Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здарвейте! Аз съм Иван и съм на 22 години, уча за художник. Това което искам да споделя с едно лошо събитие, което се надявам с казаното най-вече да го предотвратя при вас или вашите близки. До 20 години не съм имал някакви особени дентални проблеми,освен 2-3 не много големи пломби. След това пътят ми продъжи в следването, където трудностите не са малко и от притеснение ме доведоха до много голям стрес и безсъние,започнах да се храня през нощта, гладът ми беше голям поради липсата на енергия ядох сладко, също и през нощта след като си измия зъбите. Активно работех върху решането на проблема. Освен това поради липсата на време се хранех с сандвичи, кисело мляко, шоколади, плодове и други не добри за зъбите неща. Не пуша, не пия и не съм използвал наркотици никога през живота си. Не обичам да правя неща срещу здравето си, уважавам тялото си, както смятам че всеки млад, разумен  човек трябва, но уви точно обратното съм правил без да съзнавам, поради незнание, клопката на стреса съм се опитвал да я избегна и до-голяма степен се справих.

След преглед при зъблекар преди 1 година и нещо ми откриха 6-7 кариеса предимно между зъбите,където се опират двата зъба(не бях ходил дълго). Аз бях не много осведомен за тези неща, направих ги и забравих за тях, но истинският проблем  си остана. Сега след друг преглед ми откриха 10 и вероятно почти всички между зъбите.Много от тях застрашаващи нерва на зъба. Сега имам толеми пломби на всеки зъб с изключение на един молар и кучешките на горната челюст.Отдолу и на 5-те молара. Знам,че доста хора живеят с къде-къде по страшни и ужасни неща, но моето най-главно желание е, ако имате приятел, които не се грижи правилно за зъбите си, помогнете му. Защото съвсем норамални хора не са ходили от години на зъблекар,случва се съвсем нормални хора да не си ги мият редовно,като и аз преди. Случва се да забравят, че съществуват, както аз не им обръщах особено внимание. Няма нищо лошо човек да признае да се поучи от грешката си. Сега имам нещо като обсесивен страх от зъболекари, зъбни болки, обеззъбяване и подобни неща. Научих деца и приятели да се грижат правилно за тях за разлика от родителите ми, преди да е естанало късно. Имах приятел дето съвсем ги занемаряваше, много повече от мен. Снимах го и Слава Богу нищо сериозно, а не беше ходил от 10 години и не ги мие редовно. Преди да стигнете до дентален кошмар се замислете каква храна ядете,защото точно тази която обичам цитруси, ядки, хляб, сокове може да не е толкова вредна за цялостия огранизъм, но за слаби зъби е кошмар.

Аз знам, че в времето ще се справя с този страх и ужас, които не е нещо което не може да се преживее, колкото и да е трудно да го приема,но ако някой чете може да сподели, ако има подобно преживяване. Пожелавам ви хубав ден и всичко да е наред. Трудностите служат и са се учим от тях, не само да ни е гадно и да се отчайваме. Пожелавам ви хубав ден,здраве и всичко да е наред.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всичко е до ген. Как някой в Африка на 80+ години ходи здрав, прав, със здрави зъби без да го боли нищо, а друг на 20 години има 10 кариеса и се чуди кой път да хване. А африканеца едва ли си мие зъбите всеки ден...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ice_lion__01 написа:

Според мен всичко е до ген. Как някой в Африка на 80+ години ходи здрав, прав, със здрави зъби без да го боли нищо, а друг на 20 години има 10 кариеса и се чуди кой път да хване. А африканеца едва ли си мие зъбите всеки ден...

