Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на път съм да си взема iphone 6s на доста добра цена .. но не съм сигурен дали устройството е крадено или е заключено .. 
знам imei кода ...Видях ,че е заключен към оператор  Vodafone GB .. Но как да разбера дали е краден и дали ако го взема няма да се прецакам .. 

Редактирано от makata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, makata написа:

Здравейте на път съм да си взема iphone 6s на доста добра цена .. но не съм сигурен дали устройството е крадено или е заключено .. 
знам imei кода ...Видях ,че е заключен към оператор  Vodafone GB .. Но как да разбера дали е краден и дали ако го взема няма да се прецакам .. 

Това с "доста добра цена" от сега усещам че ще ревеш като обран поп.

Гол апарат ли е или има кутия и всички аксесоари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как , той човека дори не знаеше ,че е заключен .. Попитах го за IMEI и аз лично проверих ,че е заключен .. 
Но има хора които уж го откл.  (230-500лв струвало) според мен това си е чисто нов телефон ... 
Има ли начин да се отключват тези телефони ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, makata написа:

Няма как , той човека дори не знаеше ,че е заключен .. Попитах го за IMEI и аз лично проверих ,че е заключен .. 
Но има хора които уж го откл.  (230-500лв струвало) според мен това си е чисто нов телефон ... 
Има ли начин да се отключват тези телефони ?

Има разбира се - щом има начин да се заключват, има и да се отключват.

Vodafone - Unlock your phone

Водафон искат 20 паунда = 50 лева. Какви (230-500лв струвало) сънувате.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Има разбира се - щом има начин да се заключват, има и да се отключват.

Vodafone - Unlock your phone

По този начин ще се отключи от мрежата , за да се ползва от други оператори .
Но icloud акаунта как ще се отключи за да се включи самия телефон ?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, makata написа:

По този начин ще се отключи от мрежата , за да се ползва от други оператори .
Но icloud акаунта как ще се отключи за да се включи самия телефон ?! 

С четене :P http://www.macworld.co.uk/how-to/apple/restore-disabled-apple-id-thats-locked-for-security-reasons-3615090/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

То това е да си смениш паролата , но след като не знам кой е истинския собственик и как му е акаунта , няма как с тази информация да се разкодира .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Ех Жорка ! Днес писа достатъчно мисля, вземи разпусни. Без да гледам линка знам че без пари няма да стане работата а нека автора да чете щом му казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, makata написа:

То това е да си смениш паролата , но след като не знам кой е истинския собственик и как му е акаунта , няма как с тази информация да се разкодира .. 

Звачи ... какво значи ? - ще искаш продавача да го разкодира. Той нали е предишния собственик.

преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Ех Жорка ! Днес писа достатъчно мисля, вземи разпусни. Без да гледам линка знам че без пари няма да стане работата а нека автора да чете щом му казваш.

Това е фрии, ама само за истински собственици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, jhoro написа:

Звачи ... какво значи ? - ще искаш продавача да го разкодира. Той нали е предишния собственик.

Телефона е купен от ОLX ... :D и човека явно много не разбира и е дал цели 450 лв за него .. 
И сега ми го предлага за 200 , тъй като му казах ,че няма начин да го ползва... освен за части... Иначе е пълна кутия с всичко , просто не знам дали ,ако го взема мога да го оправя... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Това е фрии, ама само за истински собственици.

Е то ясно че за истински собственици е фрии. Ама ти как виждаш истински собственик да не си знае паролата.

преди 5 минути, jhoro написа:

О да. Продавача е баш истинския собственик в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, BMW Маниак написа:

Ама ти как виждаш истински собственик да не си знае паролата.

Това учудва ли те ? То има хора дето не си знаят името - и правят справки в ID-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека си е дал телефона  lenovo vibe за бартер и е доплатил за iphone 6 ... и сега ,когато му казах как стоят нещата се осъзна ,че се е прецакал доста.
Въпроса ми е дали може този телефон да се отключи за да се използва наистина или единствения шанс е да се смени дънната платка ... ( тоест нови 300 лв )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Това учудва ли те ? То има хора дето не си знаят името - и правят справки в ID-то.

