Премини към съдържанието
peppone1

Как да прехвърля информацията на друг компютър посредством рутера?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да прехвърля голямо количество информация върху друг компютър, свързан към домашната безжична мрежа. Помня че се избираше някаква папка Share и името на компютъра, но не помня как се правеше, но не знам дали споделянето дава възможност да се копира информацията или само да се чете?

ОС на източника е Windows 10, а на приемника е Windows 7. От контрол панела създадох домашна мрежа и си записах паролата, на източника разреших споделянето в домашната мрежа, но после от приемния компютър не мога да го отворя, дава някаква грешка.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А става и с просто споделяне и копиране на файлове /папки

Какви са ОС на двете машини. И бих си позволил да препоръчам машините да се закачат с LAN кабел за времето на прехвърлянето на информацията.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

Какви са ОС на двете машини..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дава някаква грешка.

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откачаш хард диска на единия компютър и го закачваш към другия като втори. След това си прехвърляш цялата информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, peppone1 написа:

Здравейте, искам да прехвърля голямо количество информация върху друг компютър, свързан към домашната безжична мрежа. Помня че се избираше някаква папка Share и името на компютъра, но не помня как се правеше, но не знам дали споделянето дава възможност да се копира информацията или само да се чете?

ОС на източника е Windows 10, а на приемника е Windows 7. От контрол панела създадох домашна мрежа и си записах паролата, на източника разреших споделянето в домашната мрежа, но после от приемния компютър не мога да го отворя, дава някаква грешка.

Дефинирайте моля вашето разбиране за голямо количество. Защото примерно за мен това са 100 терабайта, за друг може да е 100 гигабайта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двата компютъра в една и съща група ли са? В интерес на истината аз винаги ползвам Workgroup споделянето. Никога не съм правил Homegroup. Провери IPv6  разрешен ли е на двете машини. Същото и за услугите Homegroup Provider; Server; Workstation; Computer Browser; Network List Service.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Емил Костов написа:

Откачаш хард диска на единия компютър и го закачваш към другия като втори. След това си прехвърляш цялата информация.

И после го закачам на трети компютър, докато не се счупи нацяло и по погрешка изтрия ОС на втория компютър. Ако това правя за всеки един компютър, слотовете на дънната платка ще станат на гъз, с извинение, както на един харддиск счупих едното краче от слота от безкрайното включване и изключване на кабела, освен това може и да се заключи самия диск при преместването му на друга машина.

За щастие от източника успях да отворя приемния компютър, след като създадох нова парола, щото старата отчиташе че е грешна, не знам защо, въпреки че спазих всички малки и главни букви. Но не знам как на източника да направя такава парола и да го отворя от приемника, но това е достатъчно за момента. Също така как мога да прехвърля файловете в "D"-директория, тъй като в "C"-то няма достатъчно място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане на "гъз", нито пък ще счупиш нещо. ОС пък съвсем няма да пострада. Не говори глупости. Освен това не си запознат с настройки и мрежи. Останах с впечатление, че процедурата ще се прави само веднъж.

Аз проблема съм си го решил доста лесно - преносим външен хард диск и проблеми нямам. И това, което го казвам е само ЕДИН вариант. Начини има много.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, peppone1 написа:

Също така как мога да прехвърля файловете в "D"-директория, тъй като в "C"-то няма достатъчно място?

Не е добре да се споделя системният дял - ще береш ядове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Нищо няма да стане на "гъз", нито пък ще счупиш нещо. ОС пък съвсем няма да пострада. Не говори глупости. Освен това не си запознат с настройки и мрежи. Останах с впечатление, че процедурата ще се прави само веднъж.

Аз проблема съм си го решил доста лесно - преносим външен хард диск и проблеми нямам. И това, което го казвам е само ЕДИН вариант. Начини има много.

Няма да е само веднъж. Външния ми харддиск, който представлява USB кутия, вътре с PATA харддиск не работи на Windows 10. Освен това един друг и скъп външен харддиск по 5 пъти блокирваше по време на копирането и накрая се самозаключи, след като му дръпнах кабела, просто нямаше как по друг начин да го изключа.

Ами то автоматично ми споделя системния дял, но като поразпитах, просто можело да се направи папка за споделяне в D-директорията. Тъй че няма нужда да инсталирам някакви сървърни програми. Благодаря на всички, за бързите отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външния хард диск трябва да е в кутия, която или да има отделно захранване или да е с 2 USB кабела. Единия за трансфер, другия за ток.

Иначе ето ти един примерен линк

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам какъв трябва да е кабела, аз ползвам оригиналния, но на един друг модел кутия оригиналния беше по-тънък и по-дълъг и някои харддискове с по-голяма консумация не можа да ги захрани, затова го върнах в магазина и повече неща да се занимавам с харддискове, защото могат да се повредят и изтрият частично и входните файлове в процеса на копиране и тогава вече няма оправия. Същите проблеми със загуба на информация ми се е случвало когато ги съхранявам в торент сайтове като различни торент задачи, които ползваха като източник едни общи файлове, като едната задача изяде половината текст от документа, но това е само едната страна за опасността от директното копиране.

Долният линк не ще да ме допусне, тъй като кода ми за регистрацията в Майкрософт е еднократен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи си, че днес ви е почивния ден.

преди 1 час, ExaFlop написа:

А става и с просто споделяне и копиране на файлове /папки

Какви са ОС на двете машини. И бих си позволил да препоръчам машините да се закачат с LAN кабел за времето на прехвърлянето на информацията.

И после пак

Какви са ОС на двете машини.

А то си пише още в първия пост

преди 2 часа, peppone1 написа:

Емо пък разнася като цветарка дискове

преди 1 час, Емил Костов написа:

@ExaFlop - понеже попита (индиректно)

В интерес на истината аз винаги ползвам Workgroup споделянето. Никога не съм правил Homegroup.

ето - Домашни групи – от начало до край (има за 7 и 8.1)

преди 45 минути, Емил Костов написа:

Външния хард диск трябва да е в кутия, която или да има отделно захранване или да е с 2 USB кабела. Единия за трансфер, другия за ток.

Имаш предвид "вътрешен" диск, който се ползва като външен. Щото - ако си е "истински" външен - има само един кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата съм я редактирал за да може и последните като теб да се ориентират, без да е необходимо да четат надолу всеки коментар. Но искам да питам, дали мога да свържа двата компютъра помежду им само с един Patch кабел, без да използвам интернет връзката или трябва между тях да се свърже рутера или чрез друг трансферен кабел, който да засече лаптопа като устройство?

Входния компютър след създаване на парола също се отвори от приемника. След това от контрол панела-свойства промених настройките от Работна мрежа към домашна, но след рестартирането, те отново се върнаха към Workgroup, но това не пречи да се засече от втория компютър, който е Homegroup и няма възможност да се направи Workgroup.

Но още по-голям зор видях как да направя тези настройки на Windows XP, след като никъде, нито в сайта на майкросфот, нито в Youtube не показват как да конфигурираме функцията за споделяне, а директно се нахвърлят върху желаната за споделяне папка и поставяне на отметката в Security And Sharing или Control panel- Network Sharing Center, но пропускат най-важното. И когато последвах тези стъпки се оказа че при мен място за такава отметка няма, нито пък менюто Network Sharing Center, а трябвало от същия този прозорец да се конфигурира функцията за споделяне, после да се рестартира компютъра и тогава вече да поставиш отметката. В днешно време на никой да не вярваш, как би се оправил възрастен човек без грам познания по английски при всичките картинки и приказки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.