Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам какъв 3.5 хард диск е най-добре да си взема за главен, понеже изтеглих една програма и ми показва че на главния хард  му остават 20тина дена живот 

Благодаря предварително на отзовалите се

12713973_772067379590623_474173671_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Примерно този - http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX/

От по-малък няма смисъл, защото цената не е много по-различна.

И ако имаш важни работи, възможно най-бързо или си вземи новия диск (за да ги прехвърлиш на него), или ги копирай на външен (ако имаш такъв) или на друг компютър.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, killchain написа:

Примерно този - http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX/

От по-малък няма смисъл, защото цената не е много по-различна.

И ако имаш важни работи, възможно най-бързо или си вземи новия диск, или ги копирай на външен (ако имаш такъв) или на друг компютър.

благодаря ти много в най-скоро време ще си взема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понеже видях че на линковите които ми дадохте пише за дисковете че са САТА, а на моя пише АТА каква е разликата?

10654020_772138786250149_1434921117_n.jpg

12714054_772138759583485_1976498517_n.jpg

12736098_772138806250147_1279484345_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ایوانف دیمیتار написа:

Понеже видях че на линковите които ми дадохте пише за дисковете че са САТА, а на моя пише АТА каква е разликата?

Те 'сичките са ATA - едните са SATA, а другите PATA. Разликата е в интерфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли да кажете модела на дъното, за да определим какво точно ще Ви е нужно?!

SAta.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, firestarter написа:

Може ли да кажете модела на дъното, за да определим какво точно ще Ви е нужно?!

SAta.gif

ако ми кажете къде да провера ще може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако нямате или не Ви се инсталират програми като Speccy, Everest и др. махате капака на компютъра и оглеждате платката за надпис с големи букви като примера долу

дъно.JPG

п.п.

ако го отваряте огледайте за SATA connectors като тези от снимката или разполагате само с този IDE/PATA зеления (цвета е опционален)

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, firestarter написа:

Ако нямате или не Ви се инсталират програми като Speccy, Everest и др. махате капака на компютъра и оглеждате платката за надпис с големи букви като примера долу

дъно.JPG

п.п.

ако го отваряте огледайте за SATA connectors като тези от снимката или разполагате само с този IDE/PATA зеления (цвета е опционален)

харда е свързван със САТА кабели ето и какво ми показва програмата 

12736296_772154729581888_1400901045_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уф, аз пак гледам, ама не виждам:)  Този знак на харда означава, че е със SATA connector и можеше да спестя всичките писаници. Както и да е....копувате диска предложен горе и подменяте без грижи

sata.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 52 минути, ایوانف دیمیتار написа:

'ногу ти кофти снимките, ама все пак прочетох - диска ти е WD Blue WD5000AAJS - hard drive - 500 GB - SATA 3Gb/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
        Добър вечер Така днес получих смс от интернет доставчика си,че наближава датата за изтичане на договора ми и ако имам желание да заповядам да преподпиша нов Ходих да питам дали са пуснали няква предпразнична промоция нещо а у понеже аз съм на пакет интернет + 3 телевизора общо сумата е 40 лева на месец таксата но сега ми предлага предпразничната промоция такса 30 лева като пускам новия договор той ще е за 2 години но има и една уловка Сега съм на 70Mbps а след подписването на новия договор който ще е 2 години скоростта на интернета ще е малко по бавна 50Mbps Понеже това не ме устройва,защото искам възможно най бърза интернет скорост понеже всеки ден играя League тегля си филми да гледам и с тези 50Mbps сигурно ще се теглят двойно по бавно запитах го дали има някъв вариант да направим нещо да увеличим от 50Mbps на повече да стане ? Той ми каза,че има вариант да си купя една оптика да дойдат да я монтират и скоростта ще се дигне на 100Mbps даже има вариант да стигне до 150Mbps Казах му,че това ме устройва бих ги дал 50 лева за една оптика тъкмо интернета ще е по бърз И сега въпрос ? Понеже не съм много на "ти" с тези оптики Някой който е на оптичен интернет или има познат който е на оптичен интернет да сподели мнение дали си струва ? Дали е по добре с нея от колкото кабелен интернет ? Мерси Предварително !!!
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден Направо към въпроса ми ? Одеве преди 2 часа като станах и пуснах компа нали както си му е реда изчаках да зареди и после отворих Google Chrome и чакам да зареди по едно време незнайно защо отворих TaskManager да видя кво става там и забелязах 3 процеса с име : software_reporter_tool.exe които бяха активни не повече от 15 секунди след това всичките изчезнаха Тръгнах да търся из форумите нещо ако мога да намеря за тези процеси някъде пише,че това били на Google Chrome няква добавка на други места пише,че този файл било някъв вирус инсталиращ се за следене и кражба на лични данни и честно казано вече се обърках незнам на кое да вярвам Някой ако с нещо може да ми бъде полезен и знае нещо относно проблема нека да пише !!! 

