Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да сменя процесора на компa

Дъното ми е Foxconn A690GM2MA/A690VM2MA Series  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Процесора mie..  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+

Захранването е..DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

AMD Radeon HD 6700.. (1 GB) 

4 GB RAM

Искам да максимум..силен..процесор..да.сложа

Редактирано от zariden
greska (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Atlon 64 X 2 3200  ти е максимума ,но ще трябва да смениш и захранването щото сегащният ти процесор смуче 45 W ,  а този  125 W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава. Не си казал бюджет и другите компоненти на конфигурацията. Също и какво се цели в случая? По-скоро да смениш дъното и процесора и да се надяваш да вземеш все пак някакви пари за твоите. AM2 процесор вече няма как да намериш нов. Ще трябва да се търси втора употреба. Иначе най-доброто което можеш да сложиш е -> AMD Athlon 64 X2 7850. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да сменя процесорa

защо почна да загрява .много

Дъното ми е Foxconn A690GM2MA/A690VM2MA Series  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Процесора mie..  DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz (12 x 200) 4600+

Захранването е..DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

AMD Radeon HD 6700.. (1 GB) 

4 GB RAM

Редактирано от zariden
greshka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, zariden написа:

Искам да сменя процесорa

защо почна да загрява .много

В такъв случай се сменя охладителя (особено ако си е оригиналния) и термопастата, почиства се и се мисли за подобряване на въздушния поток в кутията. Не се сменя процесора, AMD процесорите от това поколение са си печки по принцип. Така че винаги ще го има това... Какви са температурите под товар? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам  да го сменя защото

на някой..игри не става

Редактирано от zariden
greshka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и процесор да вземеш няма да става за тия игри дето не стават.

Няма как с 10 годишна машина да играеш игри та трябва да се смени не само процесора но и дъното и паметта.

Причината е че актуалните процесори дето стават за игри не са съвместими със 10 годишното ти дъно и памет.

Може да запазиш видеокартата, захранването и харда. Кутията принципно също е добре да се смени точно за да не загряват частите.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r55867p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, zariden написа:

искам  да го сменя защото

на някой..игри не става

Дойдохме си на думата. Видеокартата каква е? Май там е единствения ти вариант да подобриш малко положението като може да я ползваш и занапред. Иначе нов компютър като можеш да ползваш някой от компонентите в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата е без значение. Атлоните за това дъно не стават за абсолютно нищо освен интернет.

Имал съм и още имам та знам. С клок или без няма никакво значение а по-съвременна видеокарта помага единствено за филмите иначе и те няма да вървят.

Преди 10 години ставаха сега са просто талаш и са заринати сервизите с подобни. Може на кило да си купиш.

пс.  Имам 4800+, Asus M2N-SLI Deluxe + 4x1GB а причината още да я имам е че е непродаваема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич колко пъти да ти го напиша? Имаш антика от преди 10 години. Актуалните АМД-та не стават за стария ти кошник. Не че и те не са на 4 години вече.

Просто забрави за нормален процесор на това дъно. Всичките са еднакви с разлика в честотите. Ако ти е мерак отиваш в някой сервиз и си взимаш като моя за 10 лв.

Ако ти е добро дъното 15% клок не са никакъв проблем. Но дори и на 3GHz да го подкараш пак не става за абсолютно нищо!

пс. Ако ще купуваш нова машина и държиш на АМД чакаш за ZEN които трябва да излезнат тази година уш.

Сегашните са на 4 години и са ужасно лош избор за игри отделно излизат и по-скъпо от актуален на Интел.

Също така освен дъно трябва и рам. Старата ти е DDR2 и не е съвместима. Актуалната е DDR4.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Roujin Z написа:

Видеокартата е без значение. Атлоните за това дъно не стават за абсолютно нищо освен интернет.

Имал съм и още имам та знам. С клок или без няма никакво значение а по-съвременна видеокарта помага единствено за филмите иначе и те няма да вървят.

