Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мисля този или следващия месец да си сглобя едно пц,но съм начинаещ,та се чудя дали всички части съвпадат. Относно защо амд, да кажем че ги предпочитам пред интел за моя ценови клас пц...Еми кажете дали всичко е ок с тази конфигурация и дали си струва.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ Обща стойност - 217.23 лв. с ДДС

GB-970A-DS3P-AM3/]GB 970A-DS3P/AM3+ Обща стойност - 139.09 лв. с ДДС

4G-DDR3-1600-KINGST-HYPER-SAVG/]4G DDR3 1600 KINGST HYPER SAVG х2Обща стойност - 83.84 лв. с ДДС

components/TOSHIBA-DT01ACA050-500GB-32MB-DT01ACA050/]TOSHIBA DT01ACA050 500GB 32MB DT01ACA050 Обща стойност - 82.79 лв. с ДДС

PALIT-GTX960-JETSTREAM-2G/]PALIT GTX960 JETSTREAM 2G b]Обща стойност - 391.09 лв. с ДДС

DeepCool-PSU-500W-Bronze---DA500/]DeepCool PSU 500W Bronze - DA500 Обща стойност - 93.16 лв. с ДДС

Thermaltake-Versa-H13-Window-M-ATX-Gaming-Case/]Thermaltake Versa H13 Window M-ATX Gaming Case Обща стойност - 84.36 лв. с ДДС

Всичко

е 1070лв. с ддс.Компа е за игри ест. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма такова нещо като ценови диапазон. Това е стара антика която се представа по-зле от I3-6100.

Ето ти за 90 лв. по-малко с по-добър процесор - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r53121p1r52202p1r55439p1r55867p1r2248p1r55002p1rf.html

пс. Няма и една игра които тоя 6300 да е за предпочитане та не се набутвай с повече пари за по-слаба машина.

А тия 90 лв. ако трябва да се изхарчат виж за по-добро захранване + 20 лв. и по-добър вариант на видеокартата за оставащите + 70 лв.

По-хубаво не значи 500W а е това http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-430W-80Plus-Bronze-Power-Supply-P1-430S-XXB9/ 

Азиса е с 1 година повече гаранция от Палита - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5/

GB освен с по-голяма гаранция е и с 4ГБ памет - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/

А може да помислиш и за двойно по-голям HDD ако ти е необходим разликата е 13 лв. http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR/

Тук също имаш и по-голяма гаранция с 1 година. Тошибата е с две.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор,все пак ако можете да предложите една максимално добра амд конфигурация за тези пари да видя как стоят нещата. Много не ми се иска да взимам двуядрено пц, а и то новите игри почнаха вече да искат повече ядра,та за това да видя една по добра от моята амд конф. Мерси отново за отговорите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Амдфен написа:

Мерси за бързия отговор,все пак ако можете да предложите една максимално добра амд конфигурация за тези пари да видя как стоят нещата. Много не ми се иска да взимам двуядрено пц, а и то новите игри почнаха вече да искат повече ядра,та за това да видя една по добра от моята амд конф. Мерси отново за отговорите. 

Всяко едно AMD на AM3/+ е вече на 4-5 години като платформа и се обезмисля на фона на i3-6100 с 2 ядра + HyperThreading.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че най-добрият подход е да зададеш цена и сфера на ползване на машината. Ще получиш много по-добри предложения. В момента нищите нещата "на парче"

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ExaFlop написа:

Мисля, че най-добрият подход е да зададеш цена и сфера на ползване на машината. Ще получите много по-добри предложения. В момента нищите нещата "на парче"

Пише, че машината е за игри още в първия пост, цената е дадена около 1070лв и после питащият е казал, че се търси за тези пари, това не е ли достатъчно. :)

P.S. Три варианта до около 1100лв:

LGA 1151 + HDD

LGA 1151 + SSD

AM3+

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси i3 6100 vs FX 8350, и виж за какво става на въпрос.

Ако много държиш на АМД изчакай Zen,тази година ще го пуснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎20‎.‎2‎.‎2016‎ г. at 18:45, Амдфен написа:

I3-6100  e нива над този стар процесор на AMD да не говорим ,че сокета е поостарял и ще се изкара от пазара с края на FX серията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

FX-8350 срещу i3-6100 и i3-6100 срещу i7-2600.

