Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден,колебанието е между 2те захранвания.Евентуалната система на която ще се монтира е 6700к с 980ти и клок колкото е възможно.Все пак ако мислите,че има нещо по-добро за 220-250лв предложете.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете са на еднаква платформа CWT PUQ G, но RMx като електроника и изпълнение е малко по-добре, само японски Nippon кондензатори, освен това е изцяло модулно със 7 години гаранция. Така че по-скоро изборът ти трябва да е между RM750x и EVGA G2 750, което е Super Flower Leadex също безкомпромисно като електроника и принципно трябва да се продава с 10 години гаранция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де, 850В Чифтека няма ли да издържи на по-висока консумация от корсара и евгата.Все пак е 100В повече и пак е голд сертификат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прави ли го по-качествен? Предполага се че като си пуснал темата си питал за захранване с достатъчна мощност за нуждите ти?

Seasonic G-360W примерно може да храни 980TI без проблеми. По-яко се взима с цел тишина или за повече от една карта.  

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, djonkataa написа:

добре де, 850В Чифтека няма ли да издържи на по-висока консумация от корсара и евгата.Все пак е 100В повече и пак е голд сертификат?

Тия 850W за да ги стигнеш ще трябва да сложиш още две такива 980 Ti. Разгледай ревюта в интернет, система с 980 Ti SLI харчи най-много 550-600W и то мерено към контакта, така че твоята няма да минава 350-400W при натоварване дори с клок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази система клокната ще е 450 вата при бенчове и 350 вата при гейминг. G 360,ама друг път,тестове няма ли да прави като я клоква?Най-изгодно е XFX TS 650 gold за 160 лв или XFX TS 750 gold за 175 лв. Захранванията не са модулни, ама с меки плоски кабели,гаранцията им е 5 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Qnko222222 написа:

Тази система клокната ще е 450 вата при бенчове и 350 вата при гейминг. G 360,ама друг път,тестове няма ли да прави като я клоква?Най-изгодно е XFX TS 650 gold за 160 лв или XFX TS 750 gold за 175 лв. Захранванията не са модулни, ама с меки плоски кабели,гаранцията им е 5 години.

Е, и двете на XFX са много читави, ама на тая конфигурация дето процесора и видеокартата са и 2К лева, кой ще иска да спести 50лв от захранване и да се лиши от модулните кабели и хибридния вентилатор ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, antigravity написа:

Е, и двете на XFX са много читави, ама на тая конфигурация дето процесора и видеокартата са и 2К лева, кой ще иска да спести 50лв от захранване и да се лиши от модулните кабели и хибридния вентилатор ?

Малко приказките ти са повече от необходимото и много за захранванията,а не ти е там силата.Я обясни с какво не си заслужава Seasonic G да се сложи на конфигурация от 2К?Понеже обичаш да обръщаш хардуер.бг,я прочети там и кажи няма ли оплаквания от модулни захранвания заради лошо контактуване в буксата?Я тогава пак ме цитирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Qnko222222 написа:

Малко приказките ти са повече от необходимото и много за захранванията,а не ти е там силата.Я обясни с какво не си заслужава Seasonic G да се сложи на конфигурация от 2К?Понеже обичаш да обръщаш хардуер.бг,я прочети там и кажи няма ли оплаквания от модулни захранвания заради лошо контактуване в буксата?Я тогава пак ме цитирай.

Приятелю, вместо да ставаш смешен и да ми се пениш, може да прочетеш какво съм написал. Казах, че на машина за 3-4K всеки би очаквал да получи модулни кабели и хибриден вентилатор, така че няма смисъл да се пестят 50лв и да се взима този XFX, след като коментирахме горе RMx и SuperNova G2. Едното е със 7 години гаранция, другото с 10, платформите са на Channel Well и Super Flower, съответно PUQ G и Leadex Gold, и двете са изпълнени изцяло с японски кондензатори от Tier 1, качеството на изработка по нищо не отстъпва на Seasonic S12G. RMx освен това е с хибриден вентилатор, който се пуска при определено натоварване нагоре, така че за ежедневни задачи може да не чуваш нищо от захранването. Ако мислиш, че на теб ти е силата в електрониката, с удоволствие ще направя една дискусия с тебе на тая тема, ако искаш да обсъдим трите платформи подробно, но ми се вижда, че си доста далече от материята. Къде съм казал, че S12G е лоша платформа за тая конфигурация? Пиша, че горните захранвания, които също са на база водещи платформи в момента и с безкомпромисни елементи са по-удачен избор за този, който може да си ги позволи. Аз hwbg го чета от 2003та, та знам много добре какво са писали, ти сега ще ми кажеш, че модулните захранвания не си струват, щото може да има лош контакт при буксите, да сигурно затова всички захранвания от висок клас вече са модулни ? 