Преди 10 години ставаха сега са просто талаш и са заринати сервизите с подобни. Може на кило да си купиш.

пс.  Имам 4800+, Asus M2N-SLI Deluxe + 4x1GB а причината още да я имам е че е непродаваема.

Като гледам познанията на питащия нищо чудно да е с вградено видео и да иска да сменя процесора. Все може да има малко подобрение с друга видеокарта (зависи с каква е в момента). Не говорим да набута някой титан в тая кутия, но все пак... Ясно е че няма да играе GTA5 на този компютър. 

.... Изпуснал съм го в поправките му :) Писал е видеокартата. Ами, да.... нова конфигурация ..

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише HD67xx та е с прилична карта ако играе само стари игри. Голямата спънка е процесора. 

Реално и Селерон за 60 лв. би дал значителен приръст друг е въпроса че за нови игри

се иска поне актуален I3-6100 и 8ГБ рам та и споменатия титан няма да му помогне с тоя атлон и 4гб рам.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r55867p1rf.html

Това ти се явява задължителния минимум. Най-евтиното дъно и най-евтината 8ГБ плочка.
Процесора е за предпочитане и пред FX-8350 та с АМД не се занимавай.
Това не значи че не можеш да сложиш по-добър а че АМД нямат такива.
Избирай от тези - http://nikem-bg.net/cart/54931p1r55134p1r56277p1r54936p1r55895p1r56104p1r2240p1r2242p1r54865p1r54144p1r2241p1r54223p1rf.html

И не забравяй че без рам не става като правиш сметките. Не съм я сложил защото старата е просто малко а защото не е използваема.

Между другото не се занимавай с Амазон и въобще с поръчки от вън ако живееш в България. 

Първо долара е 1.75 лв. демек тоя намален процесор дори да ставаше за игри излиза 300 лв. без таксите.

Като сложиш и тях ще ти излезе същите пари но ще е без гаранция.  Дъното ти е още 183 лв. та стават близо 500 лв.

И това е без рам та ще станат около 550 лв. без таксите и без гаранция. Това което съм ти предложил е по-добро и излиза 400 лв.

А ако толкова ти се харчат пари за тая сума се взима I5 - http://nikem-bg.net/cart/52202p1r55867p1r2242p1rf.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте реших.че.трябва.да.направя .нова..Новa конфигурация

какво.ще.кажете

за.тeз

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-990FXA-GAMING-AM3/

http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-8350-4.2G-X8-BOX-AM3/

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x4-3200-RipjawsV-F4-3200C16D-8GVKB/

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-400W-80-APFC-DN400-V2/

Видеокарта    AMD Radeon HD 6700 Series  (1 GB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм го казал и едва ли някой ще ти каже нещо различно. Да дадеш 370 лв. за 4 годишен процесор и 285 лв. за дъно за тая антична платформа е пълен майтап.

Все едно да платиш над 1 000 лв. за стар CRT телевизор. Ако се чудиш 29 инчов Сони струваше 1 400 лв. по-едно време но сега подобни вървят за стотина лева.

Няма значение че вършат някаква работа то и 9 годишен Q9550 все още върши работа ама никой няма да плати 5-600 лв. за такъв. Подобни антики се пазаруват само на старо.

Интел и единствено Интел съществува в момента ако се пазарува от магазина нова стока. Когато АМД изкарат ZEN ще има алтернатива в момента не съществува такава!

Булдозерите бяха алтернатива на Санди и Айви от тогава имаш три поколения излезли. А докато се пръкне Zen най-вероятно Интел ще изкарат и Kaby Lake (тая година се чака).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарича се маркетинг. Защото е 100 ядрен на високи честоти а на дъното пише GAMING. Това е основната причина хората дето не разбират да се набутват.

Същата работа като слаба видеокарта с 4ГБ ама ходи обяснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.