Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи преди време си взех една micro SD карта. Беше с подарък адаптер за карта и адаптер за usb. За тези от вас, които не се сещат китайците в ebay продават usb адаптери за сд карти и хем имаш флашка, хем сд карта за телефона примерно. Всичко ОК, но още от началото картата даваше някакви бъгове. Просто като я сложех в телефона и я извадя и пак я сложа някой път не я четеше. Същото и на компа. Да кажа, че винаги съм давал unmount от телефона и safety eject от компа, но не знам какво й имаше. Затова реших да я форматирам, но пак даваше същите проблеми. И от незнание, и от глупост след като няколко пъти я бях форматирал като фат32, викам дай да видим, ако я форматирам като нтфс какво ще стане :D  Много тъпа идея от моя страна :( Картата тотално се брикна. Нали напреди поне като я извадя 2-3 пъти и я сложа файловете ги четеше, сега изобщо нищо не става от нея. Поразрових се малко и сега съм на следното положение:

cmd

diskpart

list

list disk

картата излиза като диск 1 - 32 гб, което мисля, че е добре.

select disk 1

От тук командите на cmd спират да бачкат

active -не става

clean работи

create partition primary не работи

и затова бях принуден да ползвам

list volume

картата излиза като volume 7 RAW

select

format fs=fat 32 quick

не прие тази команда

пробвах само 

format fs=fat32 

и започна процес, на 6 % е, става много бавно. Това ме кара да мисля, че нищо няма да се получи и затова пиша тук, ако има още възможност да се спаси картата, въпреки че тежко я осрах :(

Забравих да спомена, че ползвам usb адаптера. Също, че ползвах доста програми за форматиране преди да започна с diskpart, никоя от програмите не даде ефект. Само една програма даде, че картата има overwrite и затова пак с diskpart махнах readonly, с командата clear attribute read only, която май допълнително влоши положението. 

Напълно осъзнавам, че съм направил пълни тъпотии. Също осъзнавам, че тоя процес дето вече е на 8 % може да свърши работа и да пиша излишна тема, но все пак имам лошото усещане, че имам нужда от помощ. 

Редактирано от LaVendetta (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже си я форматирал няколко пъти и в момента я форматираш явно не ти трябва информацията. При сегашните цени на тези карти се чудя защо ти е цялото упражнение? Очевидно си я съсипал а като вземеш нова пак може да си ползваш адапторите... Знам че тоя пост не помага много в случая, но според мен няма как да я върнеш към живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е клас 4 ( има 4-ка в кръгче отбелязано на нея ) те имат малък живот и даже и да не е менте лесно се бъгват както твоите симптоми.Ако ще си вземаш нова гледай да е клас 10 на тях им дават в пъти повече живот пък и са по-бързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клас 10 е, затова ми е малко жал. А имам клас 4 на 2 години бачка без проблем, а тази се за прецака половин година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vconsole.com/ckfinder/userfiles/images/files/Flash_Drive_Tester_v114.exe тестъвай картата с този софт да видиш на лоши клетки ли се дължи проблемът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ExaFlop програма дето си дал не може да направи диагностика, засича картата, но не може да я сканира.

след командата format fs=fat32 

много бавно вървеше процеса и накрая стъкна на 97 % и не мърдаше. След още няколко операции в опит да форматирам картата, тя изведнъж стана 254 ГБ, което не мога да си го обясня и още си е бъгната. Явно наистина е повредена и ако никои не се сети за нещо друго ще я хвърлям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо смело я нсочи към коша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирах я с различни програми и накрая наистина се оказа ментак. Даже не мога да си обясня как напреди някога работеше някога не ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече сто човека ти написаха , че картата не СТАВА . Тръгнал от Ebay да пазари предмет който го има в всяка книжарница !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, LaVendetta написа:

Сканирах я с различни програми и накрая наистина се оказа ментак. Даже не мога да си обясня как напреди някога работеше някога не ...

32ГБ вече има за 22лв клас 10. Из нета се въртят много обяви с такива ментета по 254ГБ дето всъщност са 4ГБ и карат по една седмица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали има надеждни търговци от ebay, или само в България да търся? По принцип много неща бях купувал от eBay и всичко до сега не даваше проблем, но сега тази карта - много се разочаровах, а наистина от ebay са 2 или 3 пъти по-евтини, но явно качеството наистина има значение поне що се отнася до sd карти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно че са по-евтини в ebay. Имаме си и български (полски) вариант на бейа и тук - продавалник/OLX/BMX или както сега са го преименували, bazar и разни други дето се търсят продавачи на китайчета с надценката на търговеца. Има и един много хубав сайт "pazaruvaj.еди кво си" дето вади най-добрите оферти онлайн ако държиш така да поръчваш. Иначе се търси в големите вериги за да не влиза в цената на продукта и процент от наема за помещението в което се намира магазина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам каква е разликата дали ще си купиш ментето от ебау или от продавалника - все хвърляш пари на вятъра.

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 5-6 SD/microSD карти и те са придобити от ebay. Ползвам ги от 3-4 години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.