Премини към съдържанието
ayo1337

Проблем с хард диска и рам памета !

Препоръчан отговор

Имам следното нещо и преди се е появявало но след време се оправя : по време на игра  ( Battlefield 4 , CS:GO ) хард диска започва да издава стържест звук и се товари на 99% и след като изляза от игра всичко става нормално ? Как да го оправя ? 

При игра нямам намалени кадри или лаг просто се товари доста хард диска ? 

Но забелязах сега и това : при Battlefield 4 използва само 2.8гб рам системата при положение че имам 8гб рам а играта иска препоръчителни 4гб рам ? хард диска е на 99% ? Процесора сега видях че доста се товари ? А преди 2 дена съм сменил термопастата на процесора и съм направил пълна профилактика на цялата машина ? 100% съм обеден че не е хардуерен проблем !!! 

Редактирано от ayo1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и разархивирай Process Explorer. Стартирай като администратор. Намери Изпълнимият файл на играта в Process Explorer, разгърни процеса да се виждат под него свързаните процеси и направи снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

Изтегли и разархивирай Process Explorer. Стартирай като администратор. Намери Изпълнимият файл на играта в Process Explorer, разгърни процеса да се виждат под него свързаните процеси и направи снимка.

IMG_17022016_000520.png

Сега пък не го товари харда но рам памета използва 3.6гб и процесора го товари здраво :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се предполага, че трябва да се чете това? С тия рразмери - не, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се предполага, че трябва да се чете това? С тия рразмери - не, благодаря!

кое да се чете ? и за какви размери става на въпрос ? Излезох от играта и пак влезнах и при влизането малко се натовари харда и после се оправи ! Но сега проблема остава такъв рам памета не се използва както трябва и процесора се товари доста ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За снимките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За снимките

Да но какво е на снимката (махнах последната защото не снимах когато трябваше) ? какво и е на размера под 1мб е даже ? да не е проблема че е png. ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е просто :) инсталирай си  иобит смартдефраг след което задай през програмата дефраг и приоритизиране :D  а при стартиране задай  буут дефрагментиране при което програмата дефрагментира системните файлове и най вече най важния за теб пейдж файла на Уиндоус :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Gregory House написа:

Решението е просто :) инсталирай си  иобит смартдефраг след което задай през програмата дефраг и приоритизиране :D  а при стартиране задай  буут дефрагментиране при което програмата дефрагментира системните файлове и най вече най важния за теб пейдж файла на Уиндоус :rolleyes:

Имам този проблем само когато играя BATTLEFIELD 4 след като спра да я играя всичко е мед и масло :D Сега проблема мисля че изчезна с хард диска но рам памета не използва капацитета си както трябва и процесора не се разтоварва така :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако използваш Уиндоус 10 използвай  билд 10586 иначе няма решение на твоя проблем:emoji_smiley-01: В тази версия бяха отсранени доста проблеми по отношение на производителността и стабилността :min04:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ayo1337 написа:

Имам следното нещо и преди се е появявало но след време се оправя : по време на игра  ( Battlefield 4 , CS:GO ) хард диска започва да издава стържест звук и се товари на 99% и след като изляза от игра всичко става нормално ? Как да го оправя ? 

При игра нямам намалени кадри или лаг просто се товари доста хард диска ? 

Но забелязах сега и това : при Battlefield 4 използва само 2.8гб рам системата при положение че имам 8гб рам а играта иска препоръчителни 4гб рам ? хард диска е на 99% ? Процесора сега видях че доста се товари ? А преди 2 дена съм сменил термопастата на процесора и съм направил пълна профилактика на цялата машина ? 100% съм обеден че не е хардуерен проблем !!! 

Дотук стана ясно само че имаш 8гб рам. Харда какъв е? Даже не знаем дали е механичен (може би щом стърже но може и някой вентилатор да ти стърже) Пълен ли е? Ако е 1ТБ например и са ти останали 2ГБ свободни и е фрагментиран доста най-нормално е да се товари. А процесора ако е някой Pentium D ще се товари доста с Battlefield 4 .С две думи дай повечко информация.

