Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора. Извинете, че отварям нова тема, но не можах да намеря същата. ( Извинете ако съм я пропуснал) 

Значи проблемът е следният. От известно време, може би 1 месец, забелязах, че компютърът ми " замръзва " по време на някоя игра. Когато играя малко по- продължителен период от време машината ми тотално отказва- забива на 1 картина, от слушалките чувам само 1 лек шум точно след като забие , за около 1 секунда и след това нищо, клавиатурата не работи, мишката също  . Нито CAPS се активира нито NUMB.. От всичките пъти, когато е замръзвал,  ми се наложи само 1 път да го рестартирам от бутона, а през останалото време след около минута се оправя. Компютъра е на година и малко, и няма прах, а е със следните спецификации:

AMD FX-8320 3.50 GHz

Gigabyte nVidia GeForce GTX 760 2gb vRam 256 bit 

8 Ram GEIL POTENZA 1600 MHZ (2x4)

HDD 1 TB ( Не знам нищо за харда) 

SSD 120 GB ADATA

500 W CoolerMaster захранване... 

Със стоковото охлаждане на AMD съм и обмислям лятото да го сменям, поради " излитащия " шум, и слабото представяне .. Проблемът ми не се среща винаги, може би като играя по-продължително ( около 3 часа без да спирам играта )...
    Не съм усещал видеото да прегрява, а AMD-то стои с около 80  градуса ( до колкото знам това е нормално за нискобюджетен процесор като самия него), но проблемът ми е от скоро и ме притеснява да не би да има някакъв хардуерен проблем. Благодаря :) 

Редактирано от Веселин Кънев (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си. Имаше подобна тема съвсем скоро. На мен ми изглежда отново като проблем със захранването. На границата си откъм мощност/консумация и ако не е качествено може би се предава по някое време. Точния модел знаеш ли? Или снимка на лепенката му ако може.

И само да добавя че процесора си се пържи на 80+ градуса и не му е много нормално, но със стоковото охлаждане и лоша кутия предполагам че няма какво да направиш. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коя е операционната система?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, eminem_vr написа:

Прав си. Имаше подобна тема съвсем скоро. На мен ми изглежда отново като проблем със захранването. На границата си откъм мощност/консумация и ако не е качествено може би се предава по някое време. Точния модел знаеш ли? Или снимка на лепенката му ако може.

И само да добавя че процесора си се пържи на 80+ градуса и не му е много нормално, но със стоковото охлаждане и лоша кутия предполагам че няма какво да направиш. 

Значи, наскоро преинсталирах Windowsа и проблемите станаха около 2-3 седмици след това.. Преди това нямах абсолютно никакви проблеми.. Опасявам се, че е от ОС..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, Веселин Кънев написа:

Значи, наскоро преинсталирах Windowsа и проблемите станаха около 2-3 седмици след това.. Преди това нямах абсолютно никакви проблеми.. Опасявам се, че е от ОС..

Можеше все пак да кажеш захранването. Както и да е. Щом си преинсталирал наскоро не виждам защо ще е от ОС. Можеш да пуснеш тема в раздела Сигурност и антивирусна защита ако мислиш че си лепнал вирус. Според мен проблема не е от операционната система. 

Или захранването е слабо или процесора прегрява прекалено много. Тези температури все пак са притеснителни и виж какво може да се направи по въпроса - почистване на перката от прах и евентуално смяна на термопастата.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, ExaFlop написа:

Коя е операционната система?

ОС е 8.1 х64 битов (логично).. Както казах проблема стана скоро след преинсталация, като целия комп заби за около 2 мин тотално след това взе да забива малко но се оправи... Сега се повтарям, проблема със замръзането не е винаги, но в по продължително игране.... 

преди 9 минути, eminem_vr написа:

Можеше все пак да кажеш захранването. Както и да е. Щом си преинсталирал наскоро не виждам защо ще е от ОС. Можеш да пуснеш тема в раздела Сигурност и антивирусна защита ако мислиш че си лепнал вирус. Според мен проблема не е от операционната система. 

Сканирам я с Norton антивирусна и  malware мисля, че беше.. Сам инсталирах драйвърите и може да съм ги оплескал, но като се прибера ще пиша за захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон по Старт бутона. Избери Command Prompt (Admin). Като се отвори черният прозорец, в него напиши
    echo y|chkdsk c: /F /B & shutdown /r /t 000 /d p:1:1
    Компютърът ще се рестартира и при новото зареждане ще започне проверка. Не прекъсвай и не изключвай компютъра по никакъв повод докато не завърши проверката!

Като зареди десктопът, щракни с десен бутон по Старт бутона. Избери Command Prompt (Admin). Като се отвори черният прозорец, в него напиши

sfc /scannow

Като завърши проверката направи една снимка и я публикувай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, ExaFlop написа:

Щракни с десен бутон по Старт бутона. Избери Command Prompt (Admin). Като се отвори черният прозорец, в него напиши
    echo y|chkdsk c: /F /B & shutdown /r /t 000 /d p:1:1
    Компютърът ще се рестартира и при новото зареждане ще започне проверка. Не прекъсвай и не изключвай компютъра по никакъв повод докато не завърши проверката!

