Премини към съдържанието
Kibik

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i недостатъчна памет

Препоръчан отговор

Имам стар Samsung Galaxy Ace GT-S5830i. Андроида е 2.3.6, сложил съм и външна SD 1GB. Нищо не е инсталирано, има само собствените си апове. При опит за инсталиране на който и да е Апп от Гугъл Плей, дава "Недостатъчно място в хранилището"..Паметта си е малка, вероятно около 150MB, свободна беше около 17МБ. Изтрих каквото можах и стана около 40MB, но отново същия резултат при опит с Вайбър, вероятно е по-голям.

Опитах вариант- изтеглих на лаптопа някакъв Вайбър com.viber.voip.apk и чрез Киес го сложих на SD картата, дано се инсталира там, но не. При кликване на файла излиза

"Инсталационна програма Packge" и "Потвърждаване и инсталиране" . На което и да кликна, излиза "Грешка в анализа" Има проблем при анализирането на пакета/ОК.

Понеже съм нов с Андроида, питах в 1-2 магазина за телефони и заключението беше, че телефона е безбнадеждно стар, стара версия на андроида, слаб процесор  и нищо не може да се направи- става само за Ало...Дори и нещо да се инсталира (Скайп/Вайбър, няма да върви...) Андроида нямал опция за инсталиране Апове на SD картата, а и не можело тези от паметта на телефона да се прехвърлят на SD за да се освободи място...

Знам, че е много дърт телефона, но наистина ли за нищо не става. (Имам си хубав телефон, но исках да подкарам и тоя...)

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го същия проблем и при по-нови модели. Просто са заделили малко място за системна памет. От настройките задай все пак да инсталира на картата памет, въпреки че не всички приложения го спазват. Иначе за да освободиш памет влизаш в настройки-приложения и изчистваш данните най-вече на фейса и след това на което може. Не да деинсталираш а само чистиш данните.Фейса мисля че ще реши проблема като го почистиш, след това просто трябва да се логнеш наново като искаш да го ползваш. Ще се наложи често да го чистиш. Само с едно разглеждане набързо пълни около 150мб. Иначе ще си вървят скайпа и вайбър без проблем, но вероятно ще трябва да избираш понеже няма да стигне паметта за да ги инсталираш и двете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, eminem_vr написа:

Има го същия проблем и при по-нови модели. Просто са заделили малко място за системна памет. От настройките задай все пак да инсталира на картата памет, въпреки че не всички приложения го спазват. Иначе за да освободиш памет влизаш в настройки-приложения и изчистваш данните най-вече на фейса и след това на което може. Не да деинсталираш а само чистиш данните.Фейса мисля че ще реши проблема като го почистиш, след това просто трябва да се логнеш наново като искаш да го ползваш. Ще се наложи често да го чистиш. Само с едно разглеждане набързо пълни около 150мб. Иначе ще си вървят скайпа и вайбър без проблем, но вероятно ще трябва да избираш понеже няма да стигне паметта за да ги инсталираш и двете. 

Нали казах, че няма опция да инсталира на картата. Казах и , че нищо не съм инсталирал, не може, нали това е проблема, няма и Фейсбук. Изчистил съм данните на което може, но положението е гореописаното.

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция да инсталира на картата. Pросто не работи с вайбър, скайп и някой други приложения. Не знам дали си го задал. Щом си изчистил всичко и няма място значи няма как да инсталираш. Може да се рутне за да инсталира приложения на картата, но точно вайбър, скайп и фейса все ще си ходят на паметта на телефона. 

виж и това все пак - http://androinica.com/2010/08/how-to-install-apps-to-the-sd-card-by-default-on-android-2-2-froyo/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро правих гимнастики с подобен телефон и реших проблема по следния начин. В гугъл пишеш "стара версия на viber", "стара версия на skype", "стара версия на facebook" /без кавичките/ и други подобни. Сваляш най-старите версии на програмите. Недостатък е, че са предимно на английски, но за сметка на това са малки по размер 2-3 до 8-10 мегабайта и се инсталират без да се появява "недостатъчно място в хранилището".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andreygg написа:

Скоро правих гимнастики с подобен телефон и реших проблема по следния начин. В гугъл пишеш "стара версия на viber", "стара версия на skype", "стара версия на facebook" /без кавичките/ и други подобни. Сваляш най-старите версии на програмите. Недостатък е, че са предимно на английски, но за сметка на това са малки по размер 2-3 до 8-10 мегабайта и се инсталират без да се появява "недостатъчно място в хранилището".

