Премини към съдържанието
rusrus

Монитор 24'' до 300-350лв

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да си връзвам 2 външни монитора към лаптопа. Като цяло искам да са 24'' или колкото може по-близо до това. Ще се ползват главно за програмиране и много рядко за някоя ненатоварваща игра (CS примерно). Искам мониторите да са приятни за окото. Като цяло гледам за монитори със следните характеристики - IPS, големина 23-24'', HDMI изход, матов диспей, FullHD. Мисля с HDMI splitter да ги вържа към лаптопа (като чета би трябвало да няма проблеми). Лошото е, че с тези изисквания и съответния максимум (до 300-350 лв на монитор) изборът не е голям. За сега това - LG-24'' май е един вариант. Друг вариант е да си взема 2ра ръка (там може да се намери и някой въртящ се на 90 градуса). Бихте ли дали мнение дали си струва втора ръка и съответно за някакви конкретни нови/втора употреба модели.

Благодаря предварително.

П.П. Тези 2-та ми изглеждат много яки - LG 23MP67VQ-P , LG 24MP67VQ-P (заради тънката рамчица). Не знам дали си струва разликата в цената - 40 лв за инч (освен, ако нямат други разлики). 

Редактирано от rusrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма и инч. Разликата е 0.8 инча но това все пак са 2 см. Но убеден ли си че видеото ти поддържа 3 монитора?

Може би е по-добре да помислиш за свръх-широкоекранен с висока резолюция които има възможност да се дели на части?

http://www.lg.com/bg/monitori/lg-25UM57-ultrawide-monitor

Разгледай този струва 346 лв. колкото ти е бюджета само за единия. Иначе 29 инчовия е 540 лв.

В тоя случай провери лаптопа каква резолюция поддържа през HDMI изхода за да няма неприятни изненади.

пс. От Никем като купиш повече от 1 продукт получаваш отстъпка. В случая е 19 лв.

http://nikem-bg.net/cart/54309p2rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Този, който е 346лв изглежда много зле (ходих да го видя и е с много малка височина). Преди обмислях за 29 инчовия, но ми препоръчаха да си взема 2. Още не знам кой е правилният избор. Работил съм до сега само с 2 по-малки монитора, но никога не съм с 1 по-голям. Имам чувството, че големият, ако го разделя на 3 ще са много малки частите. За жалост този модел не го видях никъде на живо. Видео картата ми е тази - Radeon-8750m-2GB . Лаптопът ми е Hp Probook 450. Как да разбера дали видеото ми ще поддържа 2 монитора с FullHD? Аз искам да си работя с 2-та монитора само т.е. без дисплеят на лаптопа (предполагам е възможно). Иначе откъм резолюция - бях проверил и е ок. Не знам само дали като искам да ползвам HDMI splitter дали няма да има проблем. А относно купуването искам да я от сигурен търговец и да знам, че като ми го донесат, ако има проблеми мога да го сменя с друга бройка. 

П.С. Другият доста голям проблем е, че бюрото ми е доста малко 100х55 см и не знам дали няма да е гадно да се гледа толкова отблизо. Имате ли някаква идея относно това?

Редактирано от rusrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.