Премини към съдържанието
plamen74

Проблем с отварянето на светкавицата на Pentax K-m

Препоръчан отговор

Преди малко дъщеря ми ме извика и ме попита защо не и се отваря светкавицата на Пентаксчето. От менюто избрах принудителна светкавица и при фокусиране на тъмто се вижда как присвятква, но от бутона за отварянето и по никакъв начин не иска да се отвори. Има ли начин да се оправи или си трябва сервиз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, plamen74 написа:

Преди малко дъщеря ми ме извика и ме попита защо не и се отваря светкавицата на Пентаксчето. От менюто избрах принудителна светкавица и при фокусиране на тъмто се вижда как присвятква, но от бутона за отварянето и по никакъв начин не иска да се отвори. Има ли начин да се оправи или си трябва сервиз?

А при снимане светва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето цялото ръководство на апарата. Там може да намериш отговор на въпроса си. Доколкото прочетох бегло това може да не е проблем, а настройка. Този апарат може да поддържа 3 модела светкавици и за всяка една от тях са нужни специфични настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Доколкото прочетох бегло това може да не е проблем, а настройка.

Не е настройка. Като натиснеш бутона за отваряне на светкавицата - трябва да се отвори. На мен ми прилича на повреда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така да е. Най-лесния начин е да отиде при професионален фотограф, който е навътре в нещата и е запознат с този модел. Той най-лесно ще му каже дали е проблем или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, capnemo написа:

А при снимане светва ли?

Да, светва но не се отваря! В автоматичен режим с настройка за принудителна светкавица си светва, но не иска по никакъв начин да се отвори. Все едно се е заклещила, но в същото време работи. Само дето не може да се ползва по този начин.

Ето линк към току що направено с телефона клипче:
https://drive.google.com/file/d/0B-9J4o5v1S_LTnFKMUlycjUtU2M/view?usp=sharing

преди 4 минути, flare написа:

Не е настройка. Като натиснеш бутона за отваряне на светкавицата - трябва да се отвори. На мен ми прилича на повреда.

Не се отваряше преди само ако е включена опцията са няколко поредни снимки, но там си е настроено за една. Изобщо не реагира при натискане на бутончето, но иначе си светва и при снимане, и както е на клипчето при фокусиране.

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen74 написа:

Да, светва но не се отваря! В автоматичен режим с настройка за принудителна светкавица си светва, но не иска по никакъв начин да се отвори. Все едно се е заклещила, но в същото време работи. Само дето не може да се ползва по този начин.

Ето линк към току що направено с телефона клипче:
https://drive.google.com/file/d/0B-9J4o5v1S_LTnFKMUlycjUtU2M/view?usp=sharing

Пламене, личното ми мнение е да се обърнеш към сервиза на Пентакс :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Пламене, личното ми мнение е да се обърнеш към сервиза на Пентакс :(

Благодаря, ще го напрявя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.