Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп Asus G552 с инсталиран Windows 10, откакто имам лаптопа не ми отваря две флашки по 8 GB, едни и същи са като марка, на други компютри ги отваря и показва съдържанието им, но на моя не иска, форматирах ги и в NTFS, FAT 32 и exFAT, но резултат никакъв.  търсих доста, но нищо не можах да намеря. В Device manager-а има нещо security devices и се чудя дали не е от него, не мога и да го деинсталирам, когато се опитам ми дава да си рестартирам лаптопа и след като се рестартира отново си седи, отворих и контролния панел да не би да има инсталирано нещо там, но уви греда. Изключих си и антивирусната да не би да е от нея, но не е. Като пъхна флашката в USB- то няма никакъв звук, дори и долу не ми се появява икона за ново устройство. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства има ли такива с жълта (!) ? Деинсталирай всички USB хъбове и след тях и USB контролерите, без да маркираш изтриване на файловете. Рестартирай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираха ли се отново драйвърите на контролерите. При поставяне на каквото и да е USB  устройство, системата засича ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам външен хард и други флашки тях ги отчита без проблеми, дори и тази като я поставя в USB-то ми инсталира драйвера на контролера, но я няма нито в My Computer нито в Disk Management. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в device manager->View->Devices by connection и като разгръщаш USB  контролерите не я ли намираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да

там е

Разгърни ACPI X64...->Microsoft ACPI ...->PCI Bus->разгръщай до край(докато се разгърне и последният USB Root hub и устройствата под него) всеки Universal USB controller

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко USB порта има? USB 2.0 контролер има ли? Губят се контролер(и)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и? Хубаво ми ги пишеш. В диспечера намери ли ги? Под тях какво се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашките разпознават ли се от друг компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ExaFlop написа:

В диспечера намери ли ги? Под тях какво се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-странното е, че тази флашка не ми я показва дори и в fast boot менюто. 

USB.png

Редактирано от Станислав Стефанов
Добавяне на мнение. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS вижда ли се тая флашка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно операционната система възприема флашките като друг тип усройства а не като устройства за съхранение на информация:whist:Имаше доста критики към Уиндоус 10 по отношение на драйверите и управлението на устройствата инсталирани в системата:whist:Вероятната причина за проблема понякога е и поредния неогледан ъпдейт или липсващ такъв.Понякога проблема се решава и със намаляване нивото на юзър акаунт контрол на най ниското ниво:whist:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще питам - в BIOS разрешени ли са USB опциите?

В BIOS не се вижда, ти искаш в Windows да се вижда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах  идентичен проблем защото със специфична програма манипулирах флашката за да я превърна във виртуално флопи:)В моя случай на друг компютър използвайки партитишън мениджъра на Уиндоус с администраторски привилегии зададох команди като изтриване,етикет,праймари дял, асоцииране на буква.:whist:Форматирането не помага защото всеки ЮСБ стик  има защитена зона която в твоя случай може и да е модифицирана и затова Уиндоуса не успява да разпознае флашките:wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

House, те не се познават в BIOS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е но както пише в първия пост на други компютри те биват разпознати:wink12:Операциите които изброих може и да повредят флашките:D След като направих флашката виртуално флопи тя започна да не става буутъбъл а понякога дори в Уиндоуса престана да бъде разпознавана:whist:Затова направих въпросните манипулации на служебния лаптоп:wink12:

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.