Премини към съдържанието
comic

Препълнен локален диск Д

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди да попитам погледнах останалите форуми, но не видях проблем като моят!

Имам лаптоп Аsus A53S, Уиндовс 7 home premium.  Имам 2 локални диска С и Д. Програмите са в С и смятам, че там всичко е наред. Проблема е в Д. Свободно дисково пространство  няма. Диска е с 250ГБ, папките вътре са с 127ГБ. Къде са останалите? Нямам игри, нито филми, но информацията ми е важна. Въпросът е как да почистя този диск за да имам реалното свободно място.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK.

Излезе една папка пълна със бекъп файлове

излязоха и реалните файло

Да трия ли този бекъп?

gg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, comic написа:
преди 5 минути, comic написа:

OK.

Да трия ли този бекъп?

gg.png

OK.

Да трия ли този бекъп?

Изтрий всичко, което не ти е познато, или не си го създавал ти!

Друг вариант е да почистиш със cleanmgr !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си настройката на автоматичния бекъп  - Start > Control Panel > System and Maintenance > Backup and Restore

Ако е вслючена - я изключи. Щото - ти сега ще го изтриеш този бекъп, ама системата пак ще си направи.

Може също да си спреш мониторинга на несистемния дял - Start > Control Panel > System protection

Windows 7, Basic System Information window left part. Click 'System Protection' to configure System Restore.   и се отваря този прозорец    Windows 7, System Properties, System Protection tab. Select a drive and click 'Configure' to set System Restore preferences for the disk.

От Configure можеш да спреш Мониторинга или да промениш, колко дисково пространство е запазено за точки на възстановяване .

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно! Благодаря!

Сега какво да правя с С диска. Погледнах го през тази програма TreeSize Free и ми се трува препълнен.

ggg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай cleanmgr и направи сканиране на  дял С. Маркирай всичко, което е с ненулева стойност и потвърди с ОК. Потвърди изтриването. Като завърши, рестартирай компютъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще препоръчам още една програмка за сканиране на заетото място в диска - SpaceSniffer - безплатна и портативна.

@comic - моля те, когато даваш скрийншот, научи се как... Не мога да се кьорявя за да гледам един бял чаршаф с някаква картинка в горната си част...

edit: SpaceSniffer е добре да се стартира като администратор, за да е пълен и коректен отчета.

И една новина, нищо общо с темата де, но изглежда се е появила нова версия на Opera (Presto) - 12.18 За мен това е все едно да се появи нов официален сервизен пакет за Win XP :)))

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, comic написа:

Чудесно! Благодаря!

Сега какво да правя с С диска. Погледнах го през тази програма TreeSize Free и ми се трува препълнен.

ggg.png

Прегледай си точките за възстановяване и евентуално изтрии някой. Гледам, че System volume information ти заема бая място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно управлението на точките за възстановяване става с RestorePointCreator

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.