Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравей те колеги аз съм нов в форумите искам да потитам за тази схема и искам да я развия до 200 вата 4ома а тя е 100 вата 4ома -/+40 https://www.google.bg/search?q=excela+junior&biw=1024&bih=657&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwyP78iJPLAhVG1ywKHcsPAD4Q_AUIBigB#imgrc=TYSYnAJagNxWnM%3A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Схемата е добра и работеща, но няма как да стане за 200 вата. Дори и тези +/-40 волта са много за тези крайни транзистори. За 200вата си има много схеми  и си трябват поне 4 крайни транзистора на канал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам си е точно схемата на Студио 2х35W. При същото захранване не можеш да очакваш повече.  Усилвателите не са само схема, а захранване и охлаждане. И съответно озвучително тяло. Винаги е за предпочитане да се работи на 8 ома товар заради по-малкото греене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/25/2016 at 18:22, дръндю написа:

колега схемата е 100 вата -/+40 волта 4 ома но се търсих в нета немога да я развия повече това мах 100 вата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Вече са Ви отговорили, но и аз да споделя 2-3 думи. Стандартно класическо стъпало на Philips от близкото минало, използвано и в нашият усилвател "Студио". Не можете да го преработвате за стъпало 2х200 вата поради изброените забележки. С56d44a555042c_001.thumb.jpg.f53f609fb60656d44a555042c_001.thumb.jpg.f53f609fb606ъветвам ви да си купите готов кит от Ebay който за стъпало с вашите изисквания е от порядъка на около 35-40$. Ще ви прикача няколко снимки. Последните(снимките) ще бъдат премахнати след 3 дни.

Първи вариант:

Снимка001.jpg

!B13Wkf!EGk-$(KGrHqQOKiwE)UPfs5w2BMgK2mNwqw--_12.JPG

!B13Wn,QBGk-$(KGrHqIOKiwE)R+rdhYQBMgK27JDh!--_12.JPG

!ByTYF,!!2k-$(KGrHqF,!iUEw5jcrqRWBMRJReIGb!--_12.JPG

!ByTYBVwBGk-$(KGrHqZ,!hYEw5P05ggIBMRJRR)uZQ--_12.JPG

!B13WuEQ!mk-$(KGrHqIOKkIE)M)DpOI5BMgK3soj-g--_12.JPG

!B13WqUwBGk-$(KGrHqUOKjEE)Ve1wB7rBMgK3QzS3Q--_12.JPG

Ето ви и втори вариант. За по прегледно и да не се объркате, ви ги пускам във 2 поста за което модераторите да ме извинят. Вариант 2:

Всичко е примерна конструкция. Елементите са "наситени" на печатните платки и са "вживени" което е важно особено за Вас. Бих ви посъветвал да изберете първи вариант, защото при него и захранването е към цялата платка. Вижда се отлично на снимките, намиращо се вдясно с 4-те големи електролитни кондензатора.  Купени отделно(говоря за електролитните кондензатори) , цената им е по голяма отколкото струва цялото стъпало налепено на печатната платка. дал съм ви приложение за стерео вариант. От мен успех и всичко най добро!

Снимка002.jpg

Снимка005.jpg

fet200_main.jpg

Снимка001.jpg

Снимка004.jpg

fet200_dissip_03.jpg

fet200_dissip_01.jpg

fet200_dissip_02.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Дмитрий Варзоновцев
      Инсталирах Win 10 от лицензирания Win 7 Home Premium  Прораоти но след месец и нещо започнаха да се появяват надписи за необходимост от активацията му наново Опитах се да се върна на предишния но засече и се възстанови без куп програми Каквото можех инсталирах на нова и проработи Но помного интересен начин Работи ако не искам да се възползвам от магазина Иска моя МС акаунт получава го и веднага се деактивира Сего работи само на вече инсталираните програми но време от време след като посета напълно нормални страници отново започва да иска новата активация  Имам Касперски и той постоянно фиксира 5 нередовни неща и постоянно се бъри с тях  Според мен именно Касперски възстановява активацията Защото преди да го възстановя имах страхотен щурм от всякакви паразитни програми какво да се прави в тази ситуация Постоянно съм под напрежение защото всеки момент пак ще поиска новата активация
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.