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, antigravity написа:

Приятелю, вместо да ставаш смешен и да ми се пениш, може да прочетеш какво съм написал. Казах, че на машина за 3-4K всеки би очаквал да получи модулни кабели и хибриден вентилатор, така че няма смисъл да се пестят 50лв и да се взима този XFX, след като коментирахме горе RMx и SuperNova G2. Едното е със 7 години гаранция, другото с 10, платформите са на Channel Well и Super Flower, съответно PUQ G и Leadex Gold, и двете са изпълнени изцяло с японски кондензатори от Tier 1, качеството на изработка по нищо не отстъпва на Seasonic S12G. RMx освен това е с хибриден вентилатор, който се пуска при определено натоварване нагоре, така че за ежедневни задачи може да не чуваш нищо от захранването. Ако мислиш, че на теб ти е силата в електрониката, с удоволствие ще направя една дискусия с тебе на тая тема, ако искаш да обсъдим трите платформи подробно, но ми се вижда, че си доста далече от материята. Къде съм казал, че S12G е лоша платформа за тая конфигурация? Пиша, че горните захранвания, които също са на база водещи платформи в момента и с безкомпромисни елементи са по-удачен избор за този, който може да си ги позволи. Аз hwbg го чета от 2003та, та знам много добре какво са писали, ти сега ще ми кажеш, че модулните захранвания не си струват, щото може да има лош контакт при буксите, да сигурно затова всички захранвания от висок клас вече са модулни ? 

Ще ти трябват още 13 години да ги четеш!И намали тона!Сега виж кой се пени и е смешен:

8652154l.jpg

Виж и модулните кабелчета на RMx и сравни със същите PCIE плоски,които са запоени на XFX ;) :

8652160S.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябват още 13 години да ги четеш!И намали тона!Сега виж кой се пени и е смешен:

Ти трябва да намалиш тона, защото имаш да изядеш още 200 фурни хляб, както виждам. Ти започна да ми джавкаш. На тези снимки дето си постнал може ли да назовеш поне един електроненен компонент или си играеш на "да потърсим разликите"?  Да ти разясня ли как функционира OEM на CWT за Corsair или тия думи не ги разбираш? В момента CWT предлага за ATX две Gold платформи, едната се нарича CSH G и се предлага с мощност 1000W, а другата искаш ли да познаеш как се казва? PUQ G. От своя страна Corsair ползват CWT като OEM и дизайн партньор и могат да поръчат различни доработки по платформата, какви ще са електронните елементи, линиите за напрежение, VRM частта и си слагат свои лепенки и вентилатор по избор. Затова накрая това, което ти виждаш е малко по-различно от "сухата" палтформа. На същият принцип са марките, които работят с FSP, Seasonic, Super Flower, Delta, Enhance и прочее. Но реално платформата си остава непроменена като основна схема. Това, че ти отваряш снимката и виждаш неща, които явно са ти неясни е друг въпрос. Или ти ги различи по цветовете? :D Относно кабелите си изръсил голям виц. Тези "кабелчета" на RMx виждал ли си ги изобщо, защото в кутията до мен има RM850x и да ти кажа са толкова твърди и дебели, че едвам се прекарват за кабелен мениджмънт. Как досега никой не се оплака, че захранването му е с модулни кабели и всеки го счита за плюс, пък ти дойде да ни обясниш, че немодулните са по-добри. Нали само Seasonic знаеш, я кажи защо Platinum и X сериите са с модулни кабели, ако са толкова проблемни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, antigravity написа:

