Премини към съдържанието
Stoyns

Странен проблем с монитор или видеокарта (не знам точно)

Препоръчан отговор

Честно казано не знам какво се е случило, просто си включих компютъра и той излъчваше много странно, приложил съм снимки понеже не знам как се нарича това "явление"  Не знам какво да правя , помощ :/

scrn1.png

scrn2.png

scrn3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си разделителната способност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо аз ли имам дефект със зрението? Не виждам нищо необичайно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно 4 пиксела са се събрали в 1, резолюцията е ужасна :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Щом не е с настройките за самата резолюция или драйверите, то тогава опитай с друг кабел да свържеш монитора (по възможност и с друг интерфейс) или в друг порт на видео картата. Например ако сега е свързан с HDMI, опитай с VGA или DVI. Зависи какви са възможностите ти на монитора, видео картата или какви кабели имаш. Аз имах същия проблем с телевизор, на някои портове се получаваше подобно нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай монитора на друг компютър и така ще разбереш. Ако монитора е стар може и от него да е. Каква му е марката и модела?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS/начален екран как се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг компютър изобщо не тръгва, в биос даже не мога да влезна в  менюто, понеже ми показва първо буут меню и от долу има сетъп, а клавиатурата и мишката не реагират. Много странно :/ Иначе е лоша резолюцията на самото меню, вижда се същия проблем.

UP- Интересното е че на клипове не показва проблема :/

Редактирано от Stoyns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се че не мога да вляза в биос, просто зацепва при опит да се влезе, когато успях да видя менюто не можех да управлявам с мишката или стрелките. Реших да направя биос ресет (понеже имам дуал биос от гигабайт) . След това при опит да вляза в биос зацепи на това меню и край с пц-то

S60224-233711-001.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли на този компютър PS/2 букса за клавиатура? Намери си една PS/2 клавиатура и пробвай с нея да влезеш в BIOS. За USB рразреши legacy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема частично може да бъде решен като се зададе на видеокартата да прави  мащабирането;) Всяка видеокарта си има панел за управление:whist: на английски  scaling  :ohmy: Oсвен това помагат максималната яркост  и краткотрайното изключване на монитора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах, зададох ги тези настройки. Но не помогна, излъчва с макс яркост и контраст. И с няксква разбъркана резолюция :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай максимална стойност на честота на опресняване и тествай  монитора като започнеш с резолюция 800 на 600 . Ако нищо не помогне опитай Уиндоус 8.1:whist: Имах същия проблем  сега го срещам изключително рядко :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.