тя прави презапис на това което виждаш, на това, което имаш, след което всичко останало е пак на ужким.

Моля сподели твоя опит ExaFlop. Мерси за което.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като се активира програмата, тя прави snapshot(снимка) на системата и по време на сесия, каквото и да правиш, при рестарт, възстановява от снимката. Ако искаш да инсталираш софтуер/ъпдейт, спираш програмата, правиш промените, стартираш програмата, тя актуализира снимката и продължава напред.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи е същото като Shadow Defender. Замразяването не изисква рестарт. Размразяването обаче ще иска. А си мислех, че Reboot Restore винаги е в замразен режим, че по всяко време може да си направиш запис (имидж) на моментното състояние на системата, който "имидж" при всеки рестарт системата зарежда от него. Разбирай - точка на възстановяване. Макар че това понятие за мен, а и за други е съвсем различно, но усещането ми беше че се процедира по този начин. Пък и това Log Out/Log On да прави същото, направо ме убиха. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.