Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , препоръчайте ми видео карта за следната конфигурация :

Дъно: Asrock b85m pro4 , процесор I5 4440 , 4gb ram . Захранването е fortron 450w . 

Синът ми иска да играе  GTA V . Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бюджет?  На каква резолюция ще се играе и по-точно какъв е монитора? Аз заедно с видеокартата бих взел и още 4 GB RAM, защото 4 GB  на тоя етап вече са малко за новите игри. Няма да питам на какви детайли иска да играе сина ви, защото и той едва ли знае това, но пък в зависимост от изискванията, може и карта за 1000 лева да се окаже слабовата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX960 ако се търси среден клас но както казаха и още 4ГБ рам.

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-2gb-gddr5-zt-90303-10m

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е Philips 23 full hd , но е ниска серия . Мога да отделя 300 лв за картата . gtx 960  ми идва скъпа . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX960 не е подходящ защото захранването е слабо:whist: 750 GTX TI  е картата  предвид ограниченията които налага захранването

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Gregory House написа:

GTX960 не е подходящ защото захранването е слабо:whist: 750 GTX TI  е картата  предвид ограниченията които налага захранването

Това не е съвсем вярно.Захранването е напълно достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При един стрес тест на системата за около 10 часа певечето  захранвания не издържат и системата дава  BSOD  :21:За стабилен гейминг са необходими много неща не се подвеждай от техническите параметри те са само  за ориентир:20:Върху захранването може и да пише и 1000 Вата а да се издъни на 10 минутен стрес тест:17:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като разбрах , че за АМД видео ще имам нужда и от ново захранване , май остават две карти , които се побират в бюджета ми : GTX 750TI ( 60 w ) и GTX 950 (90w ) консумация . Разликата в цената е 80-90 лв . , а каква е разликата в производителността .  

Редактирано от pvitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя 950 е над 300 лв. та 750TI е единствения вариант. Гледай за сериозно клокната.

Бих ти препоръчал http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=20 но hl-eshop не работи

та ти остава тази - http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX750TI-STORMX-DUAL-2G/description.html

Edit; Всъщност във Варио Палитката е само 302 лв. а доставката е безплатна - http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-950-stormx-ne5x95001041f

Принципно е 20 лв. отгоре и като сложиш доставката отиват 330 лв. за това те подведох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам , че gtx 950 е по добрия вариант ? 302 лв е добра цена . Как ще се представя на GTA V ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, pvitkov написа:

Предполагам , че gtx 950 е по добрия вариант ? 302 лв е добра цена . Как ще се представя на GTA V ? 

Ще върви с намалени настройки.

https://www.youtube.com/watch?v=kLdxGMlvGwM

Аз бих дал тези 300лв като първоначална вноска и бих взел на лизинг по добра карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да се дават 300 лв. първоначално. Може да се вземе за 12 вноски по 41 лв. - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-2gb-gddr5-zt-90303-10m

Лошото е че дори при такива дребни суми се плаща доста отгоре. В случая + 53 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как се представят различни видеокарти при GTA 5. Там обаче настройките на графиката са почти максимални. Аз съм правил клипчета с GTA 5  и GTX750Ti. Макар и целта на клипчетата да бе да се види как се представя картата със средна ръка процесор, то с i5  резултатите ще са малко по-добри и плавни най-важното.

По време на клипа съм променял настройките на графиката и там отлично се вижда, как се представя и видеокартата и процесора. 

Най-добре е да се помисли и за още 4 GB RAM,  че те ще се окажат ограничаващо звено по някое време, още повече, че тая GTX950  е с 2 GB видеопамет, което може да е недостатъчно при тая игра, когато в същото време и RAM  паметта не достига. Допускам, че ще има проблеми с накъсана картина при завишени настройки на графиката.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента не мога да заредя клипчетата , защото "Големия" М_ел ,няма 3G . Ще купя  още една рам , но немога да намеря модел като нашия Kingston hiperx 1600 .Синът ми е на 10 г. и за него на този етап е важно да може да играе на игрите , все още не разбира дали е на Ultra настройки или на Hi . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като купих новата видео карта , се оказа че нямам конектор за да я захраня . Рових из Гугъл и разбрах ,че ми трябва преходник от 4 към 6 пинов конектор . Ще стане  ли по този начин и от кой 4 пинов конектор трябва да взема захранване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами , купих от румънците Asus GTX 960  strix , малко намалена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След един ден игра на GTA V , установихме , че ще се купува още рам памет . Нашата плочка е Kingston hiperxX Genesis - KHX1600C9D3/4G , няма я на пазара , затова търся подобна . Препоръчайте ми нещо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, pvitkov написа:

След един ден игра на GTA V , установихме , че ще се купува още рам памет . Нашата плочка е Kingston hiperxX Genesis - KHX1600C9D3/4G , няма я на пазара , затова търся подобна . Препоръчайте ми нещо .

Не е необходимо да е същата. Вземай най-евтината. Примерно A-DATA, ако се намира на пазара. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е желателно да се купува друг вид рам модул:no-no:Вероятно е да имаш проблеми със стабилността и чести сини екрани:whist:Преди да купиш се консултирай с инжинер :emoji_smiley-17:Рам модулите имат много променливи  като латентност ,тайминг, волтаж, честота и други специфични за производителя параметри за да купуват клиентите техните продукти:DАко имаш късмет понякога дори и различни чрез ръчно задаване на параметрите на модулите през биоса се получава желания синхрон:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.