бях на 18, когато зъболекар ми каза, че са ми "прозрачни" зъбите, искаше да ги извади и да ми монтира изкуствени

е, разбира се, че не му повярвах, а сега съжалявам, защото, през онези  " мръсни и гадни комунистически" години, тази услуга беше безплатна

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят баща е родом от близко село до града в, който живея! Та познавах един пияница - 90 килограмов мъжага  на 80години! Вечно пиян!  Пушеше като комин. Падаше и спеше във преспите сняг и не измръзваше! Дъщерята на този човке казваше че си мие зъбите 1 път на 1-2 години! Нямаше нито една пломба! Та, просто ген!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз седнах и се замислих и не смятам,че е нормално зъбният апарат да има каквито и да е пломби на млади хора.Не е нормално едни зъби да се развалят преди дори да им е завършило развитието пък дори и без каквато и да е потдръжка.Все пак в природата няма паста за зъби с флуорид и зъболекари,а човешкото същество не е направено да живее 20 години. Следователно се храним с боклуци и не живеем правилно. Зъболекаря ми каза да избягвам захар,газирани напитки и след хляб,ядки и тн да ги изплаквам,мия и тн.Спрях да ям хляб и захар. Храня се с вече с месо,зеленчуци,мляко,сирене и др. и не знам за зъбите, но аз самият се чувствам много по-добре физически след няколко седмици.

Сега съм по-спокоен, въпреки че днес си направих кариес диагностика след 8 кариеси във видимата област вече оправени и без да съм зъболекар откривам още около 5 който са в дентина и други дето са само по емайла,те нямат все още нужда мисля,че от пломба.Има шиечни кариеси, много дълбоко чак до челюсната кост за които единствената превенция е ползването на конец, което аз не съм бил научен да го правя.Ще видим дали ще ми вадят нещо.  Мисля,че това е индикация за проблем с цялостния ми метаболизъм и състава на слюнката. Запомнете колкото и здрави зъби да имате правете си снимка всяка година. На мен това никой не ми го е казвал. Зъбите могат да пострадат от друг проблем в нашето тяло, може всичко да протече безсимптомно,както при мен. Венците ми са розови и никога не кървят.

Малко отместих темата и отиде към здраве, но избрах този раздел, защото това ме мъчи доста, защото съм млад човек и всеки млад човек иска да е здрав. Това не е най-лошата болест, да не е рак, СПИН, някакъв наследствен синдром, но все пак не е готино човек на 30 години да бъде с чене и да не може да дъвче и говори нормално. Пък и има един момент в които нещата стават такива,че човек се чуди дали да не си извади естествените зъби и да живее с протези, ако естествените зъби са толкова лоши, че му причиняват болка,чести поправки, ниска естетика и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.02.2016 г. в 3:58, hopetech написа:

а човешкото същество не е направено да живее 20 години.

Всъщност е направено да живее около 30-40г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
    • от peekmemf
      Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. След около 20 минути иконката на батерията на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, но на лаптопа отвън има индикатор за батерията когато се зарежда,  и когато е напълно заредена свети в бяло, а когато има още да се зарежда - в червено. Та докато на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, индикатора светеше в червено, т.е, че има още да се зарежда. Махнах аз зарядното и пак си показваше 100%, когато насочих мишката към иконата на батерията на екрана. След около 5 минути изведнъж падна до 80% и след 15-20 минути падна до 20%. И днес пак се случи същото... Та въпроса ми е защо windowsa ми показва, че батерията е заредена като всъщност не е и да държа ли лаптопа на зарядно докато индикатора не започне да свети бяло. Лаптопът е Asus K555L ако има някакво значение. Благодаря предварително!
    • от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от Goshoyy
      Клавиатурата на Samung на кирилица когато е не забива, но когато обърна на латиница, буквите се показват с известно закъснение което е доста фростриращо когато искаш да напишеш нещо бързо преди да си го забравил.Когато съм с различна клавиатура ( някоя свалена от Google Play проблема го няма и всичко върви както трябва.Та въпроса ми е как може да оправя проблема.Пробвал съм с рестартиране на телефона,връщане на фабричните посъветвайте ме какво да правя, искам да използвам клавиатурата на Samsung тъй като е доста удобна и не е претрупана с реклами и ненужни бутони?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.