Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за съвет за лаптоп. Не ми трябва за ултра гейминг, по-скоро ми се иска да взема нещо, което ще си заслужава парите, а пък ако реша да поиграя, да мога да си пусна някоя по-нова игра, въпреки че аз съм все още на ниво Heroes 3 и Starcraft, ама дето се казва на тия години, може да ми се иска да поиграя нещо по-ново. Общо взето гледам да се спра на оптималния вариант.

Спрял съм се на тези лаптопи. Най-вече се чудя между първия със ССД и този последния, геймърския с алуминиев корпус. Ако някой предложи нещо по-добро за подобни пари, ще му бъда много благодарен.

Лаптоп ASUS K550JX-XX010D със 120GB SSD – 1358лв 

Лаптоп ASUS X550JX-XX130D – 1408 лв

Лаптоп ASUS K550JX-DM274D – 1479 лв

Лаптоп Acer Aspire V5-591G с 8GB RAM памет – 1349 лв

Лаптоп Acer Aspire V5-591G с 8GB памет – 1419 лв, с 4 ГБ видео

Лаптоп Asus G551JX-CN129D – 1399 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом искаш високи настройки тая слаба видеокарта няма да свърши работа особено при вариантите дето са FullHD.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест ме съветваш да спестя пари и да си взема лаптоп с по-слаба резолюция? Защото за по-добра видео карта пари не ми се дават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю, това е ясно. Единствената причина поради, която си вземам настолен лаптоп е, че нямам физически място вкъщи където да си сложа нормален компютър, а тоя лаптоп поне ще мога да го пъхам под холната маса. Та затова отново въпросът е, кой лаптоп най-струва да си взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ba6 maistora написа:

Единствената причина поради, която си вземам настолен лаптоп е, че нямам физически място вкъщи където да си сложа нормален компютър, а тоя лаптоп поне ще мога да го пъхам под холната маса. Та затова отново въпросът е, кой лаптоп най-струва да си взема?

Мога да те улесня леко колега като притежател на Acer купен от Бг известен магазин. Никога не бих повторил избора си както на лаптоп така и на магазин. И колегата по-горе е прав за резолюцията, че при 1920/1080, видео от рода на 950м малко ще се задъхва.  Можеш и сам да смениш резолюцията на по ниска от рода на 1366/768 когато цъкаш игри и почнат да падат кадрите. И при този размер 15 инча съвсеем леко се губи смисъл от фул HD иначе е  готино че примерно екрана е с IPS и корпуса е от алуминий. Сигурно бих взел за тези пари с четириядрен процесор и ssd  ако има някаква гаранция че е чисто нов, а не примерно върнат ремонтиран и после продаващ се като нов... Но за това само късмет.

P.s. Погледни и други и-нет магазини. Понякога за 50-100 лв човек си създава големи проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво бих гледал аз при избора на един лаптоп?

1. От къде ще го купя и кой и как ще ми го сервизира при проблем.

2. Гледаш да не е 'скопен' процесора - това е най-незаменимия компонент в един лаптоп и най-натоварения, за да осигури производителност на всички приложения.

3. Аз задължително бих си взел с SSD - независимо, че може да няма записвачка (може да се закупи външна при необходимост). Осигуряваш си бързодействие и безпроблемна работа при сътресение на лаптопа (при което може да се повреди големия диск). 128 GB е минимума като размер (зависи какво ще инсталираш като програми).

4. Задължително е да има добър дисплей дори и на 15" - високата резолюция е предимство.

5. 8GB РАМ и 1 TB HDD 7200 са нещо задължително в твоя ценови клас - не прави компромис. Виж паметта да е една плочка - за възможен безпроблемен бъдещ ъпгрейд.

6. Ако няма да вземаш външна карта - то се взема процесор i7 задължително (по-добра вградена). Препоръчително е външна с поне 2GB собствена памет.

7. Добрия и здрав корпус е от съществено значение за запазване работоспособността на компонентите вътре. Затова металното шаси (ако има такъв вариант разбира се) е препоръчително.

