Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя за вкъщи лаптоп , бюджета ми е около 650 лв , ще се ползва за сърфиране в нета, работа с word,  excel гледане на клипчета, филм не много тежък спряла съм се на два модела, кой от двата да избера

1.http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023TBM/p/518895

2.http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/acer/aspire-e5-511g-p01u-lin-nx-mqwex-027-p255572205/

Какво е значението дали видео картата е интегрирана или не?

Как мога да видя кой от двата е с по нов от гл.т на производство?

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И двата са еднодневки ,няма да изкарат гаранцията си :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджетните лаптопи са над 800 лв. тия дето гледаш са нещо като позакърпена кола втора ръка която те зарязва на пътя месец след като я купиш.

Между временно ще пърпори и ще издвава всякакви звуци та да и се чудиш какво и е.

Ако аналогията не е ясна и като качество е под минимума и като производителност

та е все едно да купиш магаре да ти носи багажа вместо това ти да го носиш магарето и накрая да умре щото е било болно.:D 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тези двата Acer-а е малко по-добър. Ето ти линкове за сравнение:

http://ardes.bg/laptop/Acer+Aspire+E5-511G-P01U-64648

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+IdeaPad+G50-30-70387?utm_source=pazaruvaj.com

За посочените неща са идеални. Не се влияй от мненията по-горе. Със сигурност ще изкарат гаранцията, че и за още ще питат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 2/19/2016 at 20:06, velinko777 написа:

Здравейте, искам да си купя за вкъщи лаптоп , бюджета ми е около 650 лв , ще се ползва за сърфиране в нета, работа с word,  excel гледане на клипчета, филм не много тежък спряла съм се на два модела, кой от двата да избера

1.http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-G50-30-80G0023TBM/p/518895

2.http://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/acer/aspire-e5-511g-p01u-lin-nx-mqwex-027-p255572205/

Какво е значението дали видео картата е интегрирана или не?

Как мога да видя кой от двата е с по нов от гл.т на производство?

Благодаря предварително

В твоя случай, по-добре видео картата да е вградена. Правилно ти казаха, тези лаптопи са боклук, който не си заслужава парите. За пореден път днес разглеждах лаптопите в един от Техно... магазините. Тези, които си заслужават, цените им почват от 2000 лева, а дори нямаха това, което търся и бих искал да видя. Причината е проста - малко хора си купуват качествени неща, предпочита се ширпотребата. Пластмасови огъващи се боклуци за по 600-700-800 лева или от сорта, с орязани икономични процесори, отвратителни дисплеи и резолюция, лъскави екрани. Ами тогава какво да прави човек, който иска да си вземе нещо качествено, но не може да отдели 2000-3000 че и повече пари? - за мен, решението е лаптоп втора употреба. За тези пари, 650 лева, ще си вземеш много качествен лаптоп, който до преди 3-4 години е струвал над 3000 лева. Имай предвид, че от тогава нищо чак толкова съществено не се е променило, тоест, за 500-600 лева ще имаш много по-бърз, много по-качествен, с повече екстри лаптоп. Като модел, само примерно давам, търсенето ще си направиш сама, примерно DELL Latitude E6530 - ще го намериш на цена м/у 450-650 лева, според състоянието, екстрите, търговеца. Такъв един лаптоп ще е много над твоите нужди, но от друга страна, ще вземеш нещо, което поне близките 3 години ще е актуално и ще ти върши прекрасна работа.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, djagi написа:

В твоя случай, по-добре видео картата да е вградена. Правилно ти казаха, тези лаптопи са боклук, който не си заслужава парите. За пореден път днес разглеждах лаптопите в един от Техно... магазините. Тези, които си заслужават, цените им почват от 2000 лева, а дори нямаха това, което търся и бих искал да видя. Причината е проста - малко хора си купуват качествени неща, предпочита се ширпотребата. Пластмасови огъващи се боклуци за по 600-700-800 лева или от сорта, с орязани икономични процесори, отвратителни дисплеи и резолюция, лъскави екрани. Ами тогава какво да прави човек, който иска да си вземе нещо качествено, но не може да отдели 2000-3000 че и повече пари? - за мен, решението е лаптоп втора употреба. За тези пари, 650 лева, ще си вземеш много качествен лаптоп, който до преди 3-4 години е струвал над 3000 лева. Имай предвид, че от тогава нищо чак толкова съществено не се е променило, тоест, за 500-600 лева ще имаш много по-бърз, много по-качествен, с повече екстри лаптоп. Като модел, само примерно давам, търсенето ще си направиш сама, примерно DELL Latitude E6530 - ще го намериш на цена м/у 450-650 лева, според състоянието, екстрите, търговеца. Такъв един лаптоп ще е много над твоите нужди, но от друга страна, ще вземеш нещо, което поне близките 3 години ще е актуално и ще ти върши прекрасна работа.