Като зареди десктопът, щракни с десен бутон по Старт бутона. Избери Command Prompt (Admin). Като се отвори черният прозорец, в него напиши

sfc /scannow

Като завърши проверката направи една снимка и я публикувай.

Ето това се появи след тази проверка sfc/scannow, а след първата ми пишеше cheking disk and reparing (C) : 12% след това се рестартира на 12 и се пусна на 100 и ми зареди десктопа . Така ли трябва да бъде :D

Без име.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До тук нещата изглеждат нормално.

Архивирай в един файл долните два файла

C:\windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx
    C:\windows\System32\Winevt\Logs\Application.evtx

и ги качи на

http://dox.abv.bg/files/share

В следващия си пост публикувай линка към качения архив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да ги добавя в архив ... Показва ми, че достъпът е отказан . Друга идея ?

преди 35 минути, ExaFlop написа:

До тук нещата изглеждат нормално.

Архивирай в един файл долните два файла

C:\windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx
    C:\windows\System32\Winevt\Logs\Application.evtx

и ги качи на

http://dox.abv.bg/files/share

В следващия си пост публикувай линка към качения архив.

Не мога да го добавя в архив.. Показва ми, че достъпа е отказан ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt(Admin). Копирай текста по-долу и щракни с десен бутон в черния прозорец. Натисни Enter. Сега намери двата файла (System и Application) на десктопа и ги добави в архив.

copy C:\windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx %userprofile%\Desktop\
    copy C:\windows\System32\Winevt\Logs\Application.evtx %userprofile%\Desktop\

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt(Admin). Копирай текста по-долу и щракни с десен бутон в черния прозорец. Натисни Enter. Сега намери двата файла на десктопа и ги добаваи в архив.

copy C:\windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx %userprofile%\Desktop\
    copy C:\windows\System32\Winevt\Logs\Application.evtx %userprofile%\Desktop\

http://dox.abv.bg/files/listtree 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линкът е сгрешен - празен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ExaFlop написа:

Линкът е сгрешен - празен.

http://dox.bg/files/dw?a=4b0e9db8eb Моя грешка ... Надявам се този да  е добре

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

watch?v=30dXuok4-MA

https://www.youtube.com/watch?v=30dXuok4-MA

задай PowerPlan  да е max Performance и рестартирай компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, ExaFlop написа:

watch?v=30dXuok4-MA

https://www.youtube.com/watch?v=30dXuok4-MA

задай PowerPlan  да е max Performance и рестартирай компютъра.

Готово. Сега трябва ли да правя нещо друго ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разлиствам грешките...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt(Admin). Копирай текста по-долу и щракни с десен бутон в черния прозорец. Натисни Enter.

lodctr /r
    icacls %windir%\winsxs\filemaps\* > C:\acls.txt
    type C:\acls.txt|clip

Имаш проблем и с активирането на Windows

Влез тук и щракни в полето за писане на нов пост. Натисни Ctrl+V и публикувай текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Command Prompt(Admin). Копирай текста по-долу и щракни с десен бутон в черния прозорец. Натисни Enter.

lodctr /r
    icacls %windir%\winsxs\filemaps\* > C:\acls.txt
    type C:\acls.txt|clip

Имаш проблем и с активирането на Windows

Влез тук и щракни в полето за писане на нов пост. Натисни Ctrl+V и публикувай текста.

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
    (c) 2013 Microsoft Corporation. Всички права запазени.

C:\Windows\system32>lodctr /r

Info: Successfully rebuilt performance counter setting from system backup store
    C:\Windows\system32>icacls %windir%\winsxs\filemaps\* > C:\acls.txt

C:\Windows\system32>type C:\acls.txt|clip

C:\Windows\system32>

Ето текста... само това ми излезе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама чети и върши нещата ТОЧНО! След като завърши горе операциите трябваше да постнеш тук копирануия текст.

Отвори този файл и публикувайк съсдържанието му - C:\acls.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ExaFlop написа:

Ама чети и върши нещата ТОЧНО! След като завърши горе операциите трябваше да постнеш тук копирануия текст.

Отвори този файл и публикувайк съсдържанието му - C:\acls.txt

Извинявай ... Пропуснал съм Unable to find initialization file C:\Windows\winsxs\filemaps\* . Това беше във файла... А до това с Command prompt като написах целия текст, които ми каза нищо не стана. Стана само с  lodctr /r ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А папка %windir%\winsxs\filemaps имаш ли?

Пробвай и поведението в забиваща преди игра същото ли е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, ExaFlop написа:

А папка %windir%\winsxs\filemaps имаш ли?

Пробвай и поведението в забиваща преди игра същото ли е!

Папката е на лице, но ако играта забива пак след известно време прекарано в нея как да постъпя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А, има още работа. Много грешки има регистрирани. Но сега до към 22:00 няма да съм на линия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, ExaFlop написа:

А, има още работа. Много грешки има регистрирани. Но сега до към 22:00 няма да съм на линия.

Няма проблем, аз няма да мога да проверя играта, защото това "замръзване"  не е винаги, а и поне 2 часа трябва да играя за да видя дали ще стане. Има ли някакъв шанс тези грешки да се махнат с тотална преинсталация на ОС ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.