Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес опитах да включа моят компютър стик Lenovo idea centre stick 300 със операционна система ubuntu използвайко програмата UNetbootin. Резултатът беше такъв, че bootloader-ът направи грешка докато стартираше. Възможно ли е това да е в резултат на факта че втората операционна система беше запаметена директно в директория C:\ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ,вали си приложението Lili linux usb и си направи boot usb,аз използвам него нямам проблеми,това не ти е проблем в c,d,e,f,g........ линукс не използва такава система на дисковете както Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, SearchOfSunrise написа:

не ,вали си приложението Lili linux usb и си направи boot usb,аз използвам него нямам проблеми,това не ти е проблем в c,d,e,f,g........ линукс не използва такава система на дисковете както Windows

Ще се опитам... Чел съм че Lenovo Idea Centre Stick не може да boot-ва от external source, което аз разбирам че не може да стартира от USB или CD а само от hard disc което ме притеснява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Venelin Minchev написа:

Ще се опитам... Чел съм че Lenovo Idea Centre Stick не може да boot-ва от external source, което аз разбирам че не може да стартира от USB или CD а само от hard disc което ме притеснява.

Щом не може да буутва от друго място - ще си инсталираш Убунтуто чрез Wubi под Уиндоса.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, jhoro написа:

Щом не може да буутва от друго място - ще си инсталираш Убунтуто чрез Wubi под Уиндоса.

няма смисъл,това инсталира Linux като програма в Windows,а не като ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, SearchOfSunrise написа:

няма смисъл,това инсталира Linux като програма в Windows,а не като ОС

Я пак ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Я пак ???

самото Wubi ти инсталира Ubuntu като отделна програма в Windows,а не като отделна операционна система в която трябва да си зададе дадените,било то таблици на харддискове и всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, SearchOfSunrise написа:

самото Wubi ти инсталира Ubuntu като отделна програма в Windows,а не като отделна операционна система в която трябва да си зададе дадените,било то таблици на харддискове и всичко останало.

Извинявай - да, прав си за Wubi. Бях се разсеял.

По темата - автора да погледне ideacentre Stick 300 Linux USB boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самото чудо,гледам че има слот за карти памет да направи инсталацията директно на едно Micro SD,то е същото като USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, SearchOfSunrise написа:

Самото чудо,гледам че има слот за карти памет да направи инсталацията директно на едно Micro SD,то е същото като USB

Точно чета във въпросната тема във форума на Леново - казват, че може.

На http://liliputing.com/2015/07/install-ubuntu-14-04-lts-on-the-2gb-intel-compute-stick.html има подробно описани стъпките  (това е за Intel Compute Stick, но принципа е същия)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.