Премини към съдържанието
Георгиев Стоян

Кой Линукс да избера за игри.

Препоръчан отговор

Процесора ми е АМД Фх 8320Е 4.5 Гхз , рам 8 Гб-а 1600 мхз , видео -Амд Радеон р290 и дъно Асрок Екстрим 3 Рев 2.0
В момента съм с Windows 10 но искам да сменя на Линукс , преди време ползвах Линукс на лаптопа ми.

Играя осново Лига - ЛоЛ ... ползвам от време на време ОБС и това е .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Георгиев Стоян написа:

Процесора ми е АМД Фх 8320Е 4.5 Гхз , рам 8 Гб-а 1600 мхз , видео -Амд Радеон р290 и дъно Асрок Екстрим 3 Рев 2.0
В момента съм с Windows 10 но искам да сменя на Линукс , преди време ползвах Линукс на лаптопа ми.

Стой си на Win,линукс нее предназначенза игри,е не че няма емулатори,ама под Win вървят много по-добре  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Георгиев Стоян написа:

Минт или Убунту. В Steam има над 1000 игри, вървящи на Линукс. В това число Metro 2033.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Георгиев Стоян написа:

преди време ползвах Линукс на лаптопа ми.

Те, него Линукс го сложи пак, щото ти е познат и го ползвай съвместно с Уйна за игри. Отделно може да му сложиш някоя антивирусна и да трепеш гадовете на Уйна много по-успешно през Лина (но пък "лекуваните" игри после почти сигурно няма да тръгнат ;)).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ghostBG86 написа:

Минт или Убунту. В Steam има над 1000 игри, вървящи на Линукс. В това число Metro 2033.

Ако ми намериш лига в Steam, ще те призная.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех тоя 10 накара хората да опрат до Линукс. :D Стояне имаш 7 не е нужно да падаш на Линукс просто има много вода да изтече докато го докарат за нещо повече от филми и интернет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Roujin Z написа:

Ех тоя 10 накара хората да опрат до Линукс. :D Стояне имаш 7 не е нужно да падаш на Линукс просто има много вода да изтече докато го докарат за нещо повече от филми и интернет.

проблема не е в десятката, а в потребителите й

по подразбиране, много нещица не са инсталирани и се инсталират от конзола по някакво далечно подобие на линукс

дори дотнета, който го има в инсталационния носител, не се инсталира по подразбиране, а от конзола

линукса, ако нямаш необходимите познания, натоварва системата, но ако си навътре в нещата, като например конфигурация на ядрото, може да литне с много голяма скорост и мисля, че не е подходящ за масовия потребител ...ъ-ъ-ъ... също и джам10 на този етап на развитие

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е тая система дето линукс дистибуциите я натоварват ? Що пишеш глупости  в които и ти сами не вярваш ? Моя комп е на 10 години и перфектно си работи с Минт-Mate 17.3 . От какъв зор   ще компилираш ядра  като това не е нужно изобщо за домашна машина без значение за какво ще я позваш. Какви познания ти трябват та да браузваш в нета и да слушаш музика и гледаш филми ? На иконки можеш ли да цъкаш или не си виждал даже какво представляват ? Над 95%  от дистрибуциите  имат Български език  и трябва да си мега неграмотник (да не можеш да четеш) че да не се оправиш из менютата. Щом  има Дота  за линукс значи може и  Лига да има ама тия дет пишат играта  ги мързи да я портнат. Не обвинявайте това или онова дистро ,че някой не си е свършил работата над собственото изделие. Ак се пусне една анкета във форума"Що е то масов потребител" и се изброят 10-те най правени неща на компютъра ще ти се разбие много бързо илюзията  ми се струва. Не всеки човек има възможност и желание да дава по 2000+ лева за геймърски конфигурации и да се зомбира с  часове над някакви цветни пиксели  шматкащи се из екрана без ясна цел и идея. Със сигурност ако  се вложат пари в книги вместо поредния малоумен шутер ползата ще е по голяма и няма да има такава масова неграмотщина каквато се наблюдава в момента.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то тези от Steam, работят по темата. Самите те са казвали, че бъдещето на игрите, е на Линукс. :D При положение, че толкова много игри, вече са достъпни по Линукс, другото е въпрос на време. Макар че, малко бавно стават нещата.

Но проблема е и, в самите дистрибуции.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/24/2016 at 20:44, AlkatrazBG написа:

Лига да има ама тия дет пишат играта  ги мързи да я портнат. Не обвинявайте това или онова дистро ,че някой не си е свършил работата над собственото изделие.