Старата версия на Skype не работи, а Viber постоянно те подканва за ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен решението е автора да си вземе най-евтиния смартфон от най-близкия за него оператор/магазин. Тези стари телефони просто вече не стават да се ползват като смартфони. Само като слушалка, за музика и браузуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, niki292002 написа:

За мен решението е автора да си вземе най-евтиния смартфон от най-близкия за него оператор/магазин. Тези стари телефони просто вече не стават да се ползват като смартфони. Само като слушалка, за музика и браузуване.

Не е решение...Донесох го от чужбина за сестра ми, която не иска смартфон, интернет на телефона...но все пак опитвам. Исках да и инсталирам вайбъра и скайпа, за да можем да контактуваме.

Предложението на Андрей ми харесва... Инсталирах Вайбър 2.2.3 (6.9МB) и работи, но без видео и не показва абонатите кога са на линия. Получи се и странен ефект- В SIM на Самсунга има моите два номера в Англия и в България. В моя тел е БГ SIM, английската е извадена, но вайбъра на Самсунга казва, че английската в момента има вайбър, БГ няма.(всъщност е обратното) От самсунга не може да се звъни на БГ номера, може на английския, но всъщност звъни моя тел. в който е БГ SIM... От мя тел с БГ SIM мога да звъня на Самсунга.

Колегата казва, че стар Скайп не работи, но мога да опитам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Kibik написа:

Каквото и да правиш, нищо няма да се промени. Решението е, да руутнеш телефона и да направиш приложенията да се записват, на картата памет. Адроид версия 2.3, не може да мести приложения. А андроид форума, има теми с подробна инструкция на български, какво да правиш. Но за всеки случай, разгледай и тук, може да са написали инструкция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, niki292002 написа:

Старата версия на Skype не работи, а Viber постоянно те подканва за ъпдейти.

Вярно ли? Интересно как ли се справих. Май не си прочел поста ми. И защо е необходимо да ъпдейтваш?

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак освободих малко място и инсталирах версия 5.0 на Вайбъра...

Възникна нов въпрос за, та да обясня:
Въпросният Самсунг донесох на сестра ми в БГ от чужбина, тя не иска нищо освен вайбъра за да контактуваме. В нейната SIM на Vivacom са моите два номера- английския и българския. Сега съм в БГ и използвам българската SIM в моя HTC, английската е извадена и не работи. И двата номера се появяват във нейния Вайбър, но има странен ефект:
Срещу БГ ми номер в нейния телефон няма символа на Вайбър, въпреки, че това е активният ми номер в БГ. Срещу английския ми номер обаче тя има символа на Вайбър и само с него може да осъществи комуникация с мен. Също, аз като и звъня на Вайбъра, от БГ ми номер, тя вижда, че е от англойския номер, който е изключен, Когато и звъня или тя на мен, но не през Вайбъра, си показва вярно, че е от БГ ми номер.
И двата ми номера в нейната SIM са въведени с кода на страната +44 и+359 съответно.
Има ли обяснение този ефект или е свързано някак си с някакво объркване в Гугъл акаунта ми...? Какво да проверя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Kibik написа:

Има ли обяснение този ефект или е свързано някак си с някакво объркване в Гугъл акаунта ми...? Какво да проверя

Питах за сравнение двама от абонатите ми, единия имаше символа на вайбър и на двата ми номера, а другият само на българския...
Изглежда причината e, че съм регистрирал във вайбър първоначално английския номер. Ако е така, би трябвало да има опция да добавиш още номера към вайбъра си и да показва на абонатите ти само достъпния номер в момента, а не първоначалния...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.