Премини към съдържанието
DarkEdge

Търся идеи за 92мм венитилатор PWM (4-pin)

Препоръчан отговор

Здравейте, железари,

Търся си нов 92мм вятър с PWM (4-pin) - тих и дебитен, за извеждащ от кутията. Бюджет - 20лв

Като ARCTIC F9 PWM примерно

349683843.arctic-f9-pwm-pst-afaco-090p0-

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми търси си същия, вмества се в бюджета ти http://www.pazaruvaj.com/ventilatori-c3094/arctic/f9-pro-pwm-pst-afaco-09pp0-gba01-p37750614/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ARCTIC- е хубав. Аз съм с такива в момента. Една идея по-добри ми се струват

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посоченият от мен фан е ясен. Търсех и алтернативи - повече от 1 чифт ръце/очи може повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

тих и дебитен

Е те тия двете са леко несъвместими:) 

След като е на лице размера няма как да прави повече дебит и да не шуми. Шума идва точно от там от скоростта на преминаване на въздуха или с която лопатките го разсичат, се тая. Май отдавна не се е появявало нещо ново в дизайна на лопатките което да доведе до понижаване на шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменям стар (амортизиран, раздрънкан :) )

Цитат

тих и дебитен

Наясно съм и се търси компромис. Ако ще разсъждаваш по темата без материализирано предложение - НЕ, благодаря!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pconline написа:

Е те тия двете са леко несъвместими:) 

След като е на лице размера няма как да прави повече дебит и да не шуми. Шума идва точно от там от скоростта на преминаване на въздуха или с която лопатките го разсичат, се тая. Май отдавна не се е появявало нещо ново в дизайна на лопатките което да доведе до понижаване на шума.

Това е в идеалният случай. В зависимост от монтажа, може да има определен шум от резонанс, от вибрации, от лагеруване... - примерно по механика преподават, че на втулка е по-безшумно от на търкалящ се лагер, независимо, че хорицата много си падат по "ball bearing", като си купуват вентилатор :P Тъй че конструкцията си има значение. Аз ползвам един извеждащ, който е с еластична връзка между елемента който държи статора и този който се закрепва за кутията, да не предава вибрациите - и е наистина много тих, но е 12ка. Не знам дали има 92ки такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flare, нали си наясно, че постът ти с нищо не помага. Само пълнеж. Поне модела на 120-ката да беше споделил, иди-ела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

flare, нали си наясно, че постът ти с нищо не помага. Само пълнеж. Поне модела на 120-ката да беше споделил, иди-ела.

Извинявам се, мислех, но съм се отплеснал. Ето като това.

http://www.amazon.com/ARCTIC-F12-PRO-PWM-Anti-Vibration/dp/B00261HV2Q

да живее амазон имало и 92мм

http://www.amazon.com/dp/B00261JWWS/ref=twister_B00WJSPG14?_encoding=UTF8&psc=1

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х, flare

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, flare написа:

да живее амазон имало и 92мм

Ми при нас е и по-евтин даже :)

Arctic Fan F9 Pro

Само дето не е 4 пинов.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

Само дето не е 4 пинов.

Ем за това е и по-евтин сигурно...PWM-то си заслужава 3лв отгоре в други магазини. Аз видях, че Cooler Master, дето предложих, не се предлага никъде в БГ и освен едни Fractal-и (пак 3 пинови :( ) няма нищо друго по-интересно от Arctic на 92мм...не е честно - протестирам :16:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

Ако видиш картинката отдолу, този горния се препоръчва за входящ. Долния нямаш избор - той е изходящ. Както писах (предния ми "пълнеж") когато аз си взимах вентилатор ги четох тия работи и долния е много по-тих (но май конструкцията не може да се ползва за входящ - поне не съм виждал.) щото не предава вибрации на корпуса. Моят е на няколко години, от тогава смених вентилатор на чипсета и един преден, но този си е тих все едно сега съм го взел. Но беше по-преден модел от тези но пак на Arctic

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.