Редактирано от Ivelin _ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.02.2016 г. at 18:45, Амдфен написа:

По принцип и аз съм AMD фен....и също исках да си събера една машина с FX-6300 обаче....това I3-6100 е по-добро....макар и двуядрено то има HyperThreading така, че работи като 4 ядрен....а тоя FX макар, че има повече ядра не работят и не са оптимизирани толкова добре....пък и е много по стар и харчи двойно тока дето i3 иска....от там ще ти трябва и по яко захранване....особенно с това 960 дето искаш.....

на 20.02.2016 г. at 18:45, Амдфен написа:

моето предложение за Build е следното...

CPU: Intel Core i3-6100 - 241лв
МOBO: ASROCK H170 PRO4/D3 - 153 лв
RAM: G.Skill Sniper 2x4GB DDR3 1600Mhz - 94лв
SSD: A-Data Premiere PRO SP550 240GB - 139лв
PSU: CoolerMaster Xtreme Power+ 500W - 68лв
GPU: Asus Strix GTX950 2GB - 334лв

Общо 1029лв..... :) според мен по добрия вариант е GTX 950 с SSD отколкото 960 с Hard.....така или иначе харда ще ти ботълнеква всичко и няма да имаш файда от тая скъпа карта....пък и 950 не изостава с много пред 960.....така че....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще взема интелско пц. по скоро ще изчакам зен линията,а между другото видях че имат нови аpuта а10-7860к. Просто не ми харесват интел,заради факта че цените им са ужасно надути,над 100$ двуядрен процесор..

Редактирано от Амдфен
пиша от тела си (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Амдфен написа:

Едва ли ще взема интелско пц. по скоро ще изчакам зен линията,а между другото видях че имат нови аpuта а10-7860к. Просто не ми харесват интел,заради факта че цените им са ужасно надути,над 100$ двуядрен процесор..

Има за какво....може да е 2 ядрен но с HyperThreading и реално все едно е 4 ядрен....така работи и производителноста и мощта му никък не е на 2 ядрен...особенно сега 6-то поколение са много напред....да се сравнява с стари AMD-та е глупаво...дори и да имат повече ядра няма файда....само ядат повече ток....е примерно този процесор от 6то поколение i3-6100 харчи около 50W ток и е много по-мощен от моя който е в подписа...също е и по-мощен от 6 ядрен FX.....ето ти един сайт в който можеш да намериш много информация за всеки един процесор: https://www.cpubenchmark.net/ както и за видеокарти: http://www.videocardbenchmark.net/  а ето ти и още един за видеокарти където можеш да сравняваш: http://www.hwcompare.com/ ....аз винаги се допитвам до тези сайтове когато търся и избирам нещо...сравнявам и оглеждам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Амдфен написа:

Що ли си мисля че си трол ?

преди 41 минути, icaka9 написа:

Има за какво....може да е 2 ядрен но с HyperThreading и реално все едно е 4 ядрен....така работи и производителноста и мощта му никък не е на 2 ядрен...особенно сега 6-то поколение са много напред....да се сравнява с стари AMD-та е глупаво...дори и да имат повече ядра няма файда....само ядат повече ток....е примерно този процесор от 6то поколение i3-6100 харчи около 50W ток и е много по-мощен от моя който е в подписа...също е и по-мощен от 6 ядрен FX.....ето ти един сайт в който можеш да намериш много информация за всеки един процесор: https://www.cpubenchmark.net/ както и за видеокарти: http://www.videocardbenchmark.net/  а ето ти и още един за видеокарти където можеш да сравняваш: http://www.hwcompare.com/ ....аз винаги се допитвам до тези сайтове когато търся и избирам нещо...сравнявам и оглеждам

Що ли си мисля, че си прочел 5 теми и повтаряш наизуст ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, N1K17Y написа:

Що ли си мисля че си трол ?

Що ли си мисля, че си прочел 5 теми и повтаряш наизуст ?