8. Колкото по-голяма (с повече клетки) батерия вземеш - толкова повече ще държи на батерия.

Това е. Аз засега не съм си харесал модел - отговарящ на тези критерии и да е до 1500 лв.... Но продължавам да търся...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, bolgarin написа:

Мога да те улесня леко колега като притежател на Acer купен от Бг известен магазин. Никога не бих повторил избора си както на лаптоп така и на магазин. И колегата по-горе е прав за резолюцията, че при 1920/1080, видео от рода на 950м малко ще се задъхва.  Можеш и сам да смениш резолюцията на по ниска от рода на 1366/768 когато цъкаш игри и почнат да падат кадрите. И при този размер 15 инча съвсеем леко се губи смисъл от фул HD иначе е  готино че примерно екрана е с IPS и корпуса е от алуминий. Сигурно бих взел за тези пари с четириядрен процесор и ssd  ако има някаква гаранция че е чисто нов, а не примерно върнат ремонтиран и после продаващ се като нов... Но за това само късмет.

P.s. Погледни и други и-нет магазини. Понякога за 50-100 лв човек си създава големи проблеми

Ок, Acer няма да е, ама не разбрах кой от 2та магазина, към които съм сложил линкове, визираш да не го ползвам? А и защо си недоволен ако можеш да споделиш? Смисъл нали вземаш лаптопа и след това ако има проблем, си ходиш в сервиза на марката, тоест какъв досег имаш с магазина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последният Асус е с добра батерия и добър дисплей а и цената му до петък също ще е добра.

За SSD-то не съм съгласен. Дисплея е най-важната част и ако може да се вземе IPS не трябва да се правят компромиси.

Виж SSD-винаги може да се добави. С батерията също не е добре да се правят компромиси или смяташ да ходиш да си купиш още една?

Единственият му проблем е слабата видеокарта но за тия пари толкоз щом искаш лаптоп. 

пс. Иначе не е проблем да се вземе десктоп с малки размери проблема е по-скоро монитора те за това много хора ползват телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси Roujin Z, лаптопът ще го ползвам като настолен комп, така че батерията не ми е толкова важна.  Мерси за мнението, и аз засега клоня към тоя последния Асус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да бъде лаптоп, след като така или иначе ще се ползва като настолна машина?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, ще го слагам на холната маса и ще го прибирам под нея. Нямам място за настолен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е място за десктоп има и на масата и под нея въпроса е в монитора. Например ако притежаваш телевизор не е проблем да се върже към него.

За около 1 300 лв. се взима нещо с I3-6100 + GTX960 + SSD 500GB което е много по-добре от алтернативни мобилни части. 

http://nikem-bg.net/cart/2216p1r55393p1r55634p1r52202p1r54245p1r54936p1r54209p1rf.html

Говоря за такава кутия - https://www.sharkoon.com/product//CAI#desc Размерите и сам може да ги видиш а има и други разновидности.

Все пак малко по-висок куб е за предпочитане пред малко по-ниска но широка. А има и такива дето може да ги държиш в ръка си но не стават за игри.

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_48&product_id=12970&sort=p.price&order=DESC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията на компютъра може да се сложи почти навсякъде. Един достатъчно дълъг HDMI кабел, комплект безжични мишка и клавиатура и всичко ще е тип-топ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение:

http://shop.lenovo.com/bg/bg/desktops/lenovo/q-series/q190/

lenovo-compact-desktop-ideacentre-q190-s

с възможност за окачване зад монитора

lenovo-compact-desktop-ideacentre-q190-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

момчета, благодаря за идеите, тези с кутиите са доста добри, ама няма как да узурпирам телевизора за да си го ползвам като дисплей за компа.

Последно се спрях на този:

Лаптоп Asus G551JX-CN129D – 1399 лв

или сега изскочи и предложение за този: http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-k550jx-dm013d.html - за 1469 лв. Този е 4-ядрен, но не е алуминиев и не е с IPS матрица.

