Премини към съдържанието
RWSRUMEN4

Проблем с мигриране на операционната система на SSD

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем. Реших да променя устройството от което се зарежда операционната система, от хард диск на SSD. Направих имидж файл на  партишана със системата от диска и го копирах с Нортон гост на SSD  който е устройство D. Въпроса ми е как да казвам на компютъра  от къде да зарежда системата от диска или от SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементарно, скъпи ми Уотсън. От BIOS.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на компютъра се извиква Boot order менюто на BIOS (при някои машини е зад Esc,  при други е зад F9, при други е зад F12) - споделете модел на дъното или на лаптопа.

Има и вариант с помощта на EasyBCD да направиш dual boot menu и да си избираш Windows от кой диск да се зареди. Въпреки, че не виждам смисъл да се превключват два еднакви Windows.

Стартираш EasyBCD, влизаш в раздел Добавяне на нов елемент (Add New Entry), в раздел Windows, от падащото меню Type избираш Windows 7/8/10, в поле Name врисваш как искаш да се изписва при стартирането етикетът за тази ОС, от падащото меню Drive  избираш буквата, на която е монтиран в момента делът с другата ОС. Щракваш бутона Add Entry и си готов.

Ако искаш при стартирането менюто да е в Metro стил:

Щракваш в ляво бутона Edit Boot Menu и в дясната част слагаш отментка на Use Metro bootloader. Щракваш Save Settings  бутона.

Можеш да укажеш и коя ОС ще е система по подразбиране за зареждане с поставяне на отметка на съответната ОС.

И си готов.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биоса определих новото устройство, но ми дава грешка при стартирането. Новото устройство е с буква D , а старото с буква С. Да не би да трябва да променя нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключи кабела за данни на старото и рестартирай. Виж как ще е сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега ще опитам

Дава ми същата грешка. Грешен диск за операционна система. Включи правилния и стартирай!

Мога да опитам и с EasyBCD, но би трябвало и така да тръгне.

Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен имаше същия случай, и доколкото видях, момчето което оправяше компютъра смени кабелите на дисковете C и D. Може би , това е начина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от физическите дискове, а от начина на прехвърляне на системния дял.

Изтрий съдържанието на SSD и с помощта на програма за работа с дялове копирай системния дял от HDD на SSD.

След рестарт методите на избиране на зареждащияя диск са описани по-горе - кеф ти от boot order menu на BIOS, кеф ти със създаване на Boot Menu в Boot Manager

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да уточним - с Norton Ghost  си направил имидж и от него си възстановил на SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз ти предлага със софтуер за управление на дискове/дялове да копираш директно системния дял от HDD на SSD! Което е маалко по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвах само EasyBCD и всичко се оправи

Благодаря ти за помоща!!!!

Очаквах да се увеличи скороста на работа,но видима разлика няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Ами още в първия си пост го разписах. По-важно е, че е тръгнало всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.