Премини към съдържанието
Докс

Търся android app за локализиране на местоположението на телефон.

Препоръчан отговор

Привет,
    Търся някакво приложение за андроид телефони с кое то по всяко време да мога да виждам локацията на телефоните на децата. Не ми трябва нещо скрито или следящо и други функции, просто да ги знам къде са.
    Пробвах над 10 произволни от  google play но все нещо не работи както трябва.
    Моля ако някой ако ползва нещо подобно и знае някое което настина да върши работа да сподели малко опит.
    Благодаря!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Докс написа:

Привет,
    Търся някакво приложение за андроид телефони с кое то по всяко време да мога да виждам локацията на телефоните на децата. Не ми трябва нещо скрито или следящо и други функции, просто да ги знам къде са.
    Моля ако някой ако ползва нещо подобно и знае някое което настина да върши работа да сподели малко опит.
    Благодаря!

Не ти трябва, никакво приложение. В самите настройки на телефона, сложи отметка да споделя местоположението. И после в самият профил в google, можеш да виждаш, къде е 'ходил' телефона. Естествено, ако имаш достъп до профила. Но трябва да има нет, иначе не върши работа.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То всички са следени от нещо или някого, пък не виждам някъде да сте се съгласили всички да Ви следят? Такова нещо като информирано съгласие за следене, отдавна няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

А децата съгласни ли са да бъдат следени?

Най-добрият начин е да е разяснено защо е добре да се знае къде е детето.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

А децата съгласни ли са да бъдат следени?

дъщеря ми е трета година студентка, но аз продължавам да се тревожа за нея ...ъ-ъ-ъ...мислиш ли, че ще я питам дали е съгласна да бъде следен телефона й?!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И ти ли, Бруте? :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно, ще ми е гадно ако майка/баща ми тръгне да ми следи телефона. Но, за да работи тази програма, трябва GPS да е постоянно включен. Това хаби и доста от батерията. А съм сигурен, че те ще го изключат. (GPS, защото хаби батерия)

А не може ли просто да им се обадиш ? Ако ти затворят сигурно ще ти пратят SMS... (както правя аз)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ники, когато се сдобиеш с дете, ще разбереш колко е важно да знаеш къде е. Не какво прави, където е, а къде е. Отчитането на местоположение не става само с GPS, става и с мобилни клетки.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От година и половина следим дъщерята с това нещо (тя е съгласна):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.life360.android.safetymapd

и това:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fsp.android.phonetracker, което на практика е притурка към другото.

Има го и като сайт:

https://www.life360.com/

Като цяло се справя доста добре. Правиш профил (не е задължително да си даваш тел. номер). И добавяш хората, които искаш да са ти в кръга. Те, разбира се трябва да са съгласни..пароли-мароли и т.н.:) Задаваш местоположение. "Home" например. И когато въпросният обект, следен от теб напусне дома, получаваш имейл-"еди-кой си напусна дома". Като се прибере-пак получаваш мейл. 

Детето така жена ми го следи къде е-на училище ли е (12-ти клас), дали е стигнала, на коя спирка е и т.н..... Не е задължително да е включен gps-a. Но пък си хапва доста от батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той GPS модула под Android си е винаги включен, дори и от настройките да е зададено, да бъде изключен. Когато последното е така, този модул стои в режим на готовност, но продължава да си остава включен. Естествено, за тази ситуация, това са подробности. GPS не е единствения начин за локализиране на дадено Android устройство. Като цяло има много начини, зависи как преценявате да го правите и как ще Ви бъде най-удобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитах с Android Device Manager но нещо не се получава показва непрекъснато едно и също местоположение. В мен е причината със сигурност, че не съм много наясно с тези технологии и търся нещо по лесно. Предложението на Vladov мисля, че ще ми е по силите.
    пп Дали е правилно или не...
    Въпрос на гледна точка. Разбирам, че аз като по консервативен им налагам малко повече ограничения и контрол отколкото е прието днес. Мисля, че съм в правото  и тези неща не подлежат на дискусия.
    Благодаря на всички за помощта!

Редактирано от Докс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 18.02.2016 г. at 14:22, Докс написа:

Привет,
    Благодаря!

Ще го кажа за кой ли път: не решавайте човешки проблеми с технически средства. Сигурен съм че ако намерите подход към децата си те сами ще ви казват къде са

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, capnemo написа:

Ще го кажа за кой ли път: не решавайте човешки проблеми с технически средства. Сигурен съм че ако намерите подход към децата си те сами ще ви казват къде са

Както често - почти напълно си прав.

Тук става дума за ситуации, когато детето и да иска - няма да може да каже (дано не се стига, но ...)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, jhoro написа:

Тук става дума за ситуации, когато детето и да иска - няма да може да каже (дано не се стига, но ...)

За тази ситуация може лесно да се получи съгласието на детето. Защото то ще осъзнае че е за негова сигурност. Но лично имам искрени съмнения че положението на питащия е такова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, capnemo написа:

Ще го кажа

преди 5 минути, jhoro написа:

И двамата сте прави, но в съвременната обстановка jhoro  е по-прав.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ExaFlop написа:

И двамата сте прави, но в съвременната обстановка jhoro  е по-прав.

Не знам за вас, но на мен никога не ми се е налагало да следя децата си или да им ограничвам интернет достъпа. Просто им обясних какви са опасностите.

А може би аз съм бил достатъччно убедителен... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 18.02.2016 г. at 17:50, дръндю написа:

дъщеря ми е трета година студентка, но аз продължавам да се тревожа за нея ...ъ-ъ-ъ...мислиш ли, че ще я питам дали е съгласна да бъде следен телефона й?!!!

И познай какво ще се случи после след като разбере, че винаги и нарушаваш личното пространство. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също съм обяснил още преди 12-13 години опаностите. Никога с нищо не съм ограничавал. Не ме е страх, че умишлено ще направи нещо. Страх ме е да не изпадне в ситуация да не може да се локализира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Емил Костов написа:

И познай какво ще се случи после след като разбере, че винаги и нарушаваш личното пространство. 

дъщеря ми е достатъчно умна и  добре разбира тревогата на родителите си ...ъ-ъ-ъ... не мисля, че ще стане проблем

вярно е, че ни подиграва: "да кихна и скачате"

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обаче вие ме наведохте на мисълта за апп SOS - разрових се и установих разнообразие от такива sos gps

На пръв прочит:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mag.sosgps&hl=bg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да го разбере, а може и да не го разбере. Не случайно ви го е казала. Но вие си знаете. Със сигурност обаче мога да гарантирам, че следенето и налагането на тотален контрол върху детето няма да доведе до нищо добро. Капитана, го е казал точно и ясно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

Обаче вие ме наведохте на мисълта за апп SOS - разрових се и установих разнооразие от такива sos gps

На пръв прочит:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mag.sosgps&hl=bg

ТОва вече е съвсем друго нещо. И според мен е много по-полезно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, ей тъй на раздумка се раждат и добри идеи.

Ето и за ябълковите устройства:

http://www.igeeksblog.com/best-self-defense-iphone-apps/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.