Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди 2 дни спря да ми работи микрофона, помислих си, че е сдал багажа и си взех нов. И новия не работи. Пробвах да преинсталирам драйвери, всичко, но така и не иска да се включва. Какво да правя? Ползвам Realtek HD Audio, Дънната ми платка е ASUS A55-M LK2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, NikoiN7 написа:

Преди 2 дни спря да ми работи микрофона, помислих си, че е сдал багажа и си взех нов. И новия не работи. Пробвах да преинсталирам драйвери, всичко, но така и не иска да се включва. Какво да правя? Ползвам Realtek HD Audio, Дънната ми платка е ASUS A55-M LK2

А операционната система каква е?

Този микрофон - пробва ли го на друго място (на друг компютър) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е изгорял порта за микрофон на звуковата карта, но все пак тествай двата микрофона на друг компютър при познат или приятел. Така, ще е сигурно че проблема не е от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Вероятно е изгорял порта за микрофон на звуковата карта, но все пак тествай двата микрофона на друг компютър при познат или приятел. Така, ще е сигурно че проблема не е от тях. 

Дали ще стане ако използвам предния порт за микрофон на панела на кутията?

Редактирано от NikoiN7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятни причини за твоя проблем:

1. Повреден микрофон -  малко вероятно, тъй като си взел и нов и пак не работи.

2. Изгорял порт на звуковата карта или разпоена букса. Предполагам звуковата ти карта е вградена, така че варианта е да си вземеш такава през USB.

3. Проблем с драйверите за звука - Сваляш драйверите от сайта на производителя и ги инсталираш отново.

Дали ще стане ако включиш микрофона отпред може да провериш, но за всеки случай тествай и двата микрофона на друг компютър, за да е сигурно, че проблема не е в тях.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало - направи няколко проверки:

1. Проверка на хардуера - Start .‌Picture of the Start button > Control PanelHardware and SoundManage Audio Devices > Recording

recording-tab-windows-7.png   Едно или няколко устройства ще са именувани като "Микрофон" или "Microphone" или "Mic".

Въпро са е поне едно от тях да има "зелена чавка". Ако микрофона е конфигуриран правилно - вдясно зелените барчета ще се увеличават и намаляват.

green-bars-indication-windows-7.png

Ако не си сигурен кое устройство и микрофона ти - правиш следното за всички. Маркираш устройството и кликваш на Set Default

set-default-recording-device-windows-7.p

Двоен клик върху устройството и на новоотворилия се прозорец избираш Levels

levels-tab-windows-7.png       >       device-volume-slider-windows-7.png    преместваш плъзгача надясно докрай или направо задаваш 100%

Кликваш на "Ok".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, NikoiN7 написа:

Благодаря за помощта! Утре ще си купя нова звукова карта, явно е изгоряла. :)

Защо така реши ? Говорителите работят ли?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, jhoro написа:

Защо така реши ? Говорителите работят ли?

Не използвам порта за говорители, имам блутут адаптер за слушалките. Току що пробвах дали раоти зеления порт, няма звук. Има ли какво да се направи или да купувам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, NikoiN7 написа:

Не използвам порта за говорители, имам блутут адаптер за слушалките. Току що пробвах дали раоти зеления порт, няма звук. Има ли какво да се направи или да купувам?

Купуването е най-лесното - първо мини през някой сервиз. Пък после може и да се наложи да купуваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, jhoro написа:

Купуването е най-лесното - първо мини през някой сервиз. Пък после може и да се наложи да купуваш.

В града ми не знам за хубави сервизи. Точно под нас има едни, но не си разбират много от работата, по-скоро са магазин. Страх ме е да си оставя компютъра някъде, защото стария компютър като го оставих за проблеми с харддиска ми го върнаха и казаха, че всичко е изгоряло, направо да купувам нов компютър, а пък от него след това бях взел записвачка, захранване, рам и така нататък.. Може ли да мине без сервиз или е наложително?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ти казвам да го оставяш. Работата е за няколко минути - да се установи работи/не работи.

Ако не ти е проблем - купи си нова карта. В най-лошия случай ще имаш две здрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, jhoro написа:

Аз не ти казвам да го оставяш. Работата е за няколко минути - да се установи работи/не работи.

Ако не ти е проблем - купи си нова карта. В най-лошия случай ще имаш две здрави.

Не ми е проблем да имам 2 здрави. Тези, които се включват към USB правят ли проблеми? Или е по-добре да се включва към дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви проблеми да правят. Просто се слагат в USB, по принцип Windows намира драйверите и ги използваш. Ето ти примерен модел. Има ги и във всеки компютърен магазин. Цената им е около 10 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.