Премини към съдържанието
sonicz93

Компютърът ми се рестартира, когато играя Rocket League

Препоръчан отговор

Здравейте, отскоро (последните един два ъпдейта на играта) всеки път, когато играя Rocket League след известно време компютъра ми се рестартира от само себе си. Играя играта от известно време (4-5 месеца), и не ми е правила проблеми досега и не ми го прави с други игри. Ако може някой да ми каже от къде е проблема и как да го оправя ще съм много благодарен! Конфигурацията може да видите тук , а захранването е това.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало спри автоматичния рестарт на Windows, за да видим каква грешка излиза. Може да си инсталираш и програмата AIDA или Speccy, за да се видят температурите на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това може да си провериш и хард диска за лоши сектори. Ако по време на игра някой важен за системата файл не може да се прочете заради лош сектор, съществува вероятност и от рестарт на системата. Това и би обяснило, защо само при тая игра системата се рестартира, а при други не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Като за начало спри автоматичния рестарт на Windows, за да видим каква грешка излиза. Може да си инсталираш и програмата AIDA или Speccy, за да се видят температурите на системата.

Ако става въпрос за тази настройка, изключих я, както е показано тук. Преинсталирах играта и видео драйвърите. За съжаление дори след като направих тези три неща ми прави същия проблем. Колкото до програмите опитах се да видя какви са ми температурите, проблемът е, че днес като се опитвам да стартирам играта почти веднага ми се рестартира компютъра все едно съм натиснал бутона за рестарт и даже нямам време за да натисна Alt+Tab за да погледна какви са температурите докато играта е стартирана. По-долу съм качил обаче снимки на системата преди да стартирам играта.

преди 3 часа, Кико написа:

След това може да си провериш и хард диска за лоши сектори. Ако по време на игра някой важен за системата файл не може да се прочете заради лош сектор, съществува вероятност и от рестарт на системата. Това и би обяснило, защо само при тая игра системата се рестартира, а при други не. 

След като го каза проверих и нямам проблем с твърдия диск. Третия скиншот е относно това.

Скрийншот #1

before game.png

Скрийншот #2

before.png

Скрийншот #3

hdd.png

Редактирано от sonicz93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава чакаме да видим грешката, която ще излезе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би захранването не издържа или нещо друго се пържи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.