Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дадена е права греда с размери и натоварване според схемата. Да се намерят големите на опорните реакции в т. А и т. В

съср. момент - 13 M,kN.m

разстояние a,m -1

Интензивност на раз.товар q,kN -2

12665763_1206749226019754_1478344770_n.jpg

Моля за помощ :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако права греда неможеш да си сметнеш е излишно да питаш, да не говоря, че в интернет е пълно с подобни задачи само стойностите са различни.
    Просто трябва да направиш 2 уравнения да си пресметнеш моментите и силите, да внимаваш със знаците +/- в зависимост от посоката на силите, натам е лесно.
    Малко старание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам, че задачата е от прост вид но ако можеш с нещо да помогнеш..... за пръв път се сблъсквам с тези неща и нищо незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Калин Иванов написа:

Знам, че задачата е от прост вид .... нищо незнам.

Причината предмети като математика, механика, химия, физика и др. да бъдат неразбирани, мразени и трудни е само една: Няма учители, които могат да обясняват разбираемо и да събудят интереса на ученици/студенти. Затова почти никой не разбира химията, математиката, механиката и подобни. Не се сърдете на потребителите пускащи теми за помощ по задачи. Не са виновни те. Образователната система е виновна. Всичко с комунистическо мислене вън от всякакви министерства и институции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Tafkobg Tafkobg
        Трябва да се определят опорните реакции, като при мен трябва q1 да е 35 ,а q2 да бъде 15

• от Not My Fault
        Така, това за мен е доста трудно. Преди не съм споделяла на много хора за това. Единствено двама човека от обкръжението ми знаят за това. И все пак никой не е желал да стигне до дъното на всичко. Да, говоря за самоубийство. Аз съм на 14 години, не съм като другите тийнейджъри, харесвам рок, рап и метал, обичам видео игри, обожавам да рисувам и пиша. Не съм най-силният ученик и малко ме е срам, че го признавам. Майка ми е доста разочарована от този факт, както и баща ми. Писането и рисуването ми се отдават и аз правя това през повечето време, ако не чета някоя книга или се взирам през прозореца със слушалки в ушите. Повечето хора ми лепват етикета, за който повечето от вас вече си мислят - "Емо". Да, така е , доста съм емоционална и плача често, режа се и нося единствено черно. Цял живот ме подиграват за това, което съм и интересите, които имам. Не го приемах лично отначало, но с течение на годините... Приемам всяка дума и в интерес на истина и аз самата мисля отрицателно за себе си. Мразя се. Мразя всичко, което съм, тялото си, кошмарите си, мислите си, гласа си, общо взето - всичко. Та, да, доста дългичко е това, което пиша, но наистина искам помощ. Опитвала съм не веднъж да се самоубия и все още искам да сложа край на живота си. Но всеки път, щом опитвах - нещо ставаше и всичко отиваше по дяволите. И двамата човека, които знаят, казват, че съдбата просто иска да живея. Ами ако аз не искам? И аз наистина не искам. Моля ви, помогнете ми, защото знам, че има хора, които ме искат жива. Може би. Моля, не казвайте, че това е просто фаза, защото не е и истински боли. Живота е пред мен, но аз не искам да го изживея. Надявам се да поискам, но нямам възможност да платя на психолог или да говоря с някого. Трудно ми е, за това търся помощ тук. Моля ви. Не се шегувам с това и искам помощ.
        Благодаря ви ако сте стигнали до края. ~
      • от Nero AN
        Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
      • от Tosho55
        Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.