не знам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

темата е започнах за да видя дали амд конфигурацията която бях направил е добра,знам че амд сега са доста назад,но все пак исках да видя мнението на другите по въпроса...реших да чакам зен, може да взема някое добро аpu (по добро от моето пц в момента). Темата може да я затворите или там каквото се прави хд мерси за отговорите на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тънеш в жестока заблуда АПУ на АМД не е конкуренция на Интел та било и като графика вече. Това с цените и ядрата също е погрешно гледа се кое е по-ефективно.

Така или иначе имаме модули при едното при другото хипер-трейдинг и да се прави сравнение може само при резултатите не по-характеристики.

пс. И понеже стана дума 4-ядрен Интел които има също вгр. графика със все дъното може да се закупи за 130 лв.

Ето че има 4 ядрени и евтини ама това не значи че са по-добри от 2 ядрените за които говориш.

Точно като при АМД това са нисък клас машини за филми и интернет които не са подходящи за друго и ъпгрейда им е загубена кауза.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.02.2016 г. at 23:02, Амдфен написа:

значи и36100 има по добра вградена карта от да речем а107700к? ако е така взимам 3кта докато излезе Зена

Според мен да взимаш APU е пълна глупост....и да вземеш I3-ката не разчитай на неговото вградено видео....файда от вградена в процесора графична карта има само при AMD защото можеш да направиш crossfire с другата ти видеокарта(ако имаш) при Intel този филм го няма....но така или иначе вградените карти са много зле....хич недей да лежиш на тая кълка....така, че ако взимаш i3-ката си го взимаш заради самия процесор а не заради картата в него....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.02.2016 г. at 23:02, Амдфен написа:

значи и36100 има по добра вградена карта от да речем а107700к? ако е така взимам 3кта докато излезе Зена

Абсурд! Ако искаш добро вградено видео, то такова има при Broadwell. При Skylake  видеото може да се ползва до 1280х720  и то с доста условности на минимални до средни детайли. както се казва, безплатен обяд няма. Искаш добра графика - Boadwell. Искаш ефективен процесор за парите си - Skylake. Ако си фен на AMD - чакаш Zen,  та белким излезе нещо. 

преди 41 минути, icaka9 написа:

Според мен да взимаш APU е пълна глупост....и да вземеш I3-ката не разчитай на неговото вградено видео....файда от вградена в процесора графична карта има само при AMD защото можеш да направиш crossfire с другата ти видеокарта(ако имаш) при Intel този филм го няма....но така или иначе вградените карти са много зле....хич недей да лежиш на тая кълка....така, че ако взимаш i3-ката си го взимаш заради самия процесор а не заради картата в него....

Това с CF  е като да караш автомобил през нощта със слънчеви очила - ефектно, но неефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кико написа:

Абсурд! Ако искаш добро вградено видео, то такова има при Broadwell. При Skylake  видеото може да се ползва до 1280х720  и то с доста условности на минимални до средни детайли. както се казва, безплатен обяд няма. Искаш добра графика - Boadwell. Искаш ефективен процесор за парите си - Skylake. Ако си фен на AMD - чакаш Zen,  та белким излезе нещо. 

Това с CF  е като да караш автомобил през нощта със слънчеви очила - ефектно, но неефективно.

ми принципно, ако имаш възможност за такъв CF...защо пък да не....ще се усети разлика но няма да е голяма....за сметка на това процесорите в APU-то са слаби......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, icaka9 написа:

ми принципно, ако имаш възможност за такъв CF...защо пък да не....ще се усети разлика но няма да е голяма....за сметка на това процесорите в APU-то са слаби......

Така е, но има доста условности. Първо, кое ще е по-изгодно - нова платформа или комбиниране на старата ти видеокарта с APU. Второ, при CF  кадрите не се усещат като при single  карта. Тоест, там трябват повече кадри, за да не се забелязват микронасичания. Честно казано, преди време уж пооправиха CF  и SLI, но не съм сигурен, че всичко е ОК. И трето, печалбата от подобна комбинация е такава, че ако трявба да се заличат микронасичанията, то на практика печалбата е почти нулева. Освен това и видеокартите трябва да са близки по производителност, за да има ефект. изобщо...пунта мара е тоя CF  с APU. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като си водя лична статистика,ми ли ми казал на колко си години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎2‎.‎2016‎ г. at 23:02, Амдфен написа:

