Премини към съдържанието
Varna70

"Microsoft препоръчва надстройване на Windows 10"

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време при стартиране на Windows 7 ми излиза съобщение: "Microsoft препоръчва надстройване на Windows 10"

Безопасна ли е такава надстройка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Varna70 написа:

Здравейте,

От известно време при стартиране на Windows 7 ми излиза съобщение: "Microsoft препоръчва надстройване на Windows 10"

Има тема по въпроса. Прегледай там какво пише. Уиндоус 10 е новата ОС на Майкрософт. За сега я предлагат безплатно, но те шпионират. :D Ако си с легална версия на Уиндоус, може да се възползваш от промоцията. Ако не искаш. в темата за Уиндоус 10, е написано как да премахнеш това досадно напомняне.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Varna70 написа:

Здравейте,

Това е все едно да смениш пържолите с джумерки :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Varna70 написа:

Чак пък опасна да е системата уиндоус 10,не може да се каже.Просто са измислили вариант за преминаване от У7 към У10,достъпен за неразбиращ потребител.С един клик,ще се преинсталира автоматично всичко,като се запазят драйвъри,програми,настройки и всичко,което си има от предишната система.Процесът на инсталация е с по-голяма продължителност,в сравнение с нормална преинсталация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, какво имаш в предвид с "безопасно". Ако нещо не стане както трябва, или не ти хареса Windows 10, можеш да върнеш всичко обратно посредством самата операционна система.  По въпроса със "следенето"....за да не предизвикваме спорове в тази тема, прочети другите такива из форума и си вади изводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Varna70 написа:

Не е безопасна, ще ти оплеска работата на компютъра, някои програми няма да работят нормално, драйвъри ще ти смени и разни други неприятности ще си имаш с нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, McLane написа:

Това е все едно да смениш пържолите с джумерки :)

Нима? Зависи за какво ще ползваш ОС. При игрите е доста по-добра, що се отнася до подобрената многонишкова производителност. Лично мнение. Иначе да, който е свикнал с месеци и години нищо да не бъзика по Windows, тая система не е за него. Да, проблеми с драйвери може да има в началото, но след преинсталация на чисто, нещата се подобряват. Лично за мен Windows 10  е по-приятна за работа и лично аз никога не бих се върнал на Windows 7, въпреки периодичните проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Windows 10 ви изкушава, винаги е за препоръчване да го инсталирате начисто.

Тази възможност за миграция не е точно опасна, но ще останат много неактивни файлове и стари настройки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико ....искам да ми кажеш  колко от потребителите дето не могат хронологията на браузърите си да почистят ще могат да си натаманят 10-ката ,която дори още няма MDSN версия.В момента от Майкрософт ви ползват за опитни зайчета.........дават ви недовършена ОС ,която вие трябва да тествате и те отстраняват бъговете в движение :) .

Редактирано от McLane (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Не е безопасна, ще ти оплеска работата на компютъра, някои програми няма да работят нормално, драйвъри ще ти смени и разни други неприятности ще си имаш с нея.

:top secret2: това се получава само:

1. когато се прави в Белгия;
  2. и то от Белгийци.
преди 36 минути, McLane написа:

Кико ....искам да ми кажеш  колко от потребителите дето не могат хронологията на браузърите си да почистят ще могат да си натаманят 10-ката ,която дори още няма MDSN версия.В момента от Майкрософт ви ползват за опитни зайчета.........дават ви недовършена ОС ,която вие трябва да тествате и те отстраняват бъговете в движение :) .

+1 :go ahead: Абсолютно.

(тя пък коя ли M$ ОС е излязла от там ... довършена ???)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак такива ла**а като това рядко щастие не са изсирали ...........меже би само Уиндоус Милениум е по-зле :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,просто при ъпгрейда инсталираш insider preview-а им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

:top secret2: това се получава само:

1. когато се прави в Белгия;
  2. и то от Белгийци

Я кажи ти сега, на малкото лаптопче как да го принудя доя Уин10 да ползва драйвърите за тъчпада дето Ацер ги е турил, че новите дето ми ги набутва, нямам всички функции дето ми трябват. Казах му да ползва старите, ама той пак неговата си знае, тихомълком си пробутва новите боклуци.
Па искам да я имам и тая боза на  поне една машинка, да не съм по-назад от ядовете на другите хора.
На компютъра от който пиша й бих шута след една седмица, щото не ми вървеше фотошопа с нея. Няма да си купувам нов Фотошоп, само щото ония некадърници микромеките не знаят да пишат код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Я кажи ти сега, на малкото лаптопче как да го принудя tоя Уин10 да ползва драйвърите за тъчпада дето Ацер ги е турил, че новите дето ми ги набутва, нямам всички функции дето ми трябват. Казах му да ползва старите, ама той пак неговата си знае, тихомълком си пробутва новите боклуци.

При мен пък драйвъра за принтера Канон,не иска да го инсталира.Набутали са ми някакви техни драйвъри.Като сканирам реже част от листа,а не дава да променя това.Като принтирам,преди имаше избор на различни видове хартии,от там се изменяше качеството.Сега е автоматично,без право на избор.Само на един вид хартия печати добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5 лазерни (2 цветни и 3 черно-бели), от които два безжични принтера, 5 лаптопа, 3 настолни, 1 MeeGo Pad, 3 скенера, 5 тунера (3 USB) и кой знае какво още... Как пък аз до сега нямах проблем с драйвери и изобщо никакви проблеми...

И не само, ами една Windows To Go MicroSD карта съм я пускал на всичките тези устройства - ако до преди малко е работила на настолен компютър, пускам я на лаптоп, за секунди всичко е ОК. Различни видеокарти и процесори. На всичко върви безотказно.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие сте мазохисти...........с тази ОС :)  :min07:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ни плачи...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, djagi написа:

Как пък аз до сега нямах проблем с драйвери и изобщо никакви проблеми...

Еми ти си голяма работа, пък ние дето си имаме проблеми сме едни смотаняци, въобразяваме си че ще работи всичко от само себе си, разбираш ли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Белгиеца написа:

Еми ти си голяма работа, пък ние дето си имаме проблеми сме едни смотаняци, въобразяваме си че ще работи всичко от само себе си, разбираш ли.

Знам, така си е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, McLane написа:

която дори още няма MDSN версия.В момента от Майкрософт ви ползват за опитни зайчета

Те май имаха идея да спират образите там ??

Иначе съм съгласен за недовършването в софтуера, който проблем още повече се задълбочава последните години. Но не е само при тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, McLane написа:

Преди да пише, че не съм можела да чистя хронологията на браузър, "McLane"  можеше да прочете този мой отговор на негов пост:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.