Премини към съдържанието
rusimc

Помощ при избор на принтер за домашно ползване

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумници!

Нямам принтер в нас и винаги съм си принтирал курсовите работи по книжарници или интернет зали. В момента карам практика и ще ми се наложи да предам работата си на листи. По прости сметки ще са ми необходими минимум 200 страници принт, което по мои сметки и цените в региона ще ми стъпи на около 50 лева. Виждам, че се продават и по-евтини принтери и реших, че ако дам още някой лев отгоре ще мога да си купя принтер и няма да ми се налага да се разкарвам вече по книжарници. Изчетох доста статии, но проблемът е, че не разбирам много от принтери и кой модел е по-хубав от другия. Ще предложа бюджет около 70 лева, за да се ориентирате какво търся. Не ми трябва скенер и  не искам да е много голям, че нямам много място в нас. В близките две години сигурно ще се използва редовно за принт на курсови работи и различни статии. Чичо ми има принтер (HP) и знам, че има по магазините евтини консумативи, които не са оригинални и са на смешни пари. Ще ми се и принтерът, който купя да има евтини аналози на консумативите. Ще помоля да ми предложите конкретни модели, придружени с кратко обяснение "защо точно този модел". Благодаря предварително на всички. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черно-бял или цветен печат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа на цветното. Ще се използва само за документи. За момента съм се спрял на HP INK ADVANTAGE 1015.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си вземи един лазерен принтер за 90-100лв нов или нещо подобно реновирано. Документи не се печатат на мастилница заради по-високата цена на консдуматива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали няма касети - аналози за този модел, които са по 3-4лв. И колко страници могат да се извадят с евтините касети? 

Гледам за SAMSUNG SL-M2022 консуматива струва колкото принтера (99лв). Колко страници могат да се отпечатат с тази глава (SAMSUNG MLT-D111S) применро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пръв прочит на нета:

http://www.scansystems.org/index.php/samsung/samsung-sl-m2022.html

1000стр 45,00лв 

Ама изчакай колеги по-късно за още мнения...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце за лазерен принтер. На мастилените цената на консуматива надхвърля цената на принтера. А и ако не се ползва известно време мастилниците засъхват и си трябва нови.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комбинирано мастилено устройство тип 3 в 1 Наблегни на марка Канон! (можеш да се вложиш в определения бюджет) Тези устройства са изключително евтини! След изчерпване на консуматива, то лесно ще се научиш да презареждаш мастилниците сам! Е мръсна работа, но ще ти спестява много пари! Проблем обаче на тези устройства е че трябва често да печатиш нещо пр. 2 пъти в месеца или всяка седмица в горещо враме! Това за да не засъхва мастилото в мастилниците! Ако засъхнат, то и лесно се отпушват защото всяка мастилница е и глава! В най - лошия случай купуваш заместваща мастилница и пак си в играта!

Не случайно споменах горепосочената марка! Надежни но малко шумни! Не се налага рисет на чипове! Лесно пълнене на мастилниците (мастило, шпринцовка и игла + малко сръчност и 5 минути гледане на клипче качено в тубата) с непретенциозни мастила и при това без загуба на качество! 

Това от личен опит!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е мастилено-струен по-добре според мен да е с печатащи глави а не с мастилници и ще се обоснова по следния начин, когато се запушат дюзите изхвърляш печатащата глава и слагаш нова цените на масовите HP оригинални глави са 15-20 лв. Докато при гореспоменатите устройства на Canon работещи с мастилници в една обща печатаща глава цената за смяна на печатащата глава е над 120 лв. предимството им е, че се зареждат по-лесно и събират повече мастило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, chochoatanasov написа:

Ако ще е мастилено-струен по-добре според мен да е с печатащи глави а не с мастилници и ще се обоснова по следния начин, когато се запушат дюзите изхвърляш печатащата глава и слагаш нова цените на масовите HP оригинални глави са 15-20 лв. Докато при гореспоменатите устройства на Canon работещи с мастилници в една обща печатаща глава цената за смяна на печатащата глава е над 120 лв. предимството им е, че се зареждат по-лесно и събират повече мастило.

HP също е вариант! Канон не работи с мастилница и обща печатаща глава! Това е патент най - вече на Epson и май на Брадър!

Нещо ми се вижда, че бъркаш нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а HP INK ADVANTAGE 1015 заслужава ли си 70-те лева? В те*нополис съм виждал аналози на касетите по 4-5лв бройката. Ще си го ползвам редовно така или иначе поне още 2 години, защото и моето момиче все още прави курсови работи и пише доста неща. 

EDIT: Или пък HP DESKJET 1510 /  HP DESKJET 2130 / CANON MG2450 (80Лв)

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Black Power написа:

HP също е вариант! Канон не работи с мастилница и обща печатаща глава! Това е патент най - вече на Epson и май на Брадър!

Нещо ми се вижда, че бъркаш нещата

различни модели има да но ето пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че само ще се печата и основно документи - ще препоръчам HP LaserJet 1020

thumb_476.jpg

Цената - зависи откъде и как ще го намерите.

Аз ползвам от 8 години предишния модел HP LaserJet 1018

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята препоръка е Канон пр. MG-2450 или по - който е на същата цена! Както казах HP също са добър избор!

Тази марка е най - използвана сред роднини, приятели, работодатели, че и от мен самия! Всички все доволни!

Е имат си и кусури! Вдигат малко повече шум и материала от който са изработени не е най - качествен! все пак са надеждни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

При положение, че само ще се печата и основно документи - ще препоръчам HP LaserJet 1020

Това HP доста надхвърля бюджета ми, двойно.