Напълно съм съгласен с теб, и подкрепям мнението ти . Винаги съм се опитвал да "налея" малко разум на хора , които са готови да си дадат месечната заплата за 2 кила  пластмаса, а моделите коментирани по горе са точно това - купчина пластмаса. Само за едно нещо леко ще те поправя, за тези пари които се коментират тук се взема много над този Дел.Не че не е читав, виж това, за 650-700 нещата отиват много на високо. WORKSATION!!! Te това е истината.

Аз предлагам ТОВА    и    ТОВА  . Който и да вземе автора няма да съжалява. Свръх качество, свръх производителност , компоненти и материали от най-висок ранг. С добра поддръжка тези машини могат да изкарат и 10 години. В пъти повече от евтините пластмаси от технобакалиите които се разглеждат тук.

пп. Аз лично предпочитам Целзиуса заради Made in Japan, а и заради  ШИМ-а, но пък за здравината на  тинкпада се носят легенди........

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са тези антики, дето предлагате? Те са за музея. По вашата логика трябва да си купуваме телевизори с кинескоп, защото видите ли били по-качествени. Да, ама вече ги няма. Защо ли? Авторът на темета търси лаптоп за вкъщи /няма да се разнася/, а не за изстрелване на совалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, andreygg написа:

Какви са тези антики, дето предлагате? Те са за музея. По вашата логика трябва да си купуваме телевизори с кинескоп, защото видите ли били по-качествени. Да, ама вече ги няма. Защо ли? Авторът на темета търси лаптоп за вкъщи /няма да се разнася/, а не за изстрелване на совалки.

Не, става дума за това, да си купуваш Nutella, а не NuCrema, бонбони Lindt, а не "Троен лешник", примерно... Ама едва ли ще ме разбереш. Става дума за качество и класа, да не говорим за това, че дори като бързодействие и мощ, един такъв Business premium клас или workstation лаптоп отвява ширпотребата от по-горните линкове. Никой не е против новото, само дето качеството струва не малко пари, и определено не е за по 600-700 лева, а от 2000 и на горе. Ето ти малко материал за четене... - Review Dell Latitude E6530 Notebook

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 35 минути, djagi написа:

Не, става дума за това, да си купуваш Nutella, а не NuCrema, бонбони Lindt, а не "Троен лешник", примерно... Ама едва ли ще ме разбереш. Става дума за качество и класа, да не говорим за това, че дори като бързодействие и мощ, един такъв Business premium клас или workstation лаптоп отвява ширпотребата от по-горните линкове. Никой не е против новото, само дето качеството струва не малко пари, и определено не е за по 600-700 лева, а от 2000 и на горе. Ето ти малко материал за четене... - Review Dell Latitude E6530 Notebook

остави го кво му се обясняваш, да си живее в неговия свят и да бъде happy.

преди 1 час, andreygg написа:

Какви са тези антики, дето предлагате? Те са за музея

Ако наистина си мислиш че тези боклуци които се продават за по 5-600 лв и се водят "чисто нови" , са наистина нови , значи си ............. . Частите им са прозиведени може би преди "антиките" които ние предлагаме ;)

Редактирано от snipi (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, че има форумни "разбирачи", иначе "глупавите" хора, като мен и автора на темата, не знам какво щяха да правят. "Прехвалените кошници" втора употреба обикновено се продават със скапани батерии, които държат 20-30 минути /100 лева отгоре за нова/ и гаранция от 2-3 до 6 месеца, а после каквото господ даде. Вие май не разбрахте, че има хора, които няма да си купят лаптоп втора употреба та, ако ще да е с титаниево шаси и покритие, позлатени писти на дъното и мощност, като от научно-фантастични филми. Живейте си във вашия свят и бъдете happy. Когато някой пусне тема, че търси лаптоп втора употреба, тогава си предлагайте антиките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Андро, баце, пожелавам ти някой ден да ти се отвори възможност да сравниш един тинкпад/elitebook/celsius/latitude с лаптоп от 500-600 лева и да видиш на живо разликата. И да спреш да говориш глупости навред.

