Премини към съдържанието
rusimc

Помощ при избор на принтер за домашно ползване

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумници!

Нямам принтер в нас и винаги съм си принтирал курсовите работи по книжарници или интернет зали. В момента карам практика и ще ми се наложи да предам работата си на листи. По прости сметки ще са ми необходими минимум 200 страници принт, което по мои сметки и цените в региона ще ми стъпи на около 50 лева. Виждам, че се продават и по-евтини принтери и реших, че ако дам още някой лев отгоре ще мога да си купя принтер и няма да ми се налага да се разкарвам вече по книжарници. Изчетох доста статии, но проблемът е, че не разбирам много от принтери и кой модел е по-хубав от другия. Ще предложа бюджет около 70 лева, за да се ориентирате какво търся. Не ми трябва скенер и  не искам да е много голям, че нямам много място в нас. В близките две години сигурно ще се използва редовно за принт на курсови работи и различни статии. Чичо ми има принтер (HP) и знам, че има по магазините евтини консумативи, които не са оригинални и са на смешни пари. Ще ми се и принтерът, който купя да има евтини аналози на консумативите. Ще помоля да ми предложите конкретни модели, придружени с кратко обяснение "защо точно този модел". Благодаря предварително на всички. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черно-бял или цветен печат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа на цветното. Ще се използва само за документи. За момента съм се спрял на HP INK ADVANTAGE 1015.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си вземи един лазерен принтер за 90-100лв нов или нещо подобно реновирано. Документи не се печатат на мастилница заради по-високата цена на консдуматива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали няма касети - аналози за този модел, които са по 3-4лв. И колко страници могат да се извадят с евтините касети? 

Гледам за SAMSUNG SL-M2022 консуматива струва колкото принтера (99лв). Колко страници могат да се отпечатат с тази глава (SAMSUNG MLT-D111S) применро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пръв прочит на нета:

http://www.scansystems.org/index.php/samsung/samsung-sl-m2022.html

1000стр 45,00лв 

Ама изчакай колеги по-късно за още мнения...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце за лазерен принтер. На мастилените цената на консуматива надхвърля цената на принтера. А и ако не се ползва известно време мастилниците засъхват и си трябва нови.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комбинирано мастилено устройство тип 3 в 1 Наблегни на марка Канон! (можеш да се вложиш в определения бюджет) Тези устройства са изключително евтини! След изчерпване на консуматива, то лесно ще се научиш да презареждаш мастилниците сам! Е мръсна работа, но ще ти спестява много пари! Проблем обаче на тези устройства е че трябва често да печатиш нещо пр. 2 пъти в месеца или всяка седмица в горещо враме! Това за да не засъхва мастилото в мастилниците! Ако засъхнат, то и лесно се отпушват защото всяка мастилница е и глава! В най - лошия случай купуваш заместваща мастилница и пак си в играта!

Не случайно споменах горепосочената марка! Надежни но малко шумни! Не се налага рисет на чипове! Лесно пълнене на мастилниците (мастило, шпринцовка и игла + малко сръчност и 5 минути гледане на клипче качено в тубата) с непретенциозни мастила и при това без загуба на качество! 

Това от личен опит!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е мастилено-струен по-добре според мен да е с печатащи глави а не с мастилници и ще се обоснова по следния начин, когато се запушат дюзите изхвърляш печатащата глава и слагаш нова цените на масовите HP оригинални глави са 15-20 лв. Докато при гореспоменатите устройства на Canon работещи с мастилници в една обща печатаща глава цената за смяна на печатащата глава е над 120 лв. предимството им е, че се зареждат по-лесно и събират повече мастило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, chochoatanasov написа:

Ако ще е мастилено-струен по-добре според мен да е с печатащи глави а не с мастилници и ще се обоснова по следния начин, когато се запушат дюзите изхвърляш печатащата глава и слагаш нова цените на масовите HP оригинални глави са 15-20 лв. Докато при гореспоменатите устройства на Canon работещи с мастилници в една обща печатаща глава цената за смяна на печатащата глава е над 120 лв. предимството им е, че се зареждат по-лесно и събират повече мастило.

HP също е вариант! Канон не работи с мастилница и обща печатаща глава! Това е патент най - вече на Epson и май на Брадър!

Нещо ми се вижда, че бъркаш нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а HP INK ADVANTAGE 1015 заслужава ли си 70-те лева? В те*нополис съм виждал аналози на касетите по 4-5лв бройката. Ще си го ползвам редовно така или иначе поне още 2 години, защото и моето момиче все още прави курсови работи и пише доста неща. 