• от WhiteTooth
        Здравейте!
        Баба ми е с 95% ТЕЛК, има запор в/у пенсията си, като месечният й лимит за теглене е 460 лева (минимална работна заплата), жената преди няколко месеца, още преди да й сложат запора беше кандидатствала за ТЕЛК, и преди няколко дни пристигна писмото в което пишеше сумата която й е преведена в банковата сметка. Отивайки на 07.11.2017 г. банката отказва да й преведе повече от минималната работна заплата, а останалите пари които се водят инвалидна помощ биват остаени в сметката. По документ от частният съдебен изпълнител пише че всяка допълнителна сума която не може да бъде истеглена или не е истеглена до посоченият месец остава в банковата сметка на лицето до погасяване на кредита.
        Уж се интересувах малко, но общо взето не беше кой знае колко полезна тази информация и реших да се допитам до Вас, по закон никой ЧСИ, както и банка нямат право да запорират или да не изплащат инвалидни помощни пенсии. Как да помогна на бабата да се пребори с това и да си вземе парите от ТЕКЛ?
        Ходи до НОИ, пусна молба да си получава парите в поща по местоположение, след което ходи до кантората на ЧСИ който й е направил запора, но го е нямал и хората които са били там са й казали че банката НЯМА правото да задържа пари от инвалидни пенсии и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да и изплатят поне 460  лева, без да е включена личната и пенсия към това число. С малко надежда жената отива в банката за да обясни какво са й казали, но уви, банката отново отказва да й преведе нито стотинка от това което се е събрало от ТЕЛК-а.
        Какви са вашите съвети, как да помогна не жената да си вземе парите от тези хомосапиенси?
        ~ Ако се пусне възражение към ЧСИ който е направил запора, то какъв е шанса запора да бъде вдигнат или поне да може да си тегли парите от ТЕЛК?
      • от WhiteTooth
        Здравейте, баба ми има запор на пенсията си, като причина за това е неизплатен заем.
        Преди да и сложат запора баба ми чакаше одобрение или поне някакво известие от НАП за ТЕЛК за да разбере по колко пари ще получава на месец, в документите от ТЕЛК пише че се е на числила сума за изплащане на стойност малко над 700 от януари месец 2017 год. Проблема започва от там, отивайки днес в банката за да изтеглим пенсията на жената както и парите от ТЕЛК-а Те ни казват че в писмото от частния съдебен изпълнител видно е отбелязано че Тя има право да тегли до минималната работна заплата на месец (460лв).
        Опитвайки се да изтеглим останалите 700 ни беше отказано.
        Въпроса ми е следният, имат ли право да не изплащат инвалидни помощни от ТЕЛК, и ако нямат по какъв начин да си изтегли жената парите?
        Пенсията и е около 400лв, стана толкова преди месец-два когато вдигнаха пенсиите, по трудов стаж пенсията й е близо 170-180лв
        От ТЕЛК трябва да й се изплащат между 80 и 90 лева.
        Процентите от ТЕЛК за 95%.
        Ако отиде до НОИ с молба за превод по пощата до местоположение, то ще преведат ли тези 700лв в пощата и ще може ли да ги изтегли безпроблемно?
        Консултирах се с адвокат, той ми каза че може да пуснем възражително писмо до съдебният изпълнител за да се махне този запор, но това ще стъпи на бабата пари, искам да попитам Вас дали ако отиде до НОИ и направи по-горе написаното дали ще може да ги изтегли и чак тогава да се пусне писмо. Или поне от НОИ да й дадат бележка с която да отиде в банката и да си взема инвалидната помощ.
      • от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.