Премини към съдържанието
BANKATA

Проблем с компютър. Умира при зареждане на няколко програми.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам "нов" служебен компютър който се ползва за писане на документи интернет и няколко други програми. Когато отворя няколко програми на веднъж и той "умира". Според мен рам паметта му е малко. Може ли да ми кажете на дъното дадено долу какъв тип рам памет мога да сложа. Сега е с  512 SDR.

https://goo.gl/photos/anPhEg38anBMuEkR9

untitled3.bmp

Редактирано от BANKATA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на компютъра. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш си инсталирай програмата AIDA или Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах малък проблем с качването на снимката от AIDA, ако все още не се показва нищо пишете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз снимка не виждам, но може да напишеш модел на дънната платка

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/mb/Intel/P4i65PE/

Това му е дъното....не дадох предложения, защото според мен, не си заслужава да се влагат пари в това нещо.

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането ми е дали с рам памет ще се оправи нещо или не, понеже и видеокартата е 128 МВ. Идеята ми е да работи поне малко нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно вземаш целия компютър и в коша за боклук. Морално остаряла конфигурация, даже се чудя как работи все още. Безмислено е да слагаш каквото и да било, да не говорим че частите са скъпи, намират се само втора ръка и не се знае дали са читави.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този компютър е много стар и е нормално да работи така.

Все пак още 1GB памет ще му се отрази добре

Паметта е DDR400

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, BANKATA написа:

Питането ми е дали с рам памет ще се оправи нещо или не,

За оправяне ще се оправи, защото в момента ХРто ти заема 250-300 рам с пускането и като отвориш нещо и паметта свършва и започва суапене по харда и ..... брадясваш. Още една плочка 512 ще пооправи нещата. Втора ръка трябва да е около 10лв. Нова 1GB дето ти е дал колегата е безумие защото за тия пари се взима цяла машина с 2GB рам. Не знам точно какъв нет ползваш на този експонат след като за ХР няма повече оет експлорер 8 а хром предупреждават, че скоро спират да поддържат ХР и ако се наложи някаква преинсталация и него ще трябва да забравиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа е служебен и не мисля да хвърлям пари по него. 1GB DDR 400 втора ръка се намира за 10-15 лв.

Старата SDRАМ, трябва ли да се свали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По описанието е с 4 слота за рам памет и ако е зает само един могат да се добавят още 3, които и по 256 да са пак ще е достатъчно, а такива се намират почти без пари.

Аз нямах предвид 1 плочка 1GB, а няколко по-малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.