Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Абонат съм на булсатком и от вчера интернета ми къса нервите. Ползвам го близо половин година и веднъж в месеца ми спира нета за 5 минути макс, което не беще проблем. От вчера обаче през половин час работа в нета и интернета крашва. Трябва всеки път да натискам Troubleshooting и се оправя, но това е нон стоп. Преди малко звънях на доставчика и казаха, че проблема не е от тяхна страна, а е от компа или драйварите, но не знам как да разбера кое е проблема. 

Мерси много за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом доставчика твърди, че проблема е в компютъра първо сканирай за вируси системата, може да провериш за друг драйвер за мрежовата карта или да смениш мрежовата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно това, но как става магията, защото до сега съм оправял драйвъри само за видео карта, а никога не съм пипал мрежовата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като за начало може да видиш отзад на машината дали мрежата е интегрирана на дъното или е отделна на PCI слот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raderfort написа:

Ясно това, но как става магията, защото до сега съм оправял драйвъри само за видео карта, а никога не съм пипал мрежовата карта.

Дайте марка и модел на Дънната платка на компютъра, за да потърсим правилния Lan драйвер, понеже досега сте карали явно с Майкрософтски драйвер за интернета.

Какво е положението в Divace Manager-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си свали последното Убунто live и виж как се държи нета ;)  Без проблем разпознава всичкия хардуер. Само трябва адрес да настроиш :P  Така ще видиш дали проблема  е от твоята ОС.

Редактирано от atridi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай днс сървърите на  гуугъл :) От всички тествани днс доставчици те са най надеждни и с висока степен на сигурност :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Raderfort написа:

Дъното ми е ASRock z97 Pro4.

Понеже не си споменал каква ОС и колко бита е, потърси си драйвера тук http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97 Pro4/?cat=Download

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Богатир написа:

Понеже не си споменал каква ОС и колко бита е, потърси си драйвера тук http://www.asrock.com/mb/Intel/Z97 Pro4/?cat=Download

Благодаря много (:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.