Ти трябва да намалиш тона, защото имаш да изядеш още 200 фурни хляб, както виждам. Ти започна да ми джавкаш. На тези снимки дето си постнал може ли да назовеш поне един електроненен компонент или си играеш на "да потърсим разликите"?  Да ти разясня ли как функционира OEM на CWT за Corsair или тия думи не ги разбираш? В момента CWT предлага за ATX две Gold платформи, едната се нарича CSH G и се предлага с мощност 1000W, а другата искаш ли да познаеш как се казва? PUQ G. От своя страна Corsair ползват CWT като OEM и дизайн партньор и могат да поръчат различни доработки по платформата, какви ще са електронните елементи, линиите за напрежение, VRM частта и си слагат свои лепенки и вентилатор по избор. Затова накрая това, което ти виждаш е малко по-различно от "сухата" палтформа. На същият принцип са марките, които работят с FSP, Seasonic, Super Flower, Delta, Enhance и прочее. Но реално платформата си остава непроменена като основна схема. Това, че ти отваряш снимката и виждаш неща, които явно са ти неясни е друг въпрос. Или ти ги различи по цветовете? :D Относно кабелите си изръсил голям виц. Тези "кабелчета" на RMx виждал ли си ги изобщо, защото в кутията до мен има RM850x и да ти кажа са толкова твърди и дебели, че едвам се прекарват за кабелен мениджмънт. Как досега никой не се оплака, че захранването му е с модулни кабели и всеки го счита за плюс, пък ти дойде да ни обясниш, че немодулните са по-добри. Нали само Seasonic знаеш, я кажи защо Platinum и X сериите са с модулни кабели, ако са толкова проблемни?

Толкова глупости написа и така се изложи за пореден път,че счупи тъпомера.:13:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова глупости написа и така се изложи за пореден път,че счупи тъпомера.:13:

Освен да ти се изсмея в лицето, щото не можеш да отговориш по никакъв начин. Айде кажи кое са глупости, палячо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един последен бърз въпрос, SEASONIC SS-760XP2, Platinum за 300лв струва ли си разликата и по-добро ли е от горепосочените?

Редактирано от djonkataa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, djonkataa написа:

един последен бърз въпрос, SEASONIC SS-760XP2, Platinum за 300лв струва ли си разликата и по-добро ли е от горепосочените?

Ами ако питаш тоя над мен, най-вероятно не си струва щото е с модулни кабели, които може да не правят добър контакт. :D Сериозно сега SS-760XP2 е общо взето най-доброто, което Seasonic може да предложи, DC-DC преобразуване с LLC, само Nippon, Rubycon и не един, а два главни кондензатора на Hitachi с рейтинг 105C. Дори е безсмислено да се говори за електрониката и изработката, след като това е флагмански продукт. Гаранцията е 7 години. Това, което може да прочетеш от първа ръка като проблеми за тези модели е, че може да имат coil whine, което на тая цена е малко неприятно. Освен това вентилаторът при натоварване не е от най-тихите. Ефективността е малко по-висока от тази на Gold моделите, но това няма и да го забележиш. Така че поне по мое мнение трудно може да се оправдае цената на фона на коментираните горе RMx и SuperNova G2, поради простата причина, че и двете не отстъпват като електроника. Дори в момента платформата на Super Flower е голям "проблем" за Seasonic.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се търси платина Цветето също има за тия пари. Пък за 400 лв. има и титан. :whist:

В момента не работи hl-eshop но 750W е около 250 лв. за златото и около + 30 лв. за платината.

Титана се предлагаше само като 850W за около 400 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, гледах ги 850-60Ватовите ама някакси над 300лв не ми се дават.В крайна сметка последно реших да е Корсара 750х.Мисля,че си струва парите (240лв).Сиисоника 760в също ми хвана окото но ме отказа вероятността за coil whine.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eй на това му казвам дългогодишна инвестиция. Честито и дано да ти изкара поне 3 компютъра да захраниш с него.

Поне аз така мисля да направя с моя дърт HX.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаха налично 750х.Попитах за 850х казаха 1 седмица и в крайна сметка взех обсъжданото EVGA Supernova G2 само че 1000В.Поне знам,че каквото и да слагам занапред,както и да клоквам няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.