Иначе както са те посъветвали по горе не е излишно да дефрагментираш. Всъщност програмата която решиш да ползваш за целта ще ти покаже дали има нужда, но най-вероятно да. А за това че ти ползва 2,8 рам няма какво да се вгллеждаш. Това е толкова моментно че не можеш да го уловиш като табнеш. За момента може да ти показва 2.8 като си извън играта на десктопа, но иначе по време на игра варира. За процесора не може много да се каже като не знаем какъв е, но пак е нормално да се товари ако е от по-слабичките.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този билд съм :) 

преди 10 часа, eminem_vr написа:

Дотук стана ясно само че имаш 8гб рам. Харда какъв е? Даже не знаем дали е механичен. Пълен ли е? Ако е 1ТБ например и са ти останали 2ГБ свободни и е фрагментиран доста най-нормално е да се товари. А процесора ако е някой Pentium D ще се товари доста с Battlefield 4 .С две думи дай повечко информация.

Иначе както са те посъветвали по горе не е излишно да дефрагментираш. Всъщност програмата която решиш да ползваш за целта ще ти покаже дали има нужда, но най-вероятно да. А за това че ти ползва 2,8 рам няма какво да се вгллеждаш. Това е толкова моментно че не можеш да го уловиш като табнеш. За момента може да ти показва 2.8 като си извън играта на десктопа, но иначе по време на игра варира. За процесора не може много да се каже като не знаем какъв е, но пак е нормално да се товари ако е от по-слабичките.

Така е но процесора ми е i3 540 преди 2 дена съм сменил термопастата , харда ми е на 1 година и нещо 1tb sata 3 32mb cache , за механичен дали е не съм сигурен , не е пълен грам даже - C - 170gb общо (115gb свободно) D - 770gb ( 754 свободно) знам че процесора не е кой знае какъв но проблем с подкарването на игри не ми е проблем цъкам си на low battlefield 4  80-120fps но на някой карти пада до 65 fps но за много кратко :) всеки ден дефрагментирам ! и да нормално е да се товари се пак на снимката бях пуснал skype ( говора ) и 1 таб в google chrome :D но и без нищо да пускам а само играта пак се товари :D  това за рам памета както ти каза едва ли ще я уловя колко найстина се използва по време на игра :)  Но проблема като цяло ми е този : яко товар на харда :D но сега изведнъж се оправи но не знам дали ще е така или пак ще се появи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обнови драйвъра на ахчи контролера и задай ръчно л2 кеша на процесора през програмата Туик 10 на Тоталидеа :16:

Уиндоус използва 100% от паметта независимо дали имаш 4 или 16гб рам за ускоряване бързодействието на различни задачи и най вече с тези от които има нужда потребителят:emoji_smiley-01:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1tb sata 3 32mb cache 

Да не е зелен WD случайно? ОС коя? 

Само  battlefield 4  е около 30ГБ. Къде го дяна и ти остана толкова свободно място? Ами CS-a? Или си ги сложил на C? Слабичък е харда и да си знаеш механичен е, но пак е странно да се товари на 100% постоянно, въпреки че батъла има доста да чете от него та... може и да не е толкова странно. 

Процесора е нормално да се мъчи. За рамта мисля че го изяснихме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1tb sata 3 32mb cache 

Само  battlefield 4  е около 30ГБ. Къде го дяна и ти остана толкова свободно място? Ами CS-a? Или си ги сложил на C? Слабичък е харда и да си знаеш механичен е, но пак е странно да се товари на 100% постоянно, въпреки че батъла има доста да чете от него та... може и да не е толкова странно. 

