Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не разбирам много от телефони, всъщност знам какви параметри да си взема само не знам какви операционни системи да избирам, кои процесори са по-добри, и каква марка е по сполучлива?

Тук съм си харесал 4 телефона и не знам кой да си взема, щото всеки си има своите плюсове и минуси, и ако можех от тия четирите телефона да сглобя един то щеше да е перфектен :)  но не мога!

Не съм гледал другаде може да ги има по-евтино, но и това ще видя за напред.

Бюджета не повече от 300лв.

VONINO JAX QS , Allview P5 Energy , Allview P6 energy , Coolpad Modena

Изисквания:

минимум 2г. гаранция, 4 ядрен, 1гб рам, по възможност 8М. пиксела главна камера, и батерия която да държи г.д. добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не си ли се замислял за втора употреба

Има що годе прилични телефони които се вместват в този бюджет

Редактирано от SearchOfSunrise
    Допълване на информацията (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изчакай малко, май в Индия ще подбиват сериозно цените, http://freedom251.com/ по 4$ бройката ги дават ако е истина разбира се  :D

ми оказа се че сайта е скам... на 2ри преглед... купувай квот ти кажат, може да ми изстриете поста

Редактирано от Retdog Spiegel
    ми оказа се че сайта е скам (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако наистина бяха 4$, щях да взема 5. Към автора, може да погледне Xiaomi Redmi Note 3. Не може да изпълни само условието с гаранцията, която не мисля, че ще ти трябва. А и тука в България условията с гаранцията са доста кофти. На майка ми отказаха гаранцията на скоро защото лайсната била изтъркана...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Махни ги тия дето си ги изброил. За тия пари можеш да купиш нов lenovo vibe p1m, 2 гб рам, 16 гб ром, 4000 милиампера батерия. От бг магазин, с 2 години гаранция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами не съм мислил за втора ръка, предпочитам новото с гаранция.

Седях и ги разглеждах и мислих какво точно искам, и от четирите телефона избрах два от които ще избирам само един. Това са:  Allview P6 energy , Coolpad Modena  Allview има стабилна батерия което е доста добре за мен и цената е добра. Но не виждам какво толкова има в Coolpad за 300лв. освен че с два пъти по слаба батерия и със защитено стъкло против надрасквания.

Другите два телефона ги отписах заради това че Allview P5 е 4000 mAh и е по евтин с 20лв. от Allview P6 който пък е 5000 mAh Не знам дали си заслужават 20лв отгоре за 1000 mAh..

До колкото VONINO JAX QS има хубава камера, но пък слаба батерия, която сигурно и един ден няма да издържи ако го човъркам по често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо гледате тези "боклуци" Allview. Само лошо съм чел за тях. Да не говорим, че имат и проблеми с гаранцията ако не го закупиш от Emag, а от друга фирма, която emag представя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спрях се на предложението на WhiteHart благодаря ти много добра конфигурация от тези които съм намерил аз!

Lenovo Vibe P1m

Други предложения по добри има ли от леново вайб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, goodly написа:

Спрях се на предложението на WhiteHart благодаря ти много добра конфигурация от тези които съм намерил аз!

Lenovo Vibe P1m

Xiaomi Redmi 3/Note 2/3 разгледай ги в AliExpress - Top-One

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, VipKokata написа:

Xiaomi Redmi 3/Note 2/3 разгледай ги в AliExpress - Top-One

Погледни последното изискване.

преди 1 час, goodly написа:

Изисквания:

минимум 2г. гаранция, 4 ядрен, 1гб рам, по възможност 8М. пиксела главна камера, и батерия която да държи г.д. добре.

Иначе аз мога да ти предложа и S3 Neo. Той е с малко по-малък екран, но с по-хубав. (Super Amoled както и да го погледнеш си е най-хубавия дисплей на пазара) Батерията е по-малка, но можеш винаги да си вземеш power bank или при по-оптимизирано ползване си изкарва ден най-спокойно. Не подържа 4G, но за сметка на това е малко по-мощен. (а и свястна 4G мрежа в България не я виждам скоро) А ако искаш най-новия android най-спокойно можеш да си сложиш CyanogenMod 13 или AOSP. Ето още една много добра черта на S3 Neo - качествена неофициална подръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, goodly написа:

Ами не съм мислил за втора ръка, предпочитам новото с гаранция.

Седях и ги разглеждах и мислих какво точно искам, и от четирите телефона избрах два от които ще избирам само един. Това са:  Allview P6 energy , Coolpad Modena  Allview има стабилна батерия което е доста добре за мен и цената е добра. Но не виждам какво толкова има в Coolpad за 300лв. освен че с два пъти по слаба батерия и със защитено стъкло против надрасквания.

Другите два телефона ги отписах заради това че Allview P5 е 4000 mAh и е по евтин с 20лв. от Allview P6 който пък е 5000 mAh Не знам дали си заслужават 20лв отгоре за 1000 mAh..

