Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!
Имам следния проблем със заключен хард диск при HP Probook 4510s, преди около 4 години ходих в един сервиз да ми сложат парола на лаптопа и при включване я искаше, че да стартира уиндоус. Онзи ден ми изгоря видео картата на лаптопа и реших да го разглобя и да извадя хард диск-а, че да мога да го пусна през usb и да си копирам информацията, включих го в друг компютър през usb, компютърът го прочете, но като го отворих ми даде, че е заключен. После отворих друг лаптоп Тошиба и сложих този хард диск, включих го и ми даде черен екран и пишеше hdd password тръгнах да пиша паролата и до шестия символ спря и не можеше повече да се пише, а паролата е дълга 18 символа, не мога да го форматирам, защото информацията вътре ми е много важна. 
Някакви съвети как да го отключа и да си извадя информацията или пък някоя програма.
Качвам снимки на хард диск-а и на каквото ми излизаше преди да зареди уиндоус за паролата.
Благодаря предварително

11925685_920124388034832_1521381808_n.jpg

aopqY.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което пишеш не е паролата за хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата на биос се различава от паролата на хард диска. Ако е заложена такава мисля, че няма възможност да се отключи хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Паролата на биос се различава от паролата на хард диска. Ако е заложена такава мисля, че няма възможност да се отключи хард диска.

Това е, че не съм сигурен дали е на биос, питах човека който ми я беше сложил ама каза, че не помни и искаше 300лв че да ми извади информацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

То хубаво, ама прочетохте ли какво прави точно този софтуер?

Q: HDD Unlock Wizard erases the entire drive upon unlocking.

A: If you need a solution which is safe to data, please consider using Repair Station instead.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, alex0039 написа:

Това е, че не съм сигурен дали е на биос, питах човека който ми я беше сложил ама каза, че не помни и искаше 300лв че да ми извади информацията

Я пък ти ......

М/у другото - има подобна тема мисля във форума (освен ако не бъркам форума :) )
Слагате диска на друга НР машина. Желателно е да е съшия модел, но и друга ще стане.

Влизате в БИОС. Търсите меню. HDD lock, или HDD security. Влизате в него и давате да се махне паролата.

Възможно  да се наложи и да го направите така:
Диска на НР машина. Слагате парола на БИОС идентична с тази която е била.

Гасене, пускане, в БИОС с новата парола и търсите менюто за HDD lock, или HDD security.. Махате отметката за диска.  След което махате и парлата на БИОС

Успех!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300 лв. ми се виждат много. По спомени махането на парола на диск върви около 100 лв.

При подобен случай аз предпочетох ремонт на дъното, но тогава случаят беше с повишена трудност - не се знаеше паролата на диска, а само тази на BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата на диска е различна от тази на БИОС. Тя се променя от самия БИОС и може да представлява символи които дори не можете да въведете от клавиатурата. 

Описал съм ви как да я махнете. 

Ремонта на дъното също е опция и ще имате работещ компютър плюс информацията ви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎24‎.‎2‎.‎2016‎ г. at 0:04, Samo написа:

Я пък ти ......

М/у другото - има подобна тема мисля във форума (освен ако не бъркам форума :) )
Слагате диска на друга НР машина. Желателно е да е съшия модел, но и друга ще стане.

Влизате в БИОС. Търсите меню. HDD lock, или HDD security. Влизате в него и давате да се махне паролата.

Възможно  да се наложи и да го направите така:
Диска на НР машина. Слагате парола на БИОС идентична с тази която е била.

Гасене, пускане, в БИОС с новата парола и търсите менюто за HDD lock, или HDD security.. Махате отметката за диска.  След което махате и парлата на БИОС

Успех!

Нямам друг HP, а за да взема същия модел трябва да го купя, а и едва ли някой ще се съгласи да си даде лаптопа на заем, че да опитам метода който ми написа..
Аз лично писах и във форум в laptop.forum.

на ‎25‎.‎2‎.‎2016‎ г. at 10:05, Samo написа:

Паролата на диска е различна от тази на БИОС. Тя се променя от самия БИОС и може да представлява символи които дори не можете да въведете от клавиатурата. 

Описал съм ви как да я махнете. 

Ремонта на дъното също е опция и ще имате работещ компютър плюс информацията ви.

Горе долу колко ще струва ремонта на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, alex0039 написа:

Нямам друг HP, а за да взема същия модел трябва да го купя, а и едва ли някой ще се съгласи да си даде лаптопа на заем, че да опитам метода който ми написа..
Аз лично писах и във форум в laptop.forum.

Горе долу колко ще струва ремонта на дъното?

За цената на ремонта се обърнете към някой сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.