Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, дадоха ми един лаптоп, който е с проблем в пантите и ме дразни да го подпирам. Разглобих го да видя какво става и гледам, че те пантите изобщо не са хванати за долния корпус-смисъл златистите гайки, в които се навиват винтчетата са извадени от корпуса и не държат нищо. Мога ли по някакъв начин да ги залепя например с моментно лепило  или трябва да си търся направо друг корпус ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цитат

Няма начин ... да няма начин. Другото са оправдания.

беше казал някой.

Я дай поне една-две снимки ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В YouTube е пълно с видеа как се разглабят и сглабят най-различни модели лаптопи. Потърси за твоя и виж как му се захващат пантите... Едва ли е предвидено да се лепят с моментно лепило.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето снимка В дупчиците има едни малки ,,гайки", в които се навиват винтчетата.

Целта е да залепя тях някак, не пантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, slavi91 написа:

За тази цел е най добре да проведеш консултация с pconline. Има и негови теми във форума по тези въпроси с фотографии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, slavi91 написа:

Аз ще ти предложа едно "дърводелско" решение. Казва се винт-гайка  - 7324717-2-3.jpg    (снимката е примерна)

Резбова втулка с вътрешна метрична и външна винтова резба. Когато я навиваш в пластмасата - може да намажеш с подходящо лепило, според материала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята, но видях малко късно.

Залепих ги с капчица, както си мислех. хванаха хубаво винтчетата и засега не мърда. Ако има проблем ще търся направо корпус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок, ако пак се извадят (защото в момента само лепилото ги държи) - може да помислиш и за другия вариант. Тогава външната винтова резба ще се вреже в корпуса и ще стане по-здраво. И по-евтино от нов корпус.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.