До колкото VONINO JAX QS има хубава камера, но пък слаба батерия, която сигурно и един ден няма да издържи ако го човъркам по често.

Погледни темата която съм направил за п6 енерджи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, SearchOfSunrise написа:

Погледни темата която съм направил за п6 енерджи

Ето за какво ти говоря. Allview - пълни румънски измишльотини. Виж Xiaomi. И в началото те бяха нещо като измишльотини, но въпреки това винаги са се отнасяли сериозно с изработката и софтуерната подръжка на всеки техен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да погледнеш Samsung Galaxy J5 ;) (Не е точно Super Amoled :D:D:D то пише че е , но някой хора се чудат какво да измислят) повечето в този форум са много ''компетентни'' !  Всеки гледа на хартия какво е просто съм потресен от днешните хора :D А и доста хора казват че марките като : Samsung , Sony ,LG ,HTC , Appe са надценени :D:D:D ако си по навътре с нещата ще разбереш защо са скъпи ;) 

А и може да погледнеш Lenovo Vibe P1m (най вече заради батерията)

Редактирано от ayo1337 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чак пък дисплей-а на S3 ката да е най-добрия на пазара жестоко се лъжеш. И аз мога да надуя цветовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, goodly написа:

Lenovo Vibe P1m

Без андроид.Имам го страхотен е.

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_640_lte-7055.php

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/microsoft/lumia-640-lte-p266923113/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако искате мощна батерия:

преди 10 часа, WhiteHart написа:

Махни ги тия дето си ги изброил. За тия пари можеш да купиш нов lenovo vibe p1m, 2 гб рам, 16 гб ром, 4000 милиампера батерия. От бг магазин, с 2 години гаранция.

Или втора ръка Nexus 5 - ако се държи на чистия стоков Android (без bloatware) и редовни ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, VipKokata написа:

Чак пък дисплей-а на S3 ката да е най-добрия на пазара жестоко се лъжеш. И аз мога да надуя цветовете.

Не на S3-то, Super Amoled като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля в бюджета влиза още едно сравнително качествено китайско телефонче. Това е Meizu M2.  13 Мп главна камера, 5 Мп предна. 16 ГБ ром, 2 ГБ рам. Андроид 5. 1. От Techmart, с 2 години гаранция за 279 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се занимавай с втора ръка или поръчки от Китай. Взимай Леновото, минусът му е, че няма горила глас, но купуваш едно закалено стъкло и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, WhiteHart написа:

Не се занимавай с втора ръка или поръчки от Китай. Взимай Леновото, минусът му е, че няма горила глас, но купуваш едно закалено стъкло и си готов.

Meizu-то според мен е по-добро. Освен това е от български магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът му е малко по-добър, но пък батерията му е значително по-слаба. А и като цяло съм чел повече негативни мнения за м2, в сравнение с големия му брат m2 note. Разбира се, авторът си решава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е, но все пак бюджета е определящ. А и без компромиси няма да може в този ценови диапазон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета благодаря ви за предложенията, хубави телефони и параметри, гледах и се чудех и накрая избрах само един, който задоволява наистина изцяло това което искам. А това което искам е сигурност от 2 години гаранции за Lenovo Vibe P1m, стабилната батерия което е много добре за един телефон. Ще наблюдавам двете марки Meizu m2 note и нагоре, както и Xiaomi Redmi Note 2. За сега техните гаранции са не сигурни за мен, но като дизайн и параметри са стабилни, въпреки не толкова стабилните им батерии. За Nokia Lumia не мога да кажа кой знае какво освен че не ме кефят общо взето.

Избора ми е Lenovo Vibe P1m

Това е телефона който ще си купя!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здpaвeйтe ! Tъpcя cмapтфoн 4,7-5' oĸoлo 300 лв. , мoжe ли cъвeт ? Зaглeдaл cъм ce в Lumіа 640 ; Lеnоvо А806 ; Lеnоvо Ѕ60 ; Lеnоvо Vіbе р1m ; Gаlаху Ј5 ; Gаlаху Ѕ3 Nео ; НТЅ Dеѕіrе 620 , ĸaĸвo ви e мнeниeтo , мoжe и дpyги пpeдлoжeния !

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търсете втора ръка Nexus 5-чки няма да сбъркате ;) Батерията не кара много, но неща като дребни скърцания, лагове, губене на обхват, бъгове по софтуера, такива неща няма ! Имам телефона от една седмица, взех го втора ръка с развалена батерия и след 10 мин ровене из нета вече знаех как да го разглабям до основи и да сменям всичко от него. Всичките му компоненти са отделни, тоест не са залепени и ако нещо се счупи по него с достатъчно гледане на клипове ще го смените лесно.P1m го забрави, потърси P70-A. Баща ми има такъв телефон и е много добър. Батерията и изработката са доста добри, P1m е добре, но според мен ще видиш сериозни лагове, заради слабия процесор.

Редактирано от ЛЕВСКИ ВЕКОВЕНЪ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.