Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дадена е права греда с размери и натоварване според схемата. Да се намерят големите на опорните реакции в т. А и т. В

съср. момент - 13 M,kN.m

разстояние a,m -1

Интензивност на раз.товар q,kN -2

12665763_1206749226019754_1478344770_n.jpg

Моля за помощ :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако права греда неможеш да си сметнеш е излишно да питаш, да не говоря, че в интернет е пълно с подобни задачи само стойностите са различни.
Просто трябва да направиш 2 уравнения да си пресметнеш моментите и силите, да внимаваш със знаците +/- в зависимост от посоката на силите, натам е лесно.
Малко старание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че задачата е от прост вид но ако можеш с нещо да помогнеш..... за пръв път се сблъсквам с тези неща и нищо незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Калин Иванов написа:

Знам, че задачата е от прост вид .... нищо незнам.

Причината предмети като математика, механика, химия, физика и др. да бъдат неразбирани, мразени и трудни е само една: Няма учители, които могат да обясняват разбираемо и да събудят интереса на ученици/студенти. Затова почти никой не разбира химията, математиката, механиката и подобни. Не се сърдете на потребителите пускащи теми за помощ по задачи. Не са виновни те. Образователната система е виновна. Всичко с комунистическо мислене вън от всякакви министерства и институции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от dini99
      Добър ден! Преди време ви бях писал за автомобилния дизайн, майка ми прецени, че няма смисъл от това тъй като сме с много ограничени финансови възможности, понеже баща ми е починал. Сега бих искал да попитам каква специалност бихте ми препоръчали за чужбина, в която мога да реализирам веднагически след като завърша и да мога да храня семейство след това? Проблемът са ми финансите,обяснил съм по-горе, къде отпускат стипендии и безплатно настаняване.  Ето вижте в кои области съм добър и в кои - не.
      История - да
      География -да
      Информационни технологии-не
      Математика-не
      Биология-не
      Английски език-В1, ще трябва да уча бая още, за да не стигам до езикова година.
      изобразително изкуство- да
      Благодаря ви, предварително!
    • от edokredo
      Добър ден имам нов комп и преди малко инсталирах уиндоус 7 ултимейт , а на флашка си свалих интернет драйвъри ,но като се пусне инсталацията ми показва ето това....Моля за помощ

• от mil4o_666
      Здравейте,бях искал вашето мнение относно лаптоп подходящ за работа с ''CAD'' програми,а именно с 'AutoCAD''.Бях отбелязал също,че ще се работи предимно в ''3D'' и добавих два линка към мои предложения,които имах за лаптоп.Но сега попаднах на друго предложение,за което ще искам вашето мнение.

https://www.electroworld.cz/asus-gl752v-wt4223t#podrobny-popis
    • от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.