Нищо общо с мързела. И ти недей обвинявай без да мислиш. Това е чиста математика. Печалби - (Разходи за Усилия за портване + Разходи за поддръжка). Това чисълце е с няколко порядъка по-малко за линукс от за уиндоус.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с компилацията на ядрото е за доста напреднали потребители ,обикновенно се прави къстъм за твоята собствена машина,но няма да усетиш кой знае какво бързодействие.Линукс се инсталира за 15-20 минутки /със тегленето на исо файла и правенето на боот флашка/ още 10-15 минутки за някоя програмка и накрасяване и начервисване и имаш отлично работеща машинка.Ся ако искаш Арч или Слакуер или нещо от рода на Уникс може и повече време да отнеме.За домашен фейсбук потребител и зяпане на ММ всяко едно дистро с графичен инсталатор върши перфектна работа :) .Мантрите ,че нямало програми за Линукс са лъжи и промиване на мозъци,90 % от потребителите ползват машинките си за филми ,нет и музика.За останалите 10 си има Джам

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не е тъй както казвате, ако аз играя (и живота ми зависи от това ;))  LoL /каквото и да е това/ - и няма как да го подкарам (лесно) на къв да е Линукс - няма смисъл да се хабите да ме убеждавате, че Линукс става за нещо. Ако LоL вървешe само на Линукс най-вероятно нямаше да знам, че съществува - обаче такава е реалността. Ако трябва да си променя навиците заради една ОС - то нека да не прибързваме толкова кардинално.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, дръндю написа:

а бе аз много не съм на ти с Линукс ...ъ-ъ-ъ... ама що си мисля, че конфигурация и  компилация са различни неща

/OFF - това ъ-кане е много грозно да знаеш, особено както го включваш в почти всяка своя реплика... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, toc написа:

/OFF - това ъ-кане е много грозно да знаеш, особено както го включваш в почти всяка своя реплика... :)

благодаря, но един профил се разпознава веднага, по начина на изразяване

вмъквам го, с цел разпознаваемост на профила

да, може да е грозно, но разпознаваемо

заради стандартния начин на изразяване, знаеш ли колко пъти, се чудя, абе кой беше тоя потребител

а и с този начин на изразяване, не се дублирам с втория си профил в калдата, където начина на изразяване е коренно различен

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mint или Xubuntu. Ама така като гледам още време ще мине докато го докарат за нормална игра. Вече на втора дистрибуция CS:GO ме мята на десктопа по средата на зареждане. То бива бива ама поне за игра, която съм си платил да има съпорт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като нямаш какво да кажеш защо се обаждаш? Дал съм мнение и съм споделил някакъв опит, не рева. Научете се да ги различавате тия неща преди да пишете глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето виж това - https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=31794

Виж какво работи и какво не работи, но няма как да си на 100% сигурен за каквото и да било, докато не тестваш на твоя машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, бат'начо написа:

Е, кат хабиш пари за съпорт - що тука го казваш, а не на съпорта?

Почти всеки твой пост е безмислен, без желание да помагаш на когото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2016 г. at 10:54, Kieli написа:

Mint или Xubuntu. Ама така като гледам още време ще мине докато го докарат за нормална игра. Вече на втора дистрибуция CS:GO ме мята на десктопа по средата на зареждане. То бива бива ама поне за игра, която съм си платил да има съпорт.

Къде виждаш някой да иска помощ, аз виждам само оплакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.02.2016 at 16:16, SearchOfSunrise написа:

Стой си на Win,линукс нее предназначенза игри,е не че няма емулатори,ама под Win вървят много по-добре  

Над 4000 игри за Линукс в Steam.

Игри с Wine вървят често пъти с повече кадри от колкото на Windows.

на 27.02.2016 at 10:54, Kieli написа:

Играта не крашва заради Линукс. Особено последния ъпдейт с Weldfire Mission под Windows 10 постоянно ме изхвърляше 2 минути след като вляза, пуснах я под линукс ами нямаше никакъв проблем.

Проблема си е явно от Valve. 

По темата. Valve разработват SteamOS на базата на остарелия Дебиан. Не съм пробвал никога SteamOS. Аз ползвам Gentoo.

За игри особено ако ще е през Wine ти трябва някоя дистрибуция по възможност да не е КДЕ. Тъй като все още не и работи като света функцията за спиране на ефектите при пълен екран.

Един от най-добрите избори са Gnome 3.18 или Cinnamon 2.2 както и всеки форк на Gnome 3. 

Считано от 3.18 ефектите се изключват автоматично при пълен екран на каквото и да е приложение.

Което драстично намаля лага в игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.