Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на продукта Бр. Ед. цена Общо
ASUS H81M-K /1150 1 .  
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 1 .  
GOODRAM PLAY DDR3 8GB 1600MHz CL10 GY1600D364L10/8G 1 .  
HYBRID HDD 1TB SG 2.5 SATA 6GB 1 .  
POWER C AXR7 265 2GBD5-TDHE/OC 1 .  
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 1 .  
DAOTECH M011 MIDDLE ATX 1 .  
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK RETAIL 1 .  

Здравейте

Как е според вас така събрана конфигурацията

Редактирано от strajar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за всичко.

Ще е домашен компютър.

Предполагам филми и игри.

Около 850лв.

Като това е максимума за сумата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 2 варианта, или да заложиш на виедокарта GTX 960 с някой по-сакат процесор, или да вземеш i3-6100 с някоя по-евтина видеокарта. В първия случай процесорът ще изостава в новите игри, докато във втория случай видеокарта може да идва слабичка на места. Прецени според това до колко държиш на игрите. Задължителна ли е записвачката за оптични дискове? Ето вариантите:

Вариант 1 + видеокарта

840лв 

Вариант 2 + видеокарта

880лв

За мен вторият е по-балансиран.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло играя само wot.

Благодаря за съвета и бързия отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, strajar написа:

Като цяло играя само wot.

Благодаря за съвета и бързия отговор

С втората машинка ще можеш да си пуснеш WoT на 1920x1080 с високи настройки и да играеш съвсем комфортно. Дори бих казал, че може да се замислиш за видеокарта GTX 750 Ti и по този начин да спестиш 40лв или да ги вложиш в качествено и тихо захранване като XFX TS 430.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да видиш разлика в WoT при клок та по-добре актуална платформа. Иначе правилно си се ориентирал към Интел.

Ако ти се дават 8 лв. отгоре виж за BQ по-тихо е и пак за 8 лв. виж Zalman Z1 като този път си е задължително.

Не се занимавай с кутии на МаоТех или ще ревеш докато не я смениш.

пс. GTX960 не че ти трябва но е на цената на GTX950 та е изгодна покупка. Лошото е че промоцията е до утре.

Иначе тази ти е предостатъчна и също е на добра цена до утре. При Nvidia имаш хард. декодиране на х265 та ще е полезна и за филмите.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Roujin Z написа:

Ако ти се дават 8 лв. отгоре виж за BQ по-тихо е и пак за 8 лв. виж Zalman Z1 като този път си е задължително.

Иначе тази ти е предостатъчна и също е на добра цена до утре. При Nvidia имаш хард. декодиране на х265 та ще е полезна и за филмите.

Тези 3 промени пасват ли на вариант 2 ,който ми е посочил колегата по горе ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, strajar написа:

Тези 3 промени пасват ли на вариант 2 ,който ми е посочил колегата по горе ?

Във вариант 2 кутията е точно Z1. За захранването може и на be quiet, в случая не ги различавам много, и двете са FSP. По-интересно е XFX TS 430. За картата ти казах и аз за 750 Ti, че може и с нея да минеш, даже пестиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25-2-2016 at 16:35, strajar написа:
на продукта Бр. Ед. цена Общо
ASUS H81M-K /1150 1 .  
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150 1 .  
GOODRAM PLAY DDR3 8GB 1600MHz CL10 GY1600D364L10/8G 1 .  
HYBRID HDD 1TB SG 2.5 SATA 6GB 1 .  
POWER C AXR7 265 2GBD5-TDHE/OC 1 .  
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 1 .  
DAOTECH M011 MIDDLE ATX 1 .  
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK RETAIL 1 .  

Здравейте

Как е според вас така събрана конфигурацията

» Кошница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те бях похвалил... :no-no: World of Tanks иска интелски процесор в никакъв случай ама никога АМД!!! 

Не че старите им процесори са добър избор за каквито и да е игри но в конкретния случай разликата е фрапираща. 

Пентиум също от преди 4 години които е струвал 120 лв. ще се представи като топ-модела FX-8350 които струва 370 лв. 

А ти гледаш АПУ дето е на ниво Атлон за 140 лв. разбирай по-зле и от най-скапания булдозер?! Отделно няма и видеокарта?!

Ayf1x8x.jpg 

Взима се евтин процесор щом е само за тая игра а и няма пари. Играта не е с високи изисквания но не става за АМД оптимизирана е за Интел.

След което се набляга на видеокарта. Колкото по-добра толкова по-добре. Например G4400 + GTX750 а най-добре GTX750TI.

Парите излизат същите даже по-малко а получаваш много по-добро видео с процесор подходящ за играта разбирай че всичко ще върви много по-добре.

Отделно ще си и с нова платформа която подлежи на ъпгрейд а не нещо за музея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

А те бях похвалил... :no-no: World of Tanks иска интелски процесор в никакъв случай ама никога АМД!!! 

Не че старите им процесори са добър избор за каквито и да е игри но в конкретния случай разликата е фрапираща. 

Пентиум също от преди 4 години които е струвал 120 лв. ще се представи по-добре от топ-модел като FX-8350 които струва 370 лв. 

А ти гледаш АПУ дето е на ниво Атлон за 140 лв. разбирай по-зле и от най-скапания булдозер?! Отделно няма и видеокарта?!

Ayf1x8x.jpg 

Взима се евтин процесор щом е само за тая игра а и няма пари. Играта не е с високи изисквания но не става за АМД оптимизирана е за Интел.

След което се набляга на видеокарта. Колкото по-добра толкова по-добре. Например G4400 + GTX750.

Здравей,тая конфигурация е пре достатъчна за ежедневни работи и доста е задоволително за игри,има вградена R7 видео карта.Но всеки сам преценява :)

преди 19 минути, Roujin Z написа:

Пентиум също от преди 4 години които е струвал 120 лв. ще се представи по-добре от топ-модел като FX-8350 които струва 370 лв. 

Ayf1x8x.jpg 

След което се набляга на видеокарта. Колкото по-добра толкова по-добре. Например G4400 + GTX750.

и бях забравил да кажа ,ако го ползва с 19inch монитор,и карта  за 1000лв. да му сложи и пак няма да му е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джапи като не си наясно с материята не се обаждай. На теб може и да ти върши работа човека обаче играе само WoT и АМД не е добър избор дори да имаше видеокарта.

Най-обичам някой като ми обяснява как не оптимизирана за нуждите ми машина която струва същите пари "върши работа". Целта на форума е взаимопомощ не продажби! 

По-твоята логика някоя готова сглобка от бакалията също ще му свърши работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.