Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бихте ли ми казали коя от двете конфигурации е по добра и си заслужава парите (който са 160 лв.).

Благодаря предварително за отделеното внимание!!!

HP 8000 Elite

• Процесор: Intel Core2Duo E8400 (3GHz, 6MB Cache, 1333MHz FSB, 2 Cores)
  • Памет: 4GB DDR3 Ram(max 8GB, 4 слота)
  • Хардиск: 320GB
  • Видео карта: Intel GMA 4500
  • Чипсет: Intel Q45
  • Оптично устройство: DVDRW
  • Друго: 10xUSB, PS/2, LAN, VGA, Display port, HD Audio, 2*PCIe x16, 1*PCIe x1, 3*PCI, LPT, COM, 5*SATA
  • Захранване: 320W 89% efficient power supply – active PFC
  • Вид кутия: права
  • Form Factor: ATX

HP xw4600 Workstation

• ·         Процесор: Intel Core 2 Duo E8400, Dual, 3.00GHz, FSB:1333MHz, 64-bit, 6MB L2
  • ·         Видеокарта:   NVidia Quadro NVS 285, 128MB, 64-bit, DX9.0c, OGL1.5, DMS-59
  • ·         Чипсет: Intel X38 Express
  • ·         Графичен слот:  2x PCI-E
  • ·         RAM памет: 4096MB (4GB), DDR2, ECC
  • ·         Твърд диск: 250GB SATA2
  • ·         Оптично устройство: DVD/CDRW
  • ·         Формат на корпуса: Tower
  • ·         Захранване (PSU): 475 Watt, Delta
  • ·         Клас: Workstation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще я ползвате? 

Иначе, повече ми допада първата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата. Но ще трябва да се взима видеокарта ако искаш да играеш някакви игри на нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се използва главно за писане на програмен код (за обучение). И някоя друга програма като (photoshop, premier pro).

За видеото се чудя между (PALIT GeForce GTX 750TI или ASUS R7 250) ако захранването позволява да се ложат тези карти ?

И ще се добави още 4 гб рам.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, тогава изобщо не ти трябва видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ги налични за това мисля да ги сложа поне една от 2 те (ако случайно реша да пусна нещо). Според теб коя ще е по добре да се ложи ? А иначе първата конфигурация е по подходяща така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да сте сигурен че видеокартата ще влезе в кутията. По -добрата е ГеФорс. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата конфигурация е по-добрата, но доколкото се сещам, кутията на 8000 е "slim design",  та по-хубавата 750-ка май няма да се събере вътре. Но винаги можеш да наминеш през някой сервиз и да се обзаведеш със стара кутия за 10-на лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория 320W захранването на първата конфигурация би трябвало да се справи с 750-ката, но както Roujin Z каза, на втората захранването е по добро за целта и видеото ще се събере в кутията. Има разлика и в рамта, като с инфото което имаме в случая, 1вата е по-добрата а и там хард диска е по-голям...стигаме до две възможности според мен

1вата- ако не пипаш конфигурациите

2рата- ако ще добавяш/подменяш компоненти

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как всички решиха, че първата е по-добра, много любопитно явление, след като са почти идентични като хардуер. Има малко по-голям твърд диск и DDR3 памет, но по всяка вероятност бавна, разлика с DDR2 на практика няма да има, E8400 още не е с вграден контролер за паметта, единствено е плюс, ако продаваш паметите по-нататък или за клок по шина. Втората конфигурация е с Quadro NVS 285, което е с DMS-59 изход, за него ще трябва преходник, излишно упражнение, принципно е предвидено за два отделни сигнала към два монитора. На първата трябва да с провери какво е захранването като марка, най-вероятно е качествено, но все пак. Мястото в кутията също е под въпрос.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес съм със първата конфигурация втората вече беше свършила :D . Спрял съм се на следните 3 видео карти :

PowerColor Radeon R7 250

ASUS R7 250

Gigabyte GeForce GTX 750

Коя от 3 е най подходяща за захранването.

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите не са проблем за захранването иначе като карта 750TI е най-добрата. Разликата не е никак за пренебрегване.

А може да си спестиш и 15 лв. като я вземеш от тук - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N75TOC-1GI/description.html

А ако побързаш за същите пари може да вземеш с 2ГБ - http://www.emag.bg/video-karta-zotac-nvidia-geforce-gtx-750-ti-2048mb-gddr5-128bit-mini-hdmi-2-x-dvi-zt-70601-10m/pd/DTYLZBBBM/

Цената важи до петък.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.