Премини към съдържанието
Zdravko Mitev

Различни ОС на Vmware esx server

Препоръчан отговор

Здравейте форумци,

За първи път пиша тук, но просто съм сигурен, че сам няма да се справя...Та... Трябва да подкарам ESX сървър върху най-обикновен компютър, които да има възможност да стартира различни ОС - различни виртуални машини. Налага се да има и графичен интерфейс при пускане на сървъра за избор на ОС-а, който да се стартира. Имам общо 10 такива машини, трябва да може всички ESX да се манипулират от едно място - да се създават снапшоти, рестартират, закачат темплейти с чистата инсталация и т.н.

Някой може ли да помогне?

1.JPG

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Zdravko Mitev написа:

Здравейте форумци,

За първи път пиша тук, но просто съм сигурен, че сам няма да се справя...Та... Трябва да подкарам ESX сървър върху най-обикновен компютър, които да има възможност да стартира различни ОС - различни виртуални машини. Налага се да има и графичен интерфейс при пускане на сървъра за избор на ОС-а, който да се стартира. Имам общо 10 такива машини, трябва да може всички ESX да се манипулират от едно място - да се създават снапшоти, рестартират, закачат темплейти с чистата инсталация и т.н.

Някой може ли да помогне?

Нещата стоят по малко по-различен начин. Теглите си ИСО файла, получавате си серийния номер за безплатния сървър. СЛагате CD-то и иинсталирате. СЛед това инсталирате на една работна станция (Windows) viclient и с него достъпвате графичен интерфейс. От този интерфейс създавате виртуални машини. И това е. Но ви предстои четене и мислене

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, capnemo написа:

Нещата стоят по малко по-различен начин. Теглите си ИСО файла, получавате си серийния номер за безплатния сървър. СЛагате CD-то и иинсталирате. СЛед това инсталирате на една работна станция (Windows) viclient и с него достъпвате графичен интерфейс. От този интерфейс създавате виртуални машини. И това е. Но ви предстои четене и мислене

Грешиш Капитане, предстои му АДСКИ много четене, питане, въпроси,мислене и упорство.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно до сега не съм ползвал това.

В какво се изразява сложността на използване на тази технология?

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери хардуерна съвместимост.

http://www.vmware.com/resources/compatibility/search.php

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази виртуализация изисква сериозни ресурси.

С моят Asus K555lj

Удома мога да си пусна една виртуална ос на реална машина със сървърна ос и през сървъра  да вляза през ремот десктоп в друга реална физическа машина и така да работя с три оса наведнъж през една машина.

Но за това май нямам хардуер (y)

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.