Канона ми допадна, има и скенер даже, а цената е добре. Дали може да се пълни касетата? Има ли проблем с чип и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълнят се без проблем само трябва да внимаваш да не ги оставяш без мастило...прегряват и им изгарят дюзите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rusimc написа:

Това HP доста надхвърля бюджета ми, двойно.

Канона ми допадна, има и скенер даже, а цената е добре. Дали може да се пълни касетата? Има ли проблем с чип и т.н.?

Касетите се пълнят много лесно!  Заместващия консуматив не е скъп, но това ако не се научиш да пълниш сам. Чипа се игнорира с клавишна комбинация! За да не се повтарям, то прочети по - горните ми постове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Ще ида на място и ще разгледам моделите на Canon и HP. Спирам се на мултифункционално устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, rusimc написа:

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Ще ида на място и ще разгледам моделите на Canon и HP. Спирам се на мултифункционално устройство.

Дано не съм прав, но в скоро време ще очакваме тема "защо принтерът ми не печата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mir4a написа:

Дано не съм прав, но в скоро време ще очакваме тема "защо принтерът ми не печата"

Нека да има теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mir4a написа:

Е, изкажи мнение защо мислиш така.

EDIT: Колебая се още между двата модела. Каква е разликата  между HP Deskjet 2130 и Canon MG2450?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се връзвай на горните писания! Има съфорумници ,които не могат да си представят, че освен ненормално скъпя оригинален консуматив има и други алтернативи! Това относно презареждането на мастилниците!

Относно 2-те машини:

1. Аз съм пристрастен.

2. Не съм запознат с характеристиките на НР. Влез със запитване за съответните модели в Интернет и ще получиш отговор! Предполагам разликите са несъществени, но ........!!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Black Power написа:

Не се връзвай на горните писания! Има съфорумници ,които не могат да си представят, че освен ненормално скъпя оригинален консуматив има и други алтернативи! Това относно презареждането на мастилниците!

Можем, можем - не знам обаче ти доколко си наясно, какви красоти могат да се получат от неоригинален консуматив (некоректното възпроизвеждане на цвят е най-малкото).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rusimc написа:

Е, изкажи мнение защо мислиш така.

EDIT: Колебая се още между двата модела. Каква е разликата  между HP Deskjet 2130 и Canon MG2450?

Ако няма да печаташ цветно - лазерен. Ако не се печата редовно мастилото засъхва и се запушват дюзите на главите. С един тонер на лазерния ще извадиш поне 1500 копия. На мастиления - максимум 150-200.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от Not My Fault
      Така, това за мен е доста трудно. Преди не съм споделяла на много хора за това. Единствено двама човека от обкръжението ми знаят за това. И все пак никой не е желал да стигне до дъното на всичко. Да, говоря за самоубийство. Аз съм на 14 години, не съм като другите тийнейджъри, харесвам рок, рап и метал, обичам видео игри, обожавам да рисувам и пиша. Не съм най-силният ученик и малко ме е срам, че го признавам. Майка ми е доста разочарована от този факт, както и баща ми. Писането и рисуването ми се отдават и аз правя това през повечето време, ако не чета някоя книга или се взирам през прозореца със слушалки в ушите. Повечето хора ми лепват етикета, за който повечето от вас вече си мислят - "Емо". Да, така е , доста съм емоционална и плача често, режа се и нося единствено черно. Цял живот ме подиграват за това, което съм и интересите, които имам. Не го приемах лично отначало, но с течение на годините... Приемам всяка дума и в интерес на истина и аз самата мисля отрицателно за себе си. Мразя се. Мразя всичко, което съм, тялото си, кошмарите си, мислите си, гласа си, общо взето - всичко. Та, да, доста дългичко е това, което пиша, но наистина искам помощ. Опитвала съм не веднъж да се самоубия и все още искам да сложа край на живота си. Но всеки път, щом опитвах - нещо ставаше и всичко отиваше по дяволите. И двамата човека, които знаят, казват, че съдбата просто иска да живея. Ами ако аз не искам? И аз наистина не искам. Моля ви, помогнете ми, защото знам, че има хора, които ме искат жива. Може би. Моля, не казвайте, че това е просто фаза, защото не е и истински боли. Живота е пред мен, но аз не искам да го изживея. Надявам се да поискам, но нямам възможност да платя на психолог или да говоря с някого. Трудно ми е, за това търся помощ тук. Моля ви. Не се шегувам с това и искам помощ.
      Благодаря ви ако сте стигнали до края. ~
    • от Красимир Петровв
      Здравейте,
      Търся си черно-бял лазерен принтер с който да печатам вкъщи. Искам да взема такъв,  при който когато му сменям главата да не струва колкото самия принтер.
      Прочетох отгоре - отгоре за принтерите, но повечето теми, които намирам са много стари. Предполагам нещата са се променили от 2010 насам.
      Търся нещо, което да си струва парите. Ще се използва вкъщи, съответно едва ли ще се печатат над 500 страници / месец. Да кажем около 100-200.
      Доста съм ограничен в бюджета, стартирам фирма в момента и искам да си избера няколко и да видя дали ще ги има намалени на черния петък другата седмица.
      За сега съм се спрял на Brother HL1112E. Принтера струва 120 лв, а касетата му за зареждане е 25 лв. Което е приемлива цена за мен.
      Можете ли да ми предложите нещо подобно, защото тази марка я чувам за първи път и изобщо не знам как се държи, а и не успях да намеря много мнения за нея. Принтерите са ми пълна мъгла.
    • от Nero AN
      Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
    • от Сервиз За Компютри
      Употребяван принтер, със зареден тонер, вториямбарабан муме за смяна, но печата добре. На доста копия е, но не помня колко. При тест със задържане на прозрачния вмзелно мигащ бутон вади тестов лист, може да видите. Мога да изпратя клип да видите как работи и мини скенерчето на принтера
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.