Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Това ми е текущата конфигурация: http://nikem-bg.net/cart/46974p1r2128p1r51435p1r48235p1r52365p1rf.html (има и 8гб рам, ама я взех от друго място). Търся си видео карта до към 400-450 лева. Бихте ли ми препоръчали нещо добро за игри? Предполагам 960-ката е решението? И освен 2-та гб памет, каква е разликата на предната посочена с тази?

Редактирано от kris4o1993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако до някоя и друга седмица намалените цени стигнат и до България,може и за 380Х да се натиснеш. Иначе да, 960 ако е сега и веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще е сега и веднага. Играя не особено тежки игри (WoW, Heroes of the Storm, etc). Въпроса е коя 960-тка? Има ли голямо значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е в охладителя, честотите и гаранционния срок. Тази е с добър охладител и задна планка с 5 години гаранция и възможно най-висок фабричен клок.

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-2gb-gddr5-zt-90303-10m

Съответно по-евтината е с не толкова добро охлаждане (без задна планка) и на по-ниски честоти. 

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-zt-90301-10m

пс. 4GB са задължителни ако ще правиш SLI но като гледам дъното не поддържа та едва ли. 

Като цена най-изгодна е Азиса - http://www.vario.bg/asus-strix-gtx960-dc2oc-2gd5 не че бих си я купил.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за R9 380 какво ще кажете? Не е ли една идея по-добра, заради по-голямата пропускливост?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко и е компромис като на всяко АМД.

Единствено 380Х е в незаета ниша не че и тя не е компромис но след като Nvidia не изкара 960TI няма конкуренция.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента 380x е около 550лв. ако можеш да дадеш 

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-STRIX-R9-380X-OC4G-GAMING/picture.html - R9 380X (недей да гледаш с L Или Lite, защото те са по-лошите версии) - 570лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5/ - GTX960 - 396лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е GTX 960, задължително с 4GB видеопамет, вече има достатъчно много игри с тежки тесктури, които пълнят 4GB за норматив, а за 20-30лв разлика в цената, версията с 2GB изобщо не си струва да се споменава. За 550лв има само една карта и тя не се казва 380X, а се казва 290X, която доскоро струваше 1000лв, в момента се намира с намалени цени

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, antigravity написа:

Ако ще е GTX 960, задължително с 4GB видеопамет, вече има достатъчно много игри с тежки тесктури, които пълнят 4GB за норматив, а за 20-30лв разлика в цената, версията с 2GB изобщо не си струва да се споменава. За 550лв има само една карта и тя не се казва 380X, а се казва 290X, която доскоро струваше 1000лв, в момента се намира с намалени цени

Така е 290х е по-добра от 380х, но аз не бих взел на XFX, но в случая на човека, който е пуснал темата е около 500-550 най-доброто е 290x ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, D71149 написа:

Така е 290х е по-добра от 380х, но аз не бих взел на XFX, но в случая на човека, който е пуснал темата е около 500-550 най-доброто е 290x ;)

Специално 290X Double Dissipation е от сполучливите изделия на XFX, има ревюта, а и гаранцията е 3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, antigravity написа:

Специално 290X Double Dissipation е от сполучливите изделия на XFX, има ревюта, а и гаранцията е 3 години.

WindForce си е WindForce

П.П Макар че е с 250лв. отгоре, но както казах щом гони бюджет XFX е добра. 

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Roujin Z написа:

Като цена най-изгодна е Азиса - http://www.vario.bg/asus-strix-gtx960-dc2oc-2gd5 не че бих си я купил.

Защото ще ти се стори като извънземен артефакт.;)

преди 5 часа, antigravity написа:

Ако ще е GTX 960, задължително с 4GB видеопамет...

Още един парашутист!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, XECUTIONER написа:

Защото ще ти се стори като извънземен артефакт.;)

Още един парашутист!

Хаха xD

Тия 4 GB да си ги заврат отзад. С Win 10  не съм срещал игра, която да тормози картата ми заради максимално заета видеопамет, колкото и да вдигам детайли и резолюция. Няма такова нещо. Ама купувайте, купувайте памет. То балъци винаги трябва да има. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, XECUTIONER написа:

Още един парашутист!

Кажи бе, палячо. :D

преди 41 минути, Кико написа:

Хаха xD

Тия 4 GB да си ги заврат отзад. С Win 10  не съм срещал игра, която да тормози картата ми заради максимално заета видеопамет, колкото и да вдигам детайли и резолюция. Няма такова нещо. Ама купувайте, купувайте памет. То балъци винаги трябва да има. 

Да бе, да спести 20лв за 2GB, който е играл GTA V, AC Unity / Syndicate, Rise of the Tomb Raider с AA знае какво. О забравих, че ти имаш 200 игри и гониш 60фпс и синхронизация. Заври си ги тях. ;)

Да не съм голословен, ето една статия. Намират се и конкретно за GTX 960: Таблица 1, Таблица 2, Таблица 3. Особено минималните кадри са критични, дори тия 0.1% low дават разлика под формата на рязки моментни падове. Тука конкретно за ROTTR. На 1080P GTX 970 прави 100% над GTX 960 2GB, странно защо ли. VRAM консумация. Дори да са броени игри, защо да пести 20-30лв?