Ти може и да си мазохист и да предпочетеш очевидния боклук, ама другите може и да не са.

Редактирано от Tanaz_we (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, snipi написа:

остави го кво му се обясняваш, да си живее в неговия свят и да бъде happy.

Ако наистина си мислиш че тези боклуци които се продават за по 5-600 лв и се водят "чисто нови" , са наистина нови , значи си ............. . Частите им са прозиведени може би преди "антиките" които ние предлагаме ;)

не думай, зер не можем да четем кое кога е пуснато на пазара. Хванах се за едно от предложенията по- горе Celsius H700 (препоръчан на цена от 700 лв. ) модел 2010 , процесор по 45nm технология, 45W

(Освен хубавия, дисплей след време ако се изкорми и му се постави дръжка, може да се ползва и като здраво ИТ куфарче)

ark.JPG.3f622bbbe404ec4c0427bc74a2d62358

Celsius.thumb.JPG.f784e5c28c5462ff5124a4

Същото важи и за сравнението между видеокартите с разлика от 5 г. 

И как от поне 15 човека, които познавам никой не се оплака, че се е счупил или разпаднал на 3-тия месец - все такива за 650 - 750 лв., щото не търсят да ги намерят по 550- 600

Много дилърчета , ей , в тия теми или по- точно вече си мисля - сергийки за отикване на 2-ра  ръка лаптопи

От друга страна и продавачите на нови дерат с по 100- 150 лв. Реалната цена е промоционалната 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, McLane написа:

И двата са еднодневки ,няма да изкарат гаранцията си :)

Ми - супер, най-много обичам - като си купя нещо и да се скапе малко преди да му изтече гаранцията (а не след това). Дават ми ново и ... кръговрат.

преди 18 часа, Roujin Z написа:

Бюджетните лаптопи са над 800 лв....

Всички лаптопи са бюджетни - просто на различните хора им е различан бюджета (и целите).

Ако дойдеш да видиш - на каква антика работя в момента ...

преди 14 часа, andreygg написа:

Авторът на темета търси лаптоп за вкъщи /няма да се разнася/, а не за изстрелване на совалки.

Да и то за съвсем прости неща - "ще се ползва за сърфиране в нета, работа с word,  excel гледане на клипчета, филм не много тежък"

Защо не четете - темата е "Кой от тези двата (или друг на тази цена) да си избера", а не - кой е най-хубавия лаптоп изобщо.

PS. Off topic и не съвсем ...

Spoiler

Преди време минавайки покрай един автосалон на Aston Martin, един колега попита (досущ като във вица)

"Абе тия коли .. дали са хубави? Стават ли за нещо? Щото гледам - много не ги карат."

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, MicraNT написа:

не думай, зер не можем да четем кое кога е пуснато на пазара. Хванах се за едно от предложенията по- горе Celsius H700 (препоръчан на цена от 700 лв. ) модел 2010 , процесор по 45nm технология, 45W

(Освен хубавия, дисплей след време ако се изкорми и му се постави дръжка, може да се ползва и като здраво ИТ куфарче)

ark.JPG.3f622bbbe404ec4c0427bc74a2d62358

Celsius.thumb.JPG.f784e5c28c5462ff5124a4

Същото важи и за сравнението между видеокартите с разлика от 5 г. 

И как от поне 15 човека, които познавам никой не се оплака, че се е счупил или разпаднал на 3-тия месец - все такива за 650 - 750 лв., щото не търсят да ги намерят по 550- 600

Много дилърчета , ей , в тия теми или по- точно вече си мисля - сергийки за отикване на 2-ра  ръка лаптопи

От друга страна и продавачите на нови дерат с по 100- 150 лв. Реалната цена е промоционалната 

аз ДУМАМ, защото съм видял, ти какво си видял? Ъ? Прав е колегата и на витрина не си го виждал. Но все пак, хубаво е да има такива като теб , за да има  хляб за такива като мен ;)

Но ще се радвам да чуя , сравнението ти между видео картите.  Искам да се посмея на "мъдростта ти" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, Tanaz_we написа:

Скрий се, комплексар. Ти бизнес клас лаптоп даже на витринка не си видял. Смешко.

