Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 

От няколко седмици ползвам програма Акронис. Правя си бекъп на системата и целия Ц хард върху външен диск.

Дори е настроено да се изпълнява веднъж седмично и да не ме занимава. Но какво ме тревожи?

Първия път се създаде един архивен файл от близо 30 гбайта. Всяка седмица обаче се добавя отделно файлче от 1 до 3 гбайта, вероятно някакви промени по програми и системни файлове.

Това е нормално, защото аз работя доста динамично с компютъра. Само че се чудя какво ще правя когато свърши мястото на външния хард?

Ако се наложи ресторване кой файл от архивираните се ползва? Защото сигурно някои са излишни вече и бих могъл да ги изтрия, но не искам да го 

правя на сляпо...все пак не съм добре запознат с технологията. Ще се радвам, ако някой ме светне как се правят тези неща? Благодаря. :wink12:    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използва се последният файл направен от акронис-а,аз съм я ползвам тази програма последно преди 1 месец,и съм много доволен,особенно за копиране на hdd1->hdd2 със все багаж,ос,драйвъри и работи без проблеми,аз лично ако се наложи ползвам последният файл,създаден от акрониса.Не съм пускал такива планировки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В портфолиото на Acronis има няколко програми. Тук никой не уточнява кой от тях става дума. Допускам, че това е TrueImage. Ако е настроен да записва по разписание САМО разликите, всички файлове са важни.

Мое виждане: инсталира се нова ОС, всичко необходимо и се прави снимка на системния дял. Не се ползва архивиране по график, за да не се мултиплицират натрупаните през това време грешки

При срив системата се възстановява от създадената снимка (имидж)..

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

В портфолиото на Acronis има няколко програми. Тук никой не уточнява кой от тях става дума. Допускам, че това е TrueImage. Ако е настроен да записва по разписание САМО разликите, всички файлове са важни.

Мое виждане: инсталира се нова ОС, всичко необходимо и се прави снимка на системния дял. Не се ползва архивиране по график, за да не се мултиплицират натрупаните през това време грешки

При срив системата се възстановява от създадената снимка (имидж)..

Да. TrueImage е. Може би не трябва да правя снимки по график, а само когато наистина са правени сериозни промени в системата. А старите имиджи трябва да се трият. :shock11: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако целта е освобождаване на място - да.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Rewivo написа:

Да. TrueImage е. Може би не трябва да правя снимки по график, а само когато наистина са правени сериозни промени в системата. А старите имиджи трябва да се трият. :shock11: 

Това е така! Имиджа се прави при промени във ОС!

Но да попитам: /понеже, това което разбрах/!!!

Защо ти е акронис във операционата ти система?

Че нали като се скапе, първо ти трябва да заредиш ОС!

А тя няма да зареди! И к'во правим тогава?

Замислял ли си се за например Acronis True Image  Boot CD ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Digimon написа:

Това е така! Имиджа се прави при промени във ОС!

Но да попитам: /понеже, това което разбрах/!!!

Защо ти е акронис във операционата ти система?

Че нали като се скапе, първо ти трябва да заредиш ОС!

А тя няма да зареди! И к'во правим тогава?

Замислял ли си се за например Acronis True Image  Boot CD ?

Значи, мисля че съм се подсигурил, защото го  имам Акрониса на флашка и може да се бутва оттам. 

Освен това при стартиране на компютъра ми първо се появява Ф11  и за секунди ме чака...ако го натисна ще ми

тръгне Акрониса и тогава мога да избирам откъде да правя рестор на системата.( нали я имам на външен диск). 

Пробвах, че ф11 и флашката работят, но пробно рестор не съм правил. Гледах едни евтини хардчета по 20 лева

и като си купя ...ще направя тест върху тях.:wink12:    

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Rewivo написа:

Значи, мисля че съм се подсигурил, защото го  имам Акрониса на флашка и може да се бутва оттам. 

Освен това при стартиране на компютъра ми първо се появява Ф11  и за секунди ме чака...ако го натисна ще ми

тръгне Акрониса и тогава мога да избирам откъде да правя рестор на системата.( нали я имам на външен диск). 

Пробвах, че ф11 и флашката работят, но пробно рестор не съм правил. Гледах едни евтини хардчета по 20 лева

и като си купя ...ще направя тест върху тях.:wink12:    

Аха: Съгласявам се със теб!

Но дали, разните версии на акронис ще могат да работят съвместно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Новите версии обслужват снимките, правениу със стари версии. Обратното е невъзможно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Bbt_sm
        Здравейте. Имам следния проблем. Имам SSD диск, на който е инсталирана операционната система, но е червен, т.е. е запълнен целия, а другия диск е ХАРД ДИСК, на който има място. Има ли начин да прехвърля свободно пространство от единия диск на другия?
      • от TheMole
        Здравейте,
        Днес инсталирах partition magic. Оказа се че не работи за windows 7. Опитах да го пусна, но не тръгна и излезе син екран с разни символи не знам какви, рестартирах и след рестарта не виждах диск D и disc E,а само disk C се виждаше, където ми е OS.Изтрих Partition Magic. После инсталирах аcronis disk dirеctor. Там дисковете се виждаха, но не мога да ги направя така че да се показват в MyComputer и ако пробвам да check-на дисковете за бъгове ми казва, че не са за тази операционна система. Имам доста важна информация на disk D като снимки и учебни материали събирани с години и искам да ги спася - не ми се преинсталира. Има ли някой, който има идея какво трябва да направя? Ще бъда много благодарен.

• от sepium
        Здравейте преди 2 месеца си купих http://news.laptop.b...-geforce-gt435/ веднага като се върнах си направих бекъп на вси4ки дялове със ахронис включително и на рекавъри партишъните, но след известно време имах проблем със хардиска казаха ми че се е прецакъл сложиха ми друг хард но без инсталирани рекавъри заех се да въстановявам и 3 -та партишъна запазени в една флешка НО те са във формат .tib ползваната ахронис версия вижда всичките оригинални партишъни но може да маунтне само 1 ,та въпросът ми е такъв каква е процедурата за въстановяване с Acronis True Image Home 2011 и колко пъртишъна видими и невидими трябва да се направят на хардиска,и какви имена трябва да се сложат на партишъните благодаря ви мн.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.