Премини към съдържанието
petinka90

Мнения при избор на таблет

Препоръчан отговор

Здравейте.

От известно време насам съм се насочила към покупка на таблет. Бюджет - до 330 лв.Идеята е да го ползвам за сърфиране из интернет (поща, клипове и пр.), преглед на файлове (.pdf, .word и др.), слушане на музика, игри - по-скоро не.
Другото, което е да има - 3G модул (може + GSM функция, но не е проблем, ако липсва), GPS, Wi-Fi, Bluetooth и др. За камерата - нямам особени претенции; издръжлива батерия (...).
В крайна сметка си набелязах няколко марки и модела, като ще бъда благодарна на мнения относно тяхната производителност като цяло:

ACER ICONIA B1-723 3G 16GB - виждам, че това е нов модел, който съчетава в себе си 3G + GSM функция. Батерията като че ли е с ниски показатели... Дали някой е вече притежател на този таблет?

LENOVO TAB 2 A7-30 3G 16GB - камерите не са ОК, но има 3G (за пренос на данни, ако не бъркам)

ASUS ZENPAD Z170CG 16GB - третата марка - има 3G + GSM функция

Като цяло, всичките по-горе таблети са със 7 инча екран, макар да ми се искаше да е поне с 8 инча, но да фигурира 3G модул. Като 8-инчова алтернатива се позагледах в LENOVO A8-50 A5500H 3G 16GB . Не знам доколко си заслужава парите спрямо по-горните, затова ще се радвам да споделите опита и/или впечатленията си от посочените таблети.

Предварително благодаря за отделеното внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че и трита таблета са боклуци, имат ниска разделинелна способност на екрана. В днешно време: мин. 1280х800. А ти редлагам това: http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tablet-LENOVO-A5500H-3G-16GB-A8-50-BL/p/569134   . Малко по-скъп е поне ще гледаш с кеф в него, ако си решил да го взмеш от Технополис служителите им са много компетентни (в града в който живея) и не е лошо да се допиташ от тях.

П.П.- *petinka90* можеш да го вземеш от тук:  http://brosbg.com/Lenovo-IdeaTab-A8-50-A5500H-16GB-3G-product-8668 .

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Person написа:

Моето мнение е, че и трита таблета са боклуци, имат ниска разделинелна способност на екрана. В днешно време: мин. 1280х800. А ти редлагам това: http://www.technopolis.bg/bg/Tablets/Tablet-LENOVO-A5500H-3G-16GB-A8-50-BL/p/569134   . Малко по-скъп е поне ще гледаш с кеф в него, ако си решил да го взмеш от Технополис служителите им са много компетентни (в града в който живея) и не е лошо да се допиташ от тях

Да, първите три таблета, които съм посочила в първия ми пост, са с ниска резолюция, докато този който си посочил в линка е с респективно по-добра. Лошото е, че го има наличен само в София, а не съм от там.
Видях, че един от мобилните оператори го предлагат за 350 лв. еднократно плащане, без план...

Ще имам предвид твоето мнение, като ще очаквам и някой друг да сподели по нещичко. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес вече си взех таблет - ASUS ZenPad C7.0 Z170CG (от първия ми пост). Първоначално щях да грабна Lenovo Tab 2 A8-50, но беше 1 бр. в наличност и си показа някакъв дефект (имаше някаква линия, минаваща през екрана). Въпреки леките ми резерви относно 7-тте инча, ASUS-а се оказа сравнително приятен на визия и допир, с много добри и ярки цветове. Камерата е задоволителна, въпреки малкото мегапиксели, а звукът не е особено силен, но за повече не мога и да се надявам. При отваряне на множество приложения се държи добре като цяло. Все още не съм пробвала как е интернет връзката, но и това ще стане.

Сложила съм го да се зарежда, както ми казаха, като по-късно ще го допроучвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.