Яко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Lenovo - то е за предпочитане:

1.По-евтино

2.С вградено видео - по-дълъг живот на лаптопа, но е по-слабо

3. По-нов модел, ако има значение

И на двата недостатък е лъскавия екран и евтините пластмаси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, oavramov написа:

Lenovo - то е за предпочитане:

1.По-евтино

2.С вградено видео - по-дълъг живот на лаптопа, но е по-слабо

3. По-нов модел, ако има значение

И на двата недостатък е лъскавия екран и евтините пластмаси.

затова е по-добре втора ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, andreygg написа:

Добре, че има форумни "разбирачи", иначе "глупавите" хора, като мен и автора на темата, не знам какво щяха да правят. "Прехвалените кошници" втора употреба обикновено се продават със скапани батерии, които държат 20-30 минути /100 лева отгоре за нова/ и гаранция от 2-3 до 6 месеца, а после каквото господ даде. Вие май не разбрахте, че има хора, които няма да си купят лаптоп втора употреба та, ако ще да е с титаниево шаси и покритие, позлатени писти на дъното и мощност, като от научно-фантастични филми. Живейте си във вашия свят и бъдете happy. Когато някой пусне тема, че търси лаптоп втора употреба, тогава си предлагайте антиките.

В момента пиша от такъв лаптоп - Latitude E6230. Цена като нов - 1800 евро. Ревюто е писано точно преди 3 години. Затова и тази серия предложих (E6530), защото съм правил проучване и имам впечатление за въпросната машинка, защото притежавам такава. Взех го (впрочем, взех два) с всички екстри за модела (3G, светеща клавиатура, състояние неразличимо от нов, отлична батерия) за точно 450 лева. Казвам и цената, понеже виждам, са дадени линкове за цена на същия 650 лева. Нормално, E6230 се намира за около 480 лева. Аз харесвам компактните лаптопи, предложил съм обаче 15", защото явно автора е ориентиран към такъв. Батерията държи, вече проверено, около 4 часа с включен WiFi и намалена на 40% подсветка. Отгоре на всичкото, със стикер - сериен номер за Windows 7 Pro, тоест, съвсем легално в момента съм му сложил Windows 10 Pro. Гаранцията, честно казано изобщо не ме интересува, но е 6 месеца. Тъй или иначе, не вярвам, че ще ми се наложи да я ползвам. За 250 лева повече, купи си бюджетния пластмасов боклук, който е по-слаб като параметри, с лъскав дисплей - сигурно самия ти имаш такъв.

Няма да коментирам другите лаптопи, нямам преки впечатления. Бюджетни обаче съм виждал достатъчно. Онзи ден му инсталирах Windows на един приятел с бюджетен лаптоп. Все едно е правен от чашки за кафе, разтопени и оформени в корпус на лаптоп. Клавиатурата - страх те е да натиснеш. Екрана - ужасен и лъскав.

Трябва да се внимава при покупката на втора употреба лаптоп, но ако човек точно знае какво иска, запознат е с това, което взима, такава една покупка би могла да е много по-изгодна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, djagi написа:

В момента пиша от такъв лаптоп - Latitude E6230. Цена като нов - 1800 евро.

Посмали малко - ето ти един чисто нов - цената е наполовина - 900 евро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, jhoro написа:

Посмали малко - ето ти един чисто нов - цената е наполовина - 900 евро.

Да, три години след появата на модела... 700 лири. Не, мерси, взех си същия вече за 450 лева. Неразличим от нов.

А това, че след три години и повече, този лаптоп държи такава цена, за какво говори?...