опааа грешка не е 32mb cache a 64mb cache ( извинявам се за грешката ) Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 това е моя хард за 100 лева съм го купил :D  44,7гб съм използвал  от C ? Ако искаш и снимка ще ти дам :D CS-са съм го сложил в D както и да е важното е че изяснихме нещата апaк и да се похваля оправи се проблема с харда :D няма вече да ми ручи и такива :D Благодаря много :)  Ако има нещо ще питам ще слагам теми и т.н 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ayo1337 написа:

опааа грешка не е 32mb cache a 64mb cache ( извинявам се за грешката ) Seagate Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 това е моя хард за 100 лева съм го купил :D  44,7гб съм използвал  от C ? Ако искаш и снимка ще ти дам :D CS-са съм го сложил в D както и да е важното е че изяснихме нещата апaк и да се похваля оправи се проблема с харда :D няма вече да ми ручи и такива :D Благодаря много :)  Ако има нещо ще питам ще слагам теми и т.н 

Радвам се че се оправи изведнъж, но ако искаш все пак може да му пуснеш един тест с HD Tune например.

Не искам снимки но според инфото което даваш заетото място на D ти е 16ГБ, а някак си не се връзва. Както и да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се че се оправи изведнъж, но ако искаш все пак може да му пуснеш един тест с HD Tune например.

Не искам снимки но според инфото което даваш заетото място на D ти е 16ГБ, а някак си не се връзва. Както и да е...

Да заетото пространство на D ми е 16гб !!! А на C е 44,4гб вече !!!  Защо да не се връзва ? Заповядай : 

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ayo1337 написа:

Да свободното пространство на D ми е 16гб !!! Защо да не се връзва ? Ако не вярваш да ти дам снимки да видиш ? :D 

D - 770gb ( 754 свободно)

Аз ли не мога да чета или ти не можеш да пишеш? Защото аз го чета че заетото ти е 16ГБ, още повече като преди това кажеш "не е пълен грам даже"

Безсмислено е да спорим в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

D - 770gb ( 754 свободно)

Аз ли не мога да чета или ти не можеш да пишеш? Защото аз го чета че заетото ти е 16ГБ, още повече като преди това кажеш "не е пълен грам даже"

Безсмислено е да спорим в случая.

Сложих снимка погледни я да няма недоразумения ;) обърках се :D Спи ми се много затова извинявам се 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ayo1337 написа:

Сложих снимка погледни я да няма недоразумения ;) 

Ако са ти останали 16ГБ си е пълен доста даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са ти останали 16ГБ си е пълен доста даже.

Дам :D:D:D  но всеки се бърка в тоя живот :D  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ayo1337 написа:

Дам :D:D:D  но всеки се бърка в тоя живот :D  

И от снимката излиза че ..... наистина имаш само 16ГБ заети, но на диск Е.... Диск D един господ го знае него. Такааа.... и пак остава да се чудя къде подяволите са инсталирани тия игри? Два или няколко харда ли имаш? Един дето е 2+ТБ ли и не показваш другите дялове... де да знам. Все пак дано поне си разбрал че ако се напълни почва да се мъчи (ако е механичен)

Не знам за теб, ама аз се обърках доста а и взе и на мен да ми се доспива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, eminem_vr написа:

1tb sata 3 32mb cache 

Мен ме притеснява това изречение " ... но пак е странно да се товари на 100% постоянно ...".

При Windows 10 до колкото си спомням процентите за диска се отнасят за времето на ползване, а не за скорост на трафика или нещо друго. Т.е. диска може да се ползва постоянно (100 %), като се чете или пище по малко информация.

Отделно от това игрите зареждат доста информация по време на игра и бих казал, че не трябва да те изненадва работата на диска при тежките игри, като добавим и фоновите задачи, за мен всичко изглежда нормално. Поне, както е описано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, supervas написа:

Мен ме притеснява това изречение " ... но пак е странно да се товари на 100% постоянно ...".

При Windows 10 до колкото си спомням процентите за диска се отнасят за времето на ползване, а не за скорост на трафика или нещо друго. Т.е. диска може да се ползва постоянно (100 %), като се чете или пище по малко информация.

Отделно от това игрите зареждат доста информация по време на игра и бих казал, че не трябва да те изненадва работата на диска при тежките игри, като добавим и фоновите задачи, за мен всичко изглежда нормално. Поне, както е описано.

Ако го напиша "но пак е странно да е активен на 100% постоянно" по-ясно ли става? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.