Забравих че ти черпиш опит от Англия. Там не бих се учудил и да е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

Забравих че ти черпиш опит от Англия. Там не бих се учудил и да е така.

iPhone се продават навсякъде.

преди 11 минути, makata написа:

Телефона е купен от ОLX ... :D и човека явно много не разбира и е дал цели 450 лв за него .. 
И сега ми го предлага за 200 , тъй като му казах ,че няма начин да го ползва... освен за части... Иначе е пълна кутия с всичко , просто не знам дали ,ако го взема мога да го оправя... 

Пич - първо не си казал, колко памет има, но да приемем че е 16 GB.

В момента с договор струва:

• при 12 месечен договор - £ 179 авансово и 12 х £ 59;
  • при 24 месечен договор - £ 9 авансово и 12 х £ 40;
  • на ваучер 6s не се предлага, има 6 - £560 и 6 plus - £640.

Ти си смятай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Не мога да ви разбера набутвате се да купувате крадени апарати и после ревете по форумите.

Хахах явно не си разбрал... или не четеш .1-во не съм си купил такъв телефон .. 
2-ро питам дали има шанс да се оправи , ако не изобщо да не се занимавам.
Просто дискутираме тема ,която доста хора са изгорели явно .. и няма начин да се оправят.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам - що са праити на луди ?

Говорим за iPhone 6s - пуснат е в продажба на 9 септември, 2015 г.

Как си представяте, че за това време цената му ще падне до ... въпросната сума ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, jhoro написа:

Не разбирам - що са праити на луди ?

Говорим за iPhone 6s - пуснат е в продажба на 9 септември, 2015 г.

Как си представяте, че за това време цената му ще падне до ... въпросната сума ?

Имам грешка.. говоря за 6-цата , той човека не знаеше какво е купил , докато не проверих IMEI 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, makata написа:

Имам грешка.. говоря за 6-цата , той човека не знаеше какво е купил , докато не проверих IMEI 

Ок, това малко променя нещата - но малко (iPhone 6 и iPhone 6+ са обявени на 09.09 и пуснати в продажба на 19.09.2014.)

По отношение това дали е краден - има вероятност да е и пак да няма проблеми. Щом досега предишния собственик не го е блокирал...

В предишните постове гледам това

преди 16 часа, makata написа:

Иначе е пълна кутия с всичко ... 

как да го разбирам? Че е с кутията, зарядно, книжка ...

Вие явно успявате да го включите (щом сте видели IMEI) - я го напиши тук или на лични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, jhoro написа:

Ок, това малко променя нещата - но малко (iPhone 6 и iPhone 6+ са обявени на 09.09 и пуснати в продажба на 19.09.2014.)

По отношение това дали е краден - има вероятност да е и пак да няма проблеми. Щом досега предишния собственик не го е блокирал...

В предишните постове гледам това

как да го разбирам? Че е с кутията, зарядно, книжка ...

Вие явно успявате да го включите (щом сте видели IMEI) - я го напиши тук или на лични.

Писах ви на лично .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте да не пиша нова тема ще питам тук. На мой комшия внук му си дойде от германия с телефонче iphone 5s 32 GB Но телефона като се включи излиза надпис на немски който гласи че е загубен или откраднат и има телефон за обратна връзка въпроса ми е може ли да се отключи телефона изобщо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Iphone5s написа:

здравейте да не пиша нова тема ще питам тук. На мой комшия внук му си дойде от германия с телефонче iphone 5s 32 GB Но телефона като се включи излиза надпис на немски който гласи че е загубен или откраднат и има телефон за обратна връзка въпроса ми е може ли да се отключи телефона изобщо .

Около 300 лева ще е отключването!
Има активирана iCloud защита. Може и да се обадите на собственика и да се разберете нещо.

Няма други варианти за да се подкара апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,бих искала да попитам нещо сходно с по горе обясненото.Айфон с много ниска цена ,която се продава но с iCloud заключен.Предполагам е краден ,защото няма кутия и зарядно.Купувам го,давам да му махнат защитата за 200-300лв.   Интересува ме  след това полицията дали ще ми го конфискува  като си сложа моята карта ?И документите от Еконт(разписката), когато ми го е изпратил важат ли като доказателство ,че съм просто купувач ,които иска да си купи изгодно телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.