Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дадоха ми един хард диск от лаптоп 1ТБ,ама компа ми го разпознава много трудно,на 10 опита с рестарт да го разпознае 1 път,в биоса всички настройки са направени,иначе на хард диска има инсталиран Windows 7.Като дам да буутне от опциите които ми предоставя(смисъл подмену HDD),пак не го намира даденият харддиск.Искам да го закача че имало много ченна информация вътре,в (Partition D),човека ми каза че тази информация трябвало на всяка цена да се изкара от харддиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за твоя проблем:

1. Проблем с електрониката на хард диска. С течение на времето просто ще спре да работи. Ако има ценна информация на този диск да се прехвърли.

2. Повреден порт на устройството към което свързваш хард диска. Тествай хард диска на друг компютър. 

3. Повредени кабели ( ако компютъра е стационарен се сменят SATA кабелите). На лаптопите хард диска направи се включва в SATA модула да дъното.

4. Малко вероятно, но не невъзможно е да има прах и мръсотия, която пречи на контактуването на хардуера - Хубаво е да се направи профилактика на компютъра.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Вероятни причини за твоя проблем:

1. Проблем с електрониката на хард диска. С течение на времето просто ще спре да работи. Ако има ценна информация на този диск да се прехвърли.

2. Повреден порт на устройството към което свързваш хард диска. Тествай хард диска на друг компютър. 

3. Повредени кабели ( ако компютъра е стационарен се сменят SATA кабелите). На лаптопите хард диска направи се включва в SATA модула да дъното.

4. Малко вероятно, но не невъзможно е да има прах и мръсотия, която пречи на контактуването на хардуера - Хубаво е да се направи профилактика на компютъра.

Сега съм закачил хард диска на настолен компютър,с чисто нови кабели(сата),имало много ченна информация,и искам да я изкарам,за прах и мрасотия не вярвам да има вътре,а с електроника незнам,имало някакви флашове на фирмуер.

Хард диска е: Samsung ST1000LM024

HDD P/N: HN-M101MBB/LC1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На новия компютър хард диска разпознава ли се винаги или пак ти прави същите номера?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

На новия компютър хард диска разпознава ли се винаги или пак ти прави същите номера?

Същите проблеми прави,сега търся Firmware за да го флашна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави! Проблем с електрониката на хард диска. Заминава си. Но все пак може да си поиграеш ако искаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Забрави! Проблем с електрониката на хард диска. Заминава си. Но все пак може да си поиграеш ако искаш.

търся как да го флашна ама не намирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, SearchOfSunrise написа:

търся как да го флашна ама не намирам

В  смисъл кое да флашнеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на компютъра дето си го закачил, разпознава ли се този диск или не се разпознава?... В смисъл, не да бутваш от него, нали трябва информацията да извлечеш? Нищо не флашвай, извлечи информацията първо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разпознаваго когато си иска,аз не искам да буутвам ос от него,а само да извлеча информацията,но едвам едва го намира,и то за кратко,ако го намери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на диска не е във фирмуера. Няма смисъл да го флашвате, не че ще можете, То няма флашове за тях по принцип, поне не и във вида в който си мислите че трябва да е през ОС и със стартиране на един бутон. Ако диска има проблем с четенето/писането на някоя глава и вие му "засилите" един фирмуер то ще му унищожите служебната зона.

А диска най вероятно има сериозен механичен проблем, пускайки го и мъчейки го няма да стане по добре, само ще се влошава. Ако сте достатъчно упорит вероятно и ще се увреди до степен в която никой няма да може да ви помогне.

Потърсете си някоя фирма която се занимава с подобни неща, може да не е евтино, но пък за сметка на това ако попадне там навреме шансовете се увеличават многократно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тръгна,ама по много смешен начин,не съм го флашвал,просто му ударих един ШАМАР и взе че тръгна,копирах всичко което трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превъзпитанието с бой явно е на мода ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Samo написа:

Превъзпитанието с бой явно е на мода ;)

не точно,ама взех много да се ядосвам и го инструктирах и добавих и българската дума за любезност Май...и Де..а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.