Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро си взех нов компютър и сега искам да си сменя монитора. Нямам никакъв опит с мониторите. В момента съм с 19" LG Flatron F920B. :( 

Това ми е компютъра. 

MB ASUS H81M-PLUS/1150

CPU I3-4170 3.7 GHZ/3MB/LGA1150/BOX

RAM 8G DDR3 1600 KINGSTON BULK

HDD 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR

HDD KINGSTON SSD SV300S37A 120 GB

CASE OMEGA ATX-8815BK/450W 12 CM/BK

OPTICAL LG GH24NSC0 DVD RW BLACK

С тези характеристики на компа, какъв монитор ще е най-добре за скромната сума от 300 лв.? Искам да е 21,5" и да поддържа full HD. Компа се ползва в домашни условия за интернет, игри (куестове), филми и работа с няколко програми (Аутокад и ArcGis). Ще съм ви благодарна да ме насочите към нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително IPS като за тия пари не е проблем да е и 23 инча - http://nikem-bg.net/computer-components/23-LG-23MP67VQ-P/description.html

Тоя модел все още е най-оферта. Без трептене и матов. Повече инфо - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-23MP67VQ-ips-monitor

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно Philips 240V5QDAB. Цената е на горната граница, размера е малко над твоя, но съм работил 4 години на подобен и нямах забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но Филипс ми идва голям екрана, като на телевизор, ще трябва на живо да видя колко точно е голям и да преценя.
А стойката на LG-то стабилна ли е и може ли да се мести, т.е. да си накланям монитора непред/назад? 

Редактирано от solenka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се накланя може всеки при по-скъпите може да се врътка и сваля надолу-нагоре. 

Ако ще купуваш стойка вместо монитор гледай за DELL дефакто LG със сменена стойка.

Лошото е че цените са високи и примерно може да е лъскав.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже стана дума - ето ти един Dell E2214H - 21.5 инча, 1920 x 1080 резолюция ...

преди 5 минути, Roujin Z написа:

Лошото е че цените са високи и примерно може да е лъскав.

Колкото до гланцов/матов - това е въпрос на виждане. Гланцоните са кофти при силна странична светлина, но пък имат по-добро предаване на цветовете.

Все пак говорим за монитор, не за лаптоп.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами примерно S2316H е като огледало. Слънцето не ми е проблем но винаги работя на запалена лампа зад гърба и подобен лично на мен не ми върши работа.

Колкото до E2214H той е TN та директно в кофата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, solenka написа:

И аз обикновено вечер ползвам компа, та в тази връзка наистина е по-добре да е матов екрана.

преди 5 минути, Roujin Z написа:

Ами примерно S2316H е като огледало. Слънцето не ми е проблем но винаги работя на запалена лампа зад гърба и подобен лично на мен не ми върши работа.

Щом работите вечер - най-добре е общото осветление в стаята да го намалите до минимум и да добавите локално, евентуално и клавиатура с подсветка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.