Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един RTF файл, който е много голям 126мб и вчера чаках 8 часа за да се отвори буквално, защото ми трябва спешно и накрая компа ми заби като го отвори и се отказах направо, как да го отворя този файл, кво ли не търсих да го конвертирам в други формати, но не става има ли няква програма или нещо с което да гоотворя бързо или поне да гонапрая в PDF, намерих една програма тя е платена, пък с онлайн конверторите може само до 100МБ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, gig93 написа:

Имам един RTF файл, който е много голям 126мб и вчера чаках 8 часа за да се отвори буквално, защото ми трябва спешно и накрая компа ми заби като го отвори и се отказах направо, как да го отворя този файл, кво ли не търсих да го конвертирам в други формати, но не става има ли няква програма или нещо с което да гоотворя бързо или поне да гонапрая в PDF, намерих една програма тя е платена, пък с онлайн конверторите може само до 100МБ? 

Едно време като част от Windows имаше една програма Wordpad, пробвайте с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има специализиран софтуер за четене на такива големи файлове ...ъ-ъ-ъ... наричат ги четци на книги

едно време бяха популярни  Cool Reader Ice Book Reader

често пъти вградения  Wordpad  не върши работа, а се изисква инсталация на майкрософт офис пакета за да ти свърши работа, който е платен

пп

те това намерих в нета

http://www.itninews.com/news.php?readmore=3425

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с OpenOfficeLibreOffice няма ли да стане - ге поне са безплатни.

Автора - я го метни някъде този файл (ако не е секретен де), да пробвам да го отворя и запиша след това като pdf или doc(x).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се просто няква калпава нападжийска програма ги записва в такъв формат, така или инъче файла не можа да се отвори освен ако не чакаш 100 часа и накрая като се отвори и мръднеш ли мишката пак забива, тия хора не са ли чували за pdf?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, gig93 написа:

Оправих се просто няква калпава нападжийска програма ги записва в такъв формат, така или инъче файла не можа да се отвори освен ако не чакаш 100 часа и накрая като се отвори и мръднеш ли мишката пак забива, тия хора не са ли чували за pdf?

Ти се радвай, че са научили за "новата" ОС - Уиндоус. Те доскоро си караха под DOS.  :cant believe:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Ти се радвай, че са научили за "новата" ОС - Уиндоус. Те доскоро си караха под DOS.  :cant believe:

Все си мисля, че DOS е нещо много по-сложно от Уина. Ако е истина, тия от НАП са хакерите, дето удрят сайтовете на правителството:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Това отникъде не е вярно, работил съм в съседна агенция и имам поглед на нещата. Да не говорим че са ползвали линукс и UNIX преди доста от съфорумците ни да са проходили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами скоро им ползвах Android приложението да си проверя здравните - няма по-идиотско приложение, без изобщо да се помисли за хората, които го ползват. Най-много ме подразни капча кода, който е почти нечетим. Всичките им приложения, цялата им система е един ужас. Може и големи специалисти да са, какво от това. Едно елементарно плащане да искам да направя, то са чудеса от мисъл, всичко направено максимално да те затрудни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, djagi написа:

Ами скоро им ползвах Android приложението да си проверя здравните - няма по-идиотско приложение, без изобщо да се помисли за хората, които го ползват. Най-много ме подразни капча кода, който е почти нечетим. Всичките им приложения, цялата им система е един ужас. Може и големи специалисти да са, какво от това. Едно елементарно плащане да искам да направя, то са чудеса от мисъл, всичко направено максимално да те затрудни.

А замислял ли си се че не те си пишат приложенията, а фирми го правят за тях. Разбира се и те имат вина защото не са поискали/наложили по-добър UI/usability. Но аз съм виждал кода, който им дават външните изпълнители и можеш да ми повярваш че е лош...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето за такъв капча код става дума... Този път, само една цифра е трудно четима.

Аз поне, на моя телефон, трябва доста да си напрегна зрението за да видя осмицата.

Приложението има още един-два дразнещи бъга, за които им писах в коментарите към приложението в Google Play, ама явно няма кой да обърне внимание.

Screenshot_2016-02-21-20-22-57.jpg

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, capnemo написа:

Това отникъде не е вярно, работил съм в съседна агенция и имам поглед на нещата. Да не говорим че са ползвали линукс и UNIX преди доста от съфорумците ни да са проходили

Не знам какво си гледал - сега си погледнах писмата от счетоводителя. Файлове txt с разни декларации, справки и прочие за НАП съм получавал и носил до 2012-13 година.

Даже в момента виж какво пишат на сайта си

56ca047137683_Screenshot-21.02.2016-1838    - под Уиндоус.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Не знам какво си гледал - сега си погледнах писмата от счетоводителя. Файлове txt с разни декларации, справки и прочие за НАП съм получавал и носил до 2012-13 година.

Даже в момента виж какво пишат на сайта си

56ca047137683_Screenshot-21.02.2016-1838    - под Уиндоус.

А помисли ли защо е plain text? Това е най-малкото общо кратно, всеки може да отвори този файл, независимо от операционната му система

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.