Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам какъв 3.5 хард диск е най-добре да си взема за главен, понеже изтеглих една програма и ми показва че на главния хард  му остават 20тина дена живот 

Благодаря предварително на отзовалите се

12713973_772067379590623_474173671_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно този - http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX/

От по-малък няма смисъл, защото цената не е много по-различна.

И ако имаш важни работи, възможно най-бързо или си вземи новия диск (за да ги прехвърлиш на него), или ги копирай на външен (ако имаш такъв) или на друг компютър.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, killchain написа:

Примерно този - http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX/

От по-малък няма смисъл, защото цената не е много по-различна.

И ако имаш важни работи, възможно най-бързо или си вземи новия диск, или ги копирай на външен (ако имаш такъв) или на друг компютър.

благодаря ти много в най-скоро време ще си взема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже видях че на линковите които ми дадохте пише за дисковете че са САТА, а на моя пише АТА каква е разликата?

10654020_772138786250149_1434921117_n.jpg

12714054_772138759583485_1976498517_n.jpg

12736098_772138806250147_1279484345_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ایوانف دیمیتار написа:

Понеже видях че на линковите които ми дадохте пише за дисковете че са САТА, а на моя пише АТА каква е разликата?

Те 'сичките са ATA - едните са SATA, а другите PATA. Разликата е в интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да кажете модела на дъното, за да определим какво точно ще Ви е нужно?!

SAta.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, firestarter написа:

Може ли да кажете модела на дъното, за да определим какво точно ще Ви е нужно?!

SAta.gif

ако ми кажете къде да провера ще може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате или не Ви се инсталират програми като Speccy, Everest и др. махате капака на компютъра и оглеждате платката за надпис с големи букви като примера долу

дъно.JPG

п.п.

ако го отваряте огледайте за SATA connectors като тези от снимката или разполагате само с този IDE/PATA зеления (цвета е опционален)

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, firestarter написа:

Ако нямате или не Ви се инсталират програми като Speccy, Everest и др. махате капака на компютъра и оглеждате платката за надпис с големи букви като примера долу

дъно.JPG

п.п.

ако го отваряте огледайте за SATA connectors като тези от снимката или разполагате само с този IDE/PATA зеления (цвета е опционален)

харда е свързван със САТА кабели ето и какво ми показва програмата 

12736296_772154729581888_1400901045_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, аз пак гледам, ама не виждам:)  Този знак на харда означава, че е със SATA connector и можеше да спестя всичките писаници. Както и да е....копувате диска предложен горе и подменяте без грижи

sata.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ایوانف دیمیتار написа:

'ногу ти кофти снимките, ама все пак прочетох - диска ти е WD Blue WD5000AAJS - hard drive - 500 GB - SATA 3Gb/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден И направо към въпроса ми !!! Отдавна забелязвам на предния панел на кутията на компютъра ми нали както са бутоните : за включване и за рестарт има една червена лампичка тя свети на моменти за постоянно а друг път временно за няколко минути и после спира Това трябва ли да е някъв знак за проблем с харддиска ? харда е : 232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA) м/у другото изтеглих ХардДиск Сентинел ПРО в програма на всичко показва зелено : здраве на харда 100% производителност 100% температура 39% Състоянието на твърдия диск е перфектно.Не са намерени слаби сектори и няма грешки при прехвърляне на данни.Никъкви действия не са нужни.И честно казано объркан съм Някой с информация относно тази червена лампичка ако може да ми бъде полезен нека да драсне коментар !!! Мерси Предварително
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.