Излиза, че доста изгодно съм го взел... 4 пъти по-ниска цена, от тази на нов в Англия. Дори да трябваше батерия да му взема (оригинална, чисто нова 3-клетъчна - 85 лева), нов хард или SSD - 100-250, още RAM... Пак си е доста изгодна покупка. Ако трябва, и снимка на моя да приложа, да покажа в какво състояние е... Еми ще трябва да ми се доверите, няма една драскотина, всичко му е ОК.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая тема е обърната на спорове за очеизвадни неща и всеки втори си защитава своето, щото видиш ли такъв лаптоп имал или е виждал някъде си. И като си вземе някой workstation клас машина, вече все едно хванал Господ за шлифера, кой еб*л - еб*л, кака се ожени. Всеки си има различни насочености, приоритети и виждания за нещата. Не всеки трябва да работи на Dell Precision или HP EliteBook, щото видиш ли другите са боклуци с ниска производителност и лоша изработка. Никой няма да противоречи за това, че стара работна станция често пъти е по-мощна и качествена от нов евтин лаптоп. Факт, защото материалите са много по-добри, изработката е на ниво, читава клавиатура, дисплей с добра матрица / правилно цветопредаване, хардуер от висок клас и прочее. И тук за масовия потребител идва големият въпрос: какво от това? При положение, че искаш преносим компютър, от който просто да си пускаш филмите и браузъра, защо да е задължително да e най-производителното и безупречно като сглобка? И защо да не е задължително ли, ами защото си има риск - винаги е неясно какво е състоянието на хардуерът, четене/запис по SSD, наченки на лоши сектори по HDD, има ли нужда от почистване по охлажданията на процесор/видеокарта, цялостно състояние на шаси, клавиатура, дисплей, изпускан ли е, удрян ли е и т.н. Отделно батерията може да е пята песен. За хората, които са навътре в хардуера, могат да преценят, да тестват, да сервизират и залагат на качество и производителност е разбираемо, но за един обикновен потребител, който може да купи нещо ново с пълна гаранция, не е задължителна тая гимнастика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, antigravity написа:

Тая тема е обърната на спорове за очеизвадни неща и всеки втори си защитава своето, щото видиш ли такъв лаптоп имал или е виждал някъде си. И като си вземе някой workstation клас машина, вече все едно хванал Господ за шлифера, кой еб*л - еб*л, кака се ожени. Всеки си има различни насочености, приоритети и виждания за нещата. Не всеки трябва да работи на Dell Precision или HP EliteBook, щото видиш ли другите са боклуци с ниска производителност и лоша изработка. Никой няма да противоречи за това, че стара работна станция често пъти е по-мощна и качествена от нов евтин лаптоп. Факт, защото материалите са много по-добри, изработката е на ниво, читава клавиатура, дисплей с добра матрица / правилно цветопредаване, хардуер от висок клас и прочее. И тук за масовия потребител идва големият въпрос: какво от това? При положение, че искаш преносим компютър, от който просто да си пускаш филмите и браузъра, защо да е задължително да e най-производителното и безупречно като сглобка? И защо да не е задължително ли, ами защото си има риск - винаги е неясно какво е състоянието на хардуерът, четене/запис по SSD, наченки на лоши сектори по HDD, има ли нужда от почистване по охлажданията на процесор/видеокарта, цялостно състояние на шаси, клавиатура, дисплей, изпускан ли е, удрян ли е и т.н. Отделно батерията може да е пята песен. За хората, които са навътре в хардуера, могат да преценят, да тестват, да сервизират и залагат на качество и производителност е разбираемо, но за един обикновен потребител, който може да купи нещо ново с пълна гаранция, не е задължителна тая гимнастика.

Да, така е, и щях да се съглася напълно, ако не ставаше дума, освен всичко друго, и за доста голямата разлика в цената. velinko777 е поискала съвет и всеки си е казал мнението... Вече тя/той ще прецени, може ли или не да се справи с избора на втора употреба лаптоп или пък по-добре да вземе нещото, което безспорно ще и върши (все пак) работа, да се разходи до плод и зеленчука и продавач-консултанта да я убеди колко изгодна покупка е направила.

Друг е въпроса, че velinko777 явно вече темата не я интересува, а ние че си почнахме спор, това е друга тема.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди години лаптопите от типа 600-800 лева бяха ставащи.

Сега са абсолютна трагедия и е чудо само да тръгнат или да не се разпаднат при малко по-силен натиск на клавиатурата или тъчпада. Отварял съм подобен. Пластмасариите са под 0,5 мм, шасито е най-евтиното от най-евтините с фалшива записвачка колкото да запълни мястото, дънцата са най-голямите евтинджоси с орязано качество, обикновенно най-долнопробните серии на Compal. Матрици, клавиатури, тъчпади, батерии да не говорим. Последните трупат по 20 и нагоре % износване след първият месец. Матриците - най-евтините от най-евтините китайски. Не AUO, не HannStar или който и да е по-знаен производител, както се влагаха в ниския клас едно време, ами сега са "Chunghwa" и още прочие ......... ! Между другото, за chunghwa-та съм сериозен, ползват се в много евтинджоси на HP.

Клавиатура, тъчпад, особенно корпус ! Не жалая да коментирам. Мисля че повечето ме разбраха, и без цветущи подробности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.