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB не ти трябват....2GB са напълно достатъчни :) ...стига картата да е хубава....и Radeonite и Nvidia си имат хубави карти..въпрос на предпочитания е....само дето Radeonite са по-лакоми :D като гледам се получава така, че R9 380/GTX 960/R9 380X са трите карти които са на кантар....с тая разлика, че GTX-a яде много по-малко от Radeonite....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо общо с истината. Особенно от средния клас нагоре 2 гб още сега за актуално излизащите игри са недостатъчни и водят до дропове и неравномерни фреймтаймове. Когато цената позволява винаги e по-добре с 4 вместо 2 гб. И GTX яде по-малко от радеоните защото и върви по-малко. Като го напомпиш да ги стигне по скорост почва да ги догонва и по ток. А след 3-4 месеца колкото и да го помпиш ще стигне някому нещо(лично мнение,базирано на актуални тестове и реакцията на Нвидиа). Така че стига с тея предразсъдъци и реплики наизуст. Достатъчно хора се налапаха с икономични карти,които ще трябва скоро да сменят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Tommygun написа:

Нищо общо с истината. Особенно от средния клас нагоре 2 гб още сега за актуално излизащите игри са недостатъчни и водят до дропове и неравномерни фреймтаймове. Когато цената позволява винаги e по-добре с 4 вместо 2 гб. И GTX яде по-малко от радеоните защото и върви по-малко. Като го напомпиш да ги стигне по скорост почва да ги догонва и по ток. А след 3-4 месеца колкото и да го помпиш ще стигне някому нещо(лично мнение,базирано на актуални тестове и реакцията на Нвидиа). Така че стига с тея предразсъдъци и реплики наизуст. Достатъчно хора се налапаха с икономични карти,които ще трябва скоро да сменят.

По принцип и аз съм AMD фен само, че фактите са на лице.... GTX 950 2gb в момента е взимам за 295-297 лева....тя харчи 90W ток и е една идея по добра от R9 270/270X които пък харчат съответно 150/180W ..... говорим за бенчмаркове и FPS в игрите....гледал съм и клипове на gameplay и на 3те карти и GTX-a винаги е с около 5-10 FPS повече....а е за същите пари.... ???? ....даже в интерес на истината.... Radeoni-те не мога да ги взема на тази цена....

Редактирано от icaka9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графичната карта за която говориш е безполезна при условие,че автора желае да играе нови заглавия.При темповете с които се развива тази област вече GTX970 не е достатъчна за новите игри за да се насладиш на комфортен геймплей.Причината е и в студията бълващи крайно неоптимизирани портнати заглавия първоначално написани за конзолите.В това отношение има фрапиращи случаи като последния Batman.Играта бе изтеглена от пазара заради множество оплаквания от ужасяващия геймплей на потребители с карти Radeon.Последваха опити за корекции,пачове и отново греда.Накратко както спомена Томигън,тези 2 GB са крайно недостатъчни за нови заглавия.Да не споменавам изискванията за част от тези,чиято премиера предстои.Ако потребителя смята да играе само стари,то може да ползва и старо поколение графичен адаптер.Което от своя страна обезсмисля покупка на нова карта.За някои е достатъчна 8800GTS,други потребители не са доволни и от GTX980.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е време да се минава на 4GB, защото 2GB вече не стигат, ако случайно стигат, то след година максимум няма да стигат.. Аз мислех да си вземам GTX960 (версия 4GB GDDR5 128bits), но явно ще се мятам на 380 Nitro така като гледам

Принципно отначало бях навит за това:  (420лв)

GTX 960 4GB 128bits

324582545.palit-geforce-gtx-960-4gb-gddr

В крайна сметка реших да си взема едно от тези двете, но не мога да преценя кое от двете да е??

AMD R9 380 Nitro 4GB 256bits (420лв)

328059753.sapphire-radeon-r9-380-nitro-d

XFX Radeon 290X (520лв)

248524448.xfx-radeon-r9-290x-4gb-gddr5-5

разполагам с 550w на Fractal + i5 6500 + 8gb ram 2133ghz (ако е от значение, но предполагам, че ще стигне захранването)

П.П Като слушам и чета стигам до три извода:

1. Ще бачкам 5 години, за да направя SLI с NVIDIA 980TI/Titan (за да нямам проблеми за цял живот :D:D:D )

2.Ще си взема след 2 години 980TI + i7 6700k и ще изкарам с тях още 5 години

3.Ще си купя конзола

Как мислите? Кое е по-удачно...Ако продължават с тези темпове промените и с такива технологии май ако излезе PS5 ще си го закупя, защото имам познат с GTX970, която си я купи миналата година,а игрите които се играят искат gtx970 за да се играят на MAX, а ако този човек реши да снима тях явно му трябва SLI...

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие искате да играете последните заглавия на full MAX настройки на 1920x1080 с 60fps.....като го искате и имате пари взимайте си последните карти и това е...аз ще играя игрите на 1440x900 и 30-40fps на full max настройки ме устройва.....пък и да не е full max...аз повече от 300 лева за карта няма да дам....така, че GTX 950 2GB е моето решение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.