Та някой може ли да сподели като мнение, кой си заслужава повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сложи до ТВ един 24" монитор за 200 лева и си свиркай :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ba6 maistora написа:

Ок, Acer няма да е, ама не разбрах кой от 2та магазина, към които съм сложил линкове, визираш да не го ползвам? А и защо си недоволен ако можеш да споделиш? Смисъл нали вземаш лаптопа и след това ако има проблем, си ходиш в сервиза на марката, тоест какъв досег имаш с магазина?

Ами лично аз не съм доволен от Ардес като магазин както и от дистрибуторската им мрежа, като не ми се иска да споделям точно от кой техен магазин в кой град, но ако трябва ще кажа :). Но това си е лично мой кофти опит с тях. Не означава че щом аз не съм доволен при всички е така. Бях видял при тях като теб в сайта добра цена на добър, според мен и още няколко човека от сайта, лаптоп. Лаптопа на хартия или  това което беше като характеристики дадено и цената която искаха нямаше просто алтернатива за нов (честно казано не съм сигурен че съм първи собственик на машинката). Имаха и тогава оферта в сайта от рода: покажете лаптопа който сте избрали от нас при конкурент на по-ниска цена и ще ви предложим по-ниската цена. Та харесах си аз лаптоп за 1100лв тогава показах им го при конкурент същия за 1100 но с 8гб рам вместо 4 и ми добавиха още една плочка рам и на мен. Всичко ОК до тук. Още първият ден вкъщи му инсталирам седмицата и без никаква софтуерна причина изгасва и се чуват едни щракания от лаптопа. И от там се почнаха впоследсвие редовни рестарти, не иска да тръгне и т.н. Носих го 2-3 пъти при тях като ми смениха плочката рам едната и го почистиха малко от което се подобри малко положението. Нямал съм нито нерви нито желание да се разправям повече със такива търгаши и от тогава ги отбягвам и пазарувам от 2-3 различни места за различни неща. След като си купих външна клавиатура и сам си сложих ssd нямам почти никакви проблеми, като изключим клавиатурата на лаптопа при която спряха да реагират някои копчета още преди година, но затова съм си взел външна клавиатура че даже и свети.  Ако беше проблема само в мен като потребител на електроника който не внимава чак толкова и е с малко 2 леви ръце щях да разбера, но нито Асере-то ме кефи като лаптоп защото е една много евтина пластмаса със що-годе добри компоненти нито магазина от който го купих.

Досегът с магазина е, че като им казах че още при покупката е имало проблем, но съм взел лаптопа и съм запрашил да карам камион, тях това не ги вълнува особено. Те ги изпращат в сервиз стои си там, не му правят нищо на лаптопа освен диагностика докато седи на бюрото при тях и уж всичко работи. Няколко дена преди пак да тръгна на път го връщат в магазина аз отивам взимам го, разбирам че е минал една профилактика. Докато работи го вдигам и се рестартира пред тях и имам избор или да бъда без лаптоп докато чакам да "ремонтират" ейсъра или да го ползвам без да го мърдам и др. дребни екстри. Ами проблема основния се оказа в харда за което им бях казъл няколко пъти колкото и да не съм им на нивото и да не продавам всеки ден по няколко лаптопа или ремонтирам.

Няма да купуваш всеки ден лаптоп така че подходи сериозно и гледай да избереш стабилна машинка от която после да нямаш причина да се оплакваш. Честно казано с игрите не съм имал проблем и докато ми върши работа за игри (в последно време освен за WOT, GTA 4, Crysis 3  и малко GRID 1,2 не ми остава време) или поне тези които играя няма да го сменям. Щях да го продавам за 500-600 лв ама и толкова ми се виждат вече много да му искам и ще го изстискам до последно. Успех и ако споделиш впоследсвие какво си взел ще ми е интересно.

И пак ти казвам че това е кофти опит който съм имал аз с даден модел лаптоп купен от даден магазин. Специално за магазина не искам да си налагам мнението, но за лаптопа и проблема с клавиатурата, освен мен и доста други хора са имали като се поразрових в гугъла. 

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, ba6 maistora написа:

момчета, благодаря за идеите, тези с кутиите са доста добри, ама няма как да узурпирам телевизора за да си го ползвам като дисплей за компа.