EDIT: Или пък HP DESKJET 1510 /  HP DESKJET 2130 / CANON MG2450 (80Лв)

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Black Power написа:

HP също е вариант! Канон не работи с мастилница и обща печатаща глава! Това е патент най - вече на Epson и май на Брадър!

Нещо ми се вижда, че бъркаш нещата

различни модели има да но ето пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че само ще се печата и основно документи - ще препоръчам HP LaserJet 1020

thumb_476.jpg

Цената - зависи откъде и как ще го намерите.

Аз ползвам от 8 години предишния модел HP LaserJet 1018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е Канон пр. MG-2450 или по - който е на същата цена! Както казах HP също са добър избор!

Тази марка е най - използвана сред роднини, приятели, работодатели, че и от мен самия! Всички все доволни!

Е имат си и кусури! Вдигат малко повече шум и материала от който са изработени не е най - качествен! все пак са надеждни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

При положение, че само ще се печата и основно документи - ще препоръчам HP LaserJet 1020

Това HP доста надхвърля бюджета ми, двойно.

Канона ми допадна, има и скенер даже, а цената е добре. Дали може да се пълни касетата? Има ли проблем с чип и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълнят се без проблем само трябва да внимаваш да не ги оставяш без мастило...прегряват и им изгарят дюзите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rusimc написа:

Това HP доста надхвърля бюджета ми, двойно.

Канона ми допадна, има и скенер даже, а цената е добре. Дали може да се пълни касетата? Има ли проблем с чип и т.н.?

Касетите се пълнят много лесно!  Заместващия консуматив не е скъп, но това ако не се научиш да пълниш сам. Чипа се игнорира с клавишна комбинация! За да не се повтарям, то прочети по - горните ми постове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Ще ида на място и ще разгледам моделите на Canon и HP. Спирам се на мултифункционално устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rusimc написа:

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Ще ида на място и ще разгледам моделите на Canon и HP. Спирам се на мултифункционално устройство.

Дано не съм прав, но в скоро време ще очакваме тема "защо принтерът ми не печата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mir4a написа:

Дано не съм прав, но в скоро време ще очакваме тема "защо принтерът ми не печата"

Нека да има теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mir4a написа:

Е, изкажи мнение защо мислиш така.

EDIT: Колебая се още между двата модела. Каква е разликата  между HP Deskjet 2130 и Canon MG2450?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се връзвай на горните писания! Има съфорумници ,които не могат да си представят, че освен ненормално скъпя оригинален консуматив има и други алтернативи! Това относно презареждането на мастилниците!

Относно 2-те машини:

1. Аз съм пристрастен.

2. Не съм запознат с характеристиките на НР. Влез със запитване за съответните модели в Интернет и ще получиш отговор! Предполагам разликите са несъществени, но ........!!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Black Power написа:

Не се връзвай на горните писания! Има съфорумници ,които не могат да си представят, че освен ненормално скъпя оригинален консуматив има и други алтернативи! Това относно презареждането на мастилниците!

Можем, можем - не знам обаче ти доколко си наясно, какви красоти могат да се получат от неоригинален консуматив (некоректното възпроизвеждане на цвят е най-малкото).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rusimc написа:

Е, изкажи мнение защо мислиш така.

EDIT: Колебая се още между двата модела. Каква е разликата  между HP Deskjet 2130 и Canon MG2450?

Ако няма да печаташ цветно - лазерен. Ако не се печата редовно мастилото засъхва и се запушват дюзите на главите. С един тонер на лазерния ще извадиш поне 1500 копия. На мастиления - максимум 150-200.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от dini99
      Добър ден! Преди време ви бях писал за автомобилния дизайн, майка ми прецени, че няма смисъл от това тъй като сме с много ограничени финансови възможности, понеже баща ми е починал. Сега бих искал да попитам каква специалност бихте ми препоръчали за чужбина, в която мога да реализирам веднагически след като завърша и да мога да храня семейство след това? Проблемът са ми финансите,обяснил съм по-горе, къде отпускат стипендии и безплатно настаняване.  Ето вижте в кои области съм добър и в кои - не.
      История - да
      География -да
      Информационни технологии-не
      Математика-не
      Биология-не
      Английски език-В1, ще трябва да уча бая още, за да не стигам до езикова година.
      изобразително изкуство- да
      Благодаря ви, предварително!
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от mil4o_666
      Здравейте,бях искал вашето мнение относно лаптоп подходящ за работа с ''CAD'' програми,а именно с 'AutoCAD''.Бях отбелязал също,че ще се работи предимно в ''3D'' и добавих два линка към мои предложения,които имах за лаптоп.Но сега попаднах на друго предложение,за което ще искам вашето мнение.

https://www.electroworld.cz/asus-gl752v-wt4223t#podrobny-popis
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.