Изобщо не се мятай на apu-тата особено на AMD ,освен ако нямаш пари за качествена рам работеща на висока честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Георги Л.
      Тъй като искам да си вземем P10-тката искам да се ориентирам и с Вас, даите ми някви мнения кво няма,кво има минуси плюсове и всичко гледах ревюта неща но все пак пиша тук така че даваите мнения! 
    • от bulio911
      Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
      SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
      В момента конфигурацията ми е такава 
      Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
      Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
      Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
      Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
      Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
      Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
      Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
      И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
    • от b3s7ch0
      Здравейте,
      съвсем скоро, в порядъка на няколко дни, ми предстои да започна сериозно да се оглеждам за първата си кола, тъй като в понеделник ще се сдобия с книжка и ми се иска да няма голям период от получаването на книжката до подкарването на автомобила.
      Най-синтезирано разполагам с 5000-5500 лева и съм се насочил главно към Audi/VW/Volvo и по-конкретно A3/A4 от Audi, Bora/Passat от VW и S60/S80 от Volvo. Разбира се с приоритет търся кола от собственик, за да не ми се налага да се занимавам с автокъщи, но обявите от частни лица са все по-малко, а автомобилите, които предлагат, все по-често са в по-лошо състояние от тези в автокъщите.
      След първият неуспешен оглед, на една A4-ка, която на снимките изглеждаше чудесно, а реално беше ръждясала цялата, започвам да се замислям за една разходка до Дупница, за да мога поне да имам по-голям избор за разглеждане, тъй като явно с покупка от собственик или няма да стане или ще стане много трудно. Това, което ми се иска да разбера от вас е за какво да бъда внимателен при евентуална покупка от някоя от автокъщите там? Ясно е, че няма как да се разбере всичко от един оглед, но ми се иска да сведа до минимум рисковете.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! На скоро ми се отвори възможност за покупка на Mercedes S клас W220 на много добра цена. Автомобилът на пръв поглед е страхотен , грабна ме сериозно , но поддръжката ме притеснява силно. Колата е на въздушни възглавници , и мненията за този тип ходова част са силно противоречиви. 
      Първи собственик на такова возило твърди , че с заводските е изкарал 12 години без проблем , но цената на комплект , нови , оригинални въздушни възглавници струват повече от самия автомобил. Друг собственик на такава S класа взета втора употреба твърди , че поне една ще излезе от строя в годината , а рециклирането им струва 300-350лв на брой. От тук си правя извод , че повечето фирми занимаващи се с подобна дейност ползват крайно некачествени материали за извършване на ремонт. Самата дейност , която правят е да подменят гумения компонент , който изпуска , с нов. Даже в една от въпросните фирми занимаващи се с подобна дейност пише , че подменяли с 1,5мм по-дебела гума , която ми се струва малко циганска работа (уловка за дебили) , защото за подобен компонент , не е важна дебелината , а износоустойчивостта. От друга страна ви става ясно , че компонентите , с които се извършва рециклирането не са оригинални , а най-вероятно китайски ментета , и от там ви се наляга често да извършвате ремонт. Гаранция дават 1 година , но вместо да ви поставят оригинален компонент , с който ще изкарате 10+ години , те ви поставят китаец , с който да си изкара гаранцията и след това да сте им отново клиент. 
      Искам да попитам , заслужава ли си подобна покупка , и има ли начин при подобен проблем , да се извърши адекватен ремонт за нормални пари? 
    • от Dido299
      Привет! Трябва да сменя харда с нов, все пак вече е на 4 годинки и скоро ще издаде багажа. Та, насочил съм се към ssd, стига с тези hdd-та. Попадна ми Intel 530 Series 480GB SSD 2.5" SATA III 6GB/s 7mm на страхотна цена от 170 лева, а продавача твърди че интела е на 100% живот и е ползван между 17-34 дни. Казва че има голямо количество ssd-та и затова цената е такава, а като останат по-малко ще вдигне и цената. Не съм стиснат да не искам да дам повече кинти за ново ssd, но тази оферта ми човърка в мозъка, че вместо самсунг 240гб за 220 лева, мога да си взема интел за 170 лева с 2 пъти повече капацитет. Та ако имате някакво мнение по въпроса, което може да ми бъде полезно, моля помагайте. Благодарско!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.