Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здарвейте! Аз съм Иван и съм на 22 години, уча за художник. Това което искам да споделя с едно лошо събитие, което се надявам с казаното най-вече да го предотвратя при вас или вашите близки. До 20 години не съм имал някакви особени дентални проблеми,освен 2-3 не много големи пломби. След това пътят ми продъжи в следването, където трудностите не са малко и от притеснение ме доведоха до много голям стрес и безсъние,започнах да се храня през нощта, гладът ми беше голям поради липсата на енергия ядох сладко, също и през нощта след като си измия зъбите. Активно работех върху решането на проблема. Освен това поради липсата на време се хранех с сандвичи, кисело мляко, шоколади, плодове и други не добри за зъбите неща. Не пуша, не пия и не съм използвал наркотици никога през живота си. Не обичам да правя неща срещу здравето си, уважавам тялото си, както смятам че всеки млад, разумен  човек трябва, но уви точно обратното съм правил без да съзнавам, поради незнание, клопката на стреса съм се опитвал да я избегна и до-голяма степен се справих.

След преглед при зъблекар преди 1 година и нещо ми откриха 6-7 кариеса предимно между зъбите,където се опират двата зъба(не бях ходил дълго). Аз бях не много осведомен за тези неща, направих ги и забравих за тях, но истинският проблем  си остана. Сега след друг преглед ми откриха 10 и вероятно почти всички между зъбите.Много от тях застрашаващи нерва на зъба. Сега имам толеми пломби на всеки зъб с изключение на един молар и кучешките на горната челюст.Отдолу и на 5-те молара. Знам,че доста хора живеят с къде-къде по страшни и ужасни неща, но моето най-главно желание е, ако имате приятел, които не се грижи правилно за зъбите си, помогнете му. Защото съвсем норамални хора не са ходили от години на зъблекар,случва се съвсем нормални хора да не си ги мият редовно,като и аз преди. Случва се да забравят, че съществуват, както аз не им обръщах особено внимание. Няма нищо лошо човек да признае да се поучи от грешката си. Сега имам нещо като обсесивен страх от зъболекари, зъбни болки, обеззъбяване и подобни неща. Научих деца и приятели да се грижат правилно за тях за разлика от родителите ми, преди да е естанало късно. Имах приятел дето съвсем ги занемаряваше, много повече от мен. Снимах го и Слава Богу нищо сериозно, а не беше ходил от 10 години и не ги мие редовно. Преди да стигнете до дентален кошмар се замислете каква храна ядете,защото точно тази която обичам цитруси, ядки, хляб, сокове може да не е толкова вредна за цялостия огранизъм, но за слаби зъби е кошмар.

Аз знам, че в времето ще се справя с този страх и ужас, които не е нещо което не може да се преживее, колкото и да е трудно да го приема,но ако някой чете може да сподели, ако има подобно преживяване. Пожелавам ви хубав ден и всичко да е наред. Трудностите служат и са се учим от тях, не само да ни е гадно и да се отчайваме. Пожелавам ви хубав ден,здраве и всичко да е наред.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всичко е до ген. Как някой в Африка на 80+ години ходи здрав, прав, със здрави зъби без да го боли нищо, а друг на 20 години има 10 кариеса и се чуди кой път да хване. А африканеца едва ли си мие зъбите всеки ден...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят баща е родом от близко село до града в, който живея! Та познавах един пияница - 90 килограмов мъжага  на 80години! Вечно пиян!  Пушеше като комин. Падаше и спеше във преспите сняг и не измръзваше! Дъщерята на този човке казваше че си мие зъбите 1 път на 1-2 години! Нямаше нито една пломба! Та, просто ген!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз седнах и се замислих и не смятам,че е нормално зъбният апарат да има каквито и да е пломби на млади хора.Не е нормално едни зъби да се развалят преди дори да им е завършило развитието пък дори и без каквато и да е потдръжка.Все пак в природата няма паста за зъби с флуорид и зъболекари,а човешкото същество не е направено да живее 20 години. Следователно се храним с боклуци и не живеем правилно. Зъболекаря ми каза да избягвам захар,газирани напитки и след хляб,ядки и тн да ги изплаквам,мия и тн.Спрях да ям хляб и захар. Храня се с вече с месо,зеленчуци,мляко,сирене и др. и не знам за зъбите, но аз самият се чувствам много по-добре физически след няколко седмици.

Сега съм по-спокоен, въпреки че днес си направих кариес диагностика след 8 кариеси във видимата област вече оправени и без да съм зъболекар откривам още около 5 който са в дентина и други дето са само по емайла,те нямат все още нужда мисля,че от пломба.Има шиечни кариеси, много дълбоко чак до челюсната кост за които единствената превенция е ползването на конец, което аз не съм бил научен да го правя.Ще видим дали ще ми вадят нещо.  Мисля,че това е индикация за проблем с цялостния ми метаболизъм и състава на слюнката. Запомнете колкото и здрави зъби да имате правете си снимка всяка година. На мен това никой не ми го е казвал. Зъбите могат да пострадат от друг проблем в нашето тяло, може всичко да протече безсимптомно,както при мен. Венците ми са розови и никога не кървят.

Малко отместих темата и отиде към здраве, но избрах този раздел, защото това ме мъчи доста, защото съм млад човек и всеки млад човек иска да е здрав. Това не е най-лошата болест, да не е рак, СПИН, някакъв наследствен синдром, но все пак не е готино човек на 30 години да бъде с чене и да не може да дъвче и говори нормално. Пък и има един момент в които нещата стават такива,че човек се чуди дали да не си извади естествените зъби и да живее с протези, ако естествените зъби са толкова лоши, че му причиняват болка,чести поправки, ниска естетика и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.02.2016 г. в 3:58, hopetech написа:

а човешкото същество не е направено да живее 20 години.

Всъщност е направено да живее около 30-40г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.