Последно се спрях на този:

Лаптоп Asus G551JX-CN129D – 1399 лв

или сега изскочи и предложение за този: http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-k550jx-dm013d.html - за 1469 лв. Този е 4-ядрен, но не е алуминиев и не е с IPS матрица.

Та някой може ли да сподели като мнение, кой си заслужава повече?

На втория, който си посочил не само матрицата е по-зле - хардиска е по-бавен и батерията е по-слаба...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси,  bolgarin и krassleto. Явно ще е  Лаптоп Asus G551JX-CN129D – 1399 лв  от PCstore. Имам колеги, които са пазарували от там и са доволни. Надявам се да е нов лаптопа и компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, bolgarin написа:

Н

Ами лично аз не съм доволен от Ардес като магазин както и от дистрибуторската им мрежа, като не ми се иска да споделям точно от кой техен магазин в кой град, но ако трябва ще кажа :). Но това си е лично мой кофти опит с тях. Не означава че щом аз не съм доволен при всички е така. Бях видял при тях като теб в сайта добра цена на добър, според мен и още няколко човека от сайта, лаптоп. Лаптопа на хартия или  това което беше като характеристики дадено и цената която искаха нямаше просто алтернатива за нов (честно казано не съм сигурен че съм първи собственик на машинката). Имаха и тогава оферта в сайта от рода: покажете лаптопа който сте избрали от нас при конкурент на по-ниска цена и ще ви предложим по-ниската цена. Та харесах си аз лаптоп за 1100лв тогава показах им го при конкурент същия за 1100 но с 8гб рам вместо 4 и ми добавиха още една плочка рам и на мен. Всичко ОК до тук. Още първият ден вкъщи му инсталирам седмицата и без никаква софтуерна причина изгасва и се чуват едни щракания от лаптопа. И от там се почнаха впоследсвие редовни рестарти, не иска да тръгне и т.н. Носих го 2-3 пъти при тях като ми смениха плочката рам едната и го почистиха малко от което се подобри малко положението. Нямал съм нито нерви нито желание да се разправям повече със такива търгаши и от тогава ги отбягвам и пазарувам от 2-3 различни места за различни неща. След като си купих външна клавиатура и сам си сложих ssd нямам почти никакви проблеми, като изключим клавиатурата на лаптопа при която спряха да реагират някои копчета още преди година, но затова съм си взел външна клавиатура че даже и свети.  Ако беше проблема само в мен като потребител на електроника който не внимава чак толкова и е с малко 2 леви ръце щях да разбера, но нито Асере-то ме кефи като лаптоп защото е една много евтина пластмаса със що-годе добри компоненти нито магазина от който го купих.

Досегът с магазина е, че като им казах че още при покупката е имало проблем, но съм взел лаптопа и съм запрашил да карам камион, тях това не ги вълнува особено. Те ги изпращат в сервиз стои си там, не му правят нищо на лаптопа освен диагностика докато седи на бюрото при тях и уж всичко работи. Няколко дена преди пак да тръгна на път го връщат в магазина аз отивам взимам го, разбирам че е минал една профилактика. Докато работи го вдигам и се рестартира пред тях и имам избор или да бъда без лаптоп докато чакам да "ремонтират" ейсъра или да го ползвам без да го мърдам и др. дребни екстри. Ами проблема основния се оказа в харда за което им бях казъл няколко пъти колкото и да не съм им на нивото и да не продавам всеки ден по няколко лаптопа или ремонтирам.

Няма да купуваш всеки ден лаптоп така че подходи сериозно и гледай да избереш стабилна машинка от която после да нямаш причина да се оплакваш. Честно казано с игрите не съм имал проблем и докато ми върши работа за игри (в последно време освен за WOT, GTA 4, Crysis 3  и малко GRID 1,2 не ми остава време) или поне тези които играя няма да го сменям. Щях да го продавам за 500-600 лв ама и толкова ми се виждат вече много да му искам и ще го изстискам до последно. Успех и ако споделиш впоследсвие какво си взел ще ми е интересно.

