Премини към съдържанието
arkadas

Помощ - бавен лаптоп след преинсталация

Препоръчан отговор

Привет на всички. Обръщам се към вас като последна опция за съдействие преди да ударя лаптопа в земята, защото наистина вече нямам нерви. Доста неща поизчетох по форумите, но и така не открих конкретно решение за следния проблем. След като преинсталирах Windows 7 Ultimate, лаптопа / Dell inspirion 1525, 4GB RAM / стана супер бавен (имам предвид бавно зарежда системата около 4-5 мин., а след това забива, бавно отваря програмите и въобще мудна история). Направи ми впечатление, че отчита голяма заетост на RAM паметта - над 80% (3-3.5 GB) и то при никакви стартирани програми. Task manager показва най-голяма консумация на RAM от svchost.exe около 1,5 GB. След повторна преинсталация на системата, проблемът остава. Моля за конкретни съвети, пък дори и те да включват ангажиране на конкретен специалист за помощ. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроси:

Откъде изтеглихте windows-a за преинсталацията?

Защо се наложи преинсталация?

Инсталирахте ли драйверите от сайта на производителя на лаптопа?

Може да се погледне с teamviewer отдалечено, за да се види какъв вид е проблема, защото има доста варианти... От хардуерен проблем до вируси...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Windows-a ми го даде приятел, който отдавна го ползва. Преинсталирах, защото досега работих с XP, но много програми вече не се поддържат от него. Драйвери не съм инсталирал, тъй като след инсталацията всичко си работи нормално и от Device manager-a не показва, че има устройства без драйвери. Единствено с жълти триъгълници са три Base system Device

teamviewer имам инсталиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш точни характеристики на лаптопа - освен размера на RAM.

Смятам, че си сгрешил с преинсталацията с 7-ца, но нека видя точните параметри на лаптопа: процесор, хард (обороти/големина), видеокарта.

И да ти кажа предварително - 7-цата е доста лакома откъм ресурси - затова не се учудвам и на натоварването и на бавната работа...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не се актуализира Windows и затова да ти бави.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери и управлението на виртуалната паамет и задай стойности за размера на файла:

1хразмера на RAM паметта

1,5хразмера на RAM паметта
Натитисни бутона Set(Задай)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти и трябва  да го пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за проблема.

1. Неинсталирани драйвери - от сайта на производителя се свалят съответните драйвери за съответната ОС. Никога не оставяй Windows сам да си слага драйвери.

2. Повреден хард диск - Инсталираш програмата HD Tunes и проверяваш диска за грешки. Ако има го сменяш с нов.

3.Проблемен Windows - Тества се с друг Windows, който работи.

4.Вируси - системата може да е инфектирана от вируси, тук си имаме такъв раздел и може да го посетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.