И пак ти казвам че това е кофти опит който съм имал аз с даден модел лаптоп купен от даден магазин. Специално за магазина не искам да си налагам мнението, но за лаптопа и проблема с клавиатурата, освен мен и доста други хора са имали като се поразрових в гугъла. 

На тоз лаптоп с тези кахъри трудно ще му вземеш такива пари.Просто си попаднал на кофти стока,което може да се случи от ,който и да било магазин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ba6 maistora написа:

Мерси,  bolgarin и krassleto. Явно ще е  Лаптоп Asus G551JX-CN129D – 1399 лв  от PCstore. Имам колеги, които са пазарували от там и са доволни. Надявам се да е нов лаптопа и компонентите.

Не съм кой знае какъв разбирач но в 75% процента от времето си когато съм в интернет или имам време за игри е на лаптоп. Останалите 25% смартфон или десктоп когато съм си в България. От половин година ползвам лаптопа като настолен и определено има минуси, но понякога няма друга алтернатива. С изключение на процесора ми  изглежда добра машинката и би трябвало да нямаш проблеми с повечето игри и особено ако свалиш графиката на 1366/768. При 15 инча не би забелязал голяма разлика. Готин е екрана и е + че си с full HD за филми и клипове от ютуб примерно. ССД впоследстие можеш да добавиш. Едно от малкото неща които подлежат на ъпгрейд. За жалост няма как да се ъпгрейдне видео или ако има как ще е много скъпо и е по-рентабилно нов лаптоп. Ако не те притеснява процесора го взимай смело. Аз съм с i5 3210m също двуядрен и доста по-слабо видео 640м и при по-старите игри нямам дертове. Метро 2033 играх около 8-9 часа но не се издържа на виенето ан лаптопа и се отказах да го пържа и да търся нов после. 

И един съвет от мен: купи си една подложка за 20-40 лв и ползвай повече периферията- клавиатура, мишка. Ще удължиш живота на лаптопа си.

преди 12 минути, McLane написа:

На тоз лаптоп с тези кахъри трудно ще му вземеш такива пари.Просто си попаднал на кофти стока,което може да се случи от ,който и да било магазин :)

Е па то е достатъчно веднъж да попадна на кофти стока в може би кофти ден от може би кофти магазин и едва ли бих повторил. Не съм мазохист все пак. Но и не съм садист и нямам намерение да мъча някое лапе като му продам "геймърски лаптоп" за 500 лв. Гледам си поръчките от емаг, никем, скай и лаптоп бг, амазон и един белгийски магазин. Нямам оплакване от тях. Даже няма да забравя в Белгия си взех още 2009 на WD 1ТБ външен зелен диск с 5 години гаранция за 99 евро. Не помня кога беше точно наводнението когато скочиха цените на дисковете много, май беше преди това но няма значение. След 1 година запецна и ту тръгне ту спре. Отидох на място в магазина с касова бележка и диска без кутията, без да попълвам нищо ми дадоха пак 1тб външен по-нов пак на WD. Прибраха повредения и казаха, че новия диск, който ми дават не подлежи на замяна и съм нямал проблеми с него, освен изгорялото захранване което смених за 10-15 лв. Вече е в десктоп от 1 година и си върши работата макар и бавно и със странни звуци понякога :) Но все пак от 2009 до 2016 не е малко време . Това в България надали ще се случи в близките 5-10 години. По-вероятно е старият диск да го изпратят  за тайван да го ремонтират и после в Бг да ми го продадат като нов. Но понякога когато имам вповече пари за харчене и не ги давам за бензин или други глупости си купувам някакви такива джаджи и в повечето случаи като гледам са от Бг.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам друга култура са на запад от Калотина :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.02.2016 г. at 8:36, krassleto написа:

Какво бих гледал аз при избора на един лаптоп?

1. От къде ще го купя и кой и как ще ми го сервизира при проблем.

2. Гледаш да не е 'скопен' процесора - това е най-незаменимия компонент в един лаптоп и най-натоварения, за да осигури производителност на всички приложения.

3. Аз задължително бих си взел с SSD - независимо, че може да няма записвачка (може да се закупи външна при необходимост). Осигуряваш си бързодействие и безпроблемна работа при сътресение на лаптопа (при което може да се повреди големия диск). 128 GB е минимума като размер (зависи какво ще инсталираш като програми).

4. Задължително е да има добър дисплей дори и на 15" - високата резолюция е предимство.

5. 8GB РАМ и 1 TB HDD 7200 са нещо задължително в твоя ценови клас - не прави компромис. Виж паметта да е една плочка - за възможен безпроблемен бъдещ ъпгрейд.

6. Ако няма да вземаш външна карта - то се взема процесор i7 задължително (по-добра вградена). Препоръчително е външна с поне 2GB собствена памет.

7. Добрия и здрав корпус е от съществено значение за запазване работоспособността на компонентите вътре. Затова металното шаси (ако има такъв вариант разбира се) е препоръчително.

8. Колкото по-голяма (с повече клетки) батерия вземеш - толкова повече ще държи на батерия.

Това е. Аз засега не съм си харесал модел - отговарящ на тези критерии и да е до 1500 лв.... Но продължавам да търся...

Мале, мале, ... Това съвети ли са или писмото ти до Дядо Коледа ???

1. Ок
  2. То щото чипсета ако е запоен е заменима част ?
  3. Какво беше записвачка ?
  4. А най добре да е хипер-ултра-FullHD. Моя е 17" - 1600/900 и си ми е ОК.
  5. Паметта - колкото повече, толкова повече. Но - щом имаш ssd - защо държиш hdd да е 7200 rpm ?
  6. ...
  7. А може ли метален сейф (банков) ?
  8. Голямата батерия е и "+" и "-". Защо мислиш производителите слагат 4-клеткови, при положение, че има 6-клеткови. За един и същ модел лаптоп. Щото по-голяма ще дължи повече, но може да ти сдуха чардж-контролера.

Така и аз търся - хубав и евтин лаптоп, жена дето да не мрънка, Йети, Лохнеското ... (квото е там) ... и други работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, jhoro написа:

Така и аз търся - хубав и евтин лаптоп...

Като почнат да си ги купуват повече хората и старите после да ги подаряват или продават тънко може и да им паднат цените. Иначе в този форум на почти всяка тема за лаптоп се намира някой или няколко човека, които да изръсят дежурния лаф - вземи си десктоп... Вари после обяснявай че няма как да го мъкнеш със себе си на летището или по квартири, камиони или каквато и да била причината просто ти трябва мобилност или искаш да заемаш по-малко място където живееш и да го местиш от хола в спалнята или дневната пък ако щеш и в тоалетната с извинение за да доизгледаш някой сезон от "Приятели" или "Games of thrones" примерно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bolgarin написа:

Като почнат да си ги купуват повече хората и старите после да ги подаряват или продават тънко може и да им паднат цените. Иначе в този форум на почти всяка тема за лаптоп се намира някой или няколко човека, които да изръсят дежурния лаф - вземи си десктоп... Вари после обяснявай че няма как да го мъкнеш със себе си на летището или по квартири, камиони или каквато и да била причината просто ти трябва мобилност или искаш да заемаш по-малко място където живееш и да го местиш от хола в спалнята или дневната пък ако щеш и в тоалетната с извинение за да доизгледаш някой сезон от "Приятели" или "Games of thrones" примерно :)

Не разбрах що ме цитираш (точно с този текст), ама ...

Колкото до десктоп - въпроса беше десктоп секън хепд за малко пари. Щото - тук, около мен, наскоро - се подаряваха едни доста добри уоркстейшъни. Просто фирмата си беше ъпгрейтнала машините и старите артисали. Е, не ги раздаваха на тротоара - за служители.

А във WC-то ходя със смартфона.

Spoiler

Хлапе вижда баща си да излиза от тоалетната със смартфона в ръка.
- Тате, ти като беше малък имаше ли смартфони? 
- Нямаше, тате. Не само смартфони, никакви мобилни телефони нямаше